Kto z 5, kto z 10? Poznaj numery siatkarek Developresu Rzeszów [FOTO]

Dwa lata temu klub z Rzeszowa zaczynał dopiero swoją działalność. Po roku cieszył się z awansu do I ligi, a w maju tego roku wszedł do OrlenLigi. Nie zmieniając przy tym całego składu. Podobnie było także po awansie do ekstraklasy. Developres Rzeszów wzmocnił się czterema siatkarkami, ale trzon zespołu stanowią zawodniczki, które wywalczyły awans do OrlenLigi. Z jakimi numerami zagrają na ekstraklasowych parkietach?

1. Aleksandra Kazała

Jedna z dwóch reprezentantek Polski juniorek, które znajdują się w kadrze Developresu Rzeszów. W 2013 roku wraz z kadrą Polski wywalczyła mistrzostwo Europy kadetek (na zdjęciu odbiera medal). Na co dzień występować będzie w zespole juniorek naszego klubu, a także w rozgrywkach Młodej Orlen Ligi. Będzie jednak w szerokiej kadrze trenera Marcina Wojtowicza.

Ma 18 lat i 180 cm wzrostu. Grać będzie z nr 1.

Magdalena Olszówka Magdalena Olszówka Fot. Dzięki uprzejmości Wiesława Kozieła

2. Magdalena Olszówka

Przyjmująca Developresu Rzeszów odkąd przyszła do klubu była jego motorem napędowym w ataku. Razem z zespołem awansowała do I ligi, a później do OrlenLigi. Jest siatkarką nietypową, bowiem atakuje lewą ręką.

Ma 25 lat i 180 cm wzrostu. Grać będzie z nr 2.

Dominika Nowakowska Dominika Nowakowska Fot. Estera Kulawska / Agencja Gazeta

3. Dominika Nowakowska

Środkowa Developresu dołączyła do zespołu po awansie do I ligi. Przyszła z Wisły Kraków z trzema koleżankami i trenerem Marcinem Wojtowiczem. Od razu wskoczyła do pierwszej szóstki zespołu, z którym awansowała do OrlenLigi. Zanim trafiła do Rzeszowa zaliczyła tez epizod w reprezentacji Polski.

Ma 22 lata i 187 cm wzrostu. Grać będzie z nr 3.

Magdalena Hawryła Magdalena Hawryła Fot. Dzięki uprzejmości Wiesława Kozieła

5. Magdalena Hawryła

Pierwsza z nowych siatkarek w Developresie. Środkowa bloku ostatni sezon spędziła w Nafcie Piła, a wcześniej grała też m.in. w mieleckiej Stali. Ma wzmocnić blok beniaminka OrlenLigi.

Ma 25 lat i 190 cm wzrostu. Grać będzie z nr 5.

Katarzyna Warzocha Katarzyna Warzocha Fot. Dzięki uprzejmości Wiesława Kozieła

6. Katarzyna Warzocha

Rzeszowianka, która przez kilka lat grywała w zespołach II-ligowych. Dwa lata temu podpisała kontrakt z Developresem i stała się podstawową środkową bloku tego zespołu. Rok po roku świętowała awans do wyższej ligi, by wreszcie zatrzymać się w OrlenLidze. Teraz spróbuje swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ma 25 lat i 183 cm wzrostu. Grać będzie z nr 6.

Ewa Śliwińska Ewa Śliwińska Fot. Estera Kulawska / Agencja Gazeta

7. Ewa Śliwińska

Do zespołu dołączyła po awansie do I ligi i stała się podstawową przyjmującą Developresu. W międzyczasie zaliczyła jeszcze epizod w reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Piotra Makowskiego. Teraz będzie miała dużo większą konkurencję w walce o wyjściowy skład beniaminka OrlenLigi.

Ma 21 lat i 183 cm wzrostu. Grać będzie z nr 7.

Adrianna Budzoń, rozgrywająca Developresu SkyRes Rzeszów Adrianna Budzoń, rozgrywająca Developresu SkyRes Rzeszów Fot. Estera Kulawska / Agencja Gazeta

8. Adrianna Szady

Trzecia z zawodniczek Wisły Kraków, które przed rokiem wraz z trenerem Marcinem Wojtowiczem przeszły do Rzeszowa. Pochodzi z Mielca, gdzie ekstraklasowa siatkówka była na porządku dziennym. Teraz sama wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. O miejsce na rozegraniu będzie rywalizowała z Karoliną Filipowicz.

Ma 23 lata i 173 cm wzrostu. Grać będzie z nr 8.

Developres Rzeszów - Murowana Goślina 3:1 Developres Rzeszów - Murowana Goślina 3:1 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

9. Paula Szeremeta

Kolejna z rzeszowianek w zespole. Do Developresu dołączyła w trakcie trwania sezonu, kiedy to zespół ten walczył w II lidze. Podstawowa atakująca ekipy trenera Marcina Wojtowicza, która znacząco przyczyniła się do awansu najpierw do I ligi, a teraz do OrlenLigi.

Ma 25 lat i 182 cm wzrostu. Grać będzie z nr 9.

Puchar Polski. Developres Rzeszów - Silesia Volley 3:2 Puchar Polski. Developres Rzeszów - Silesia Volley 3:2 Fot. Dzięki uprzejmości Wiesława Kozieła

10. Karolina Filipowicz

Jedna z dwóch sióstr grających w zespole. Od początku jest pierwszą rozgrywającą i kapitanem Developresu. Do tej pory była też najstarszą zawodniczką rzeszowskiego zespołu, choć sama jeszcze nie ma wielkiego doświadczenia.

Ma 26 lat i 171 cm wzrostu. Grać będzie z nr 10.

Paulina Głaz Paulina Głaz Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta

11. Paulina Głaz

Wychowanka Tomasovii Tomaszów Mazowiecki to była młodzieżowa reprezentanta Polski. Zadebiutowała też w pierwszej kadrze. Ostatnie sezony spędziła w Pałacu Bydgoszcz, z którym Developres rywalizował w Pucharze Polski i barażach o OrlenLigę. Po sezonie przyjmująca ta zamieniła Bydgoszcz na Rzeszów.

Ma 20 lat i 184 cm wzrostu. Grać będzie z nr 11.

Magda Jagodzińska (pierwsza z lewej) Magda Jagodzińska (pierwsza z lewej) Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

12. Magda Jagodzińska

Atakująca Developresu o miejsce w wyjściowym składzie rywalizowała z Paulą Szeremetą i takie same zadanie będzie miała w kolejnym sezonie w OrlenLidze. Do zespołu dołączyła przed poprzednim sezonem, podobnie jak kilka koleżanek, przychodząc z Wisły Kraków.

Ma 25 lat i 186 cm wzrostu. Grać będzie z nr 12.

Developres Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3 Developres Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3 Fot. Estera Kulawska / Agencja Gazeta

13. Paulina Filipowicz

Najmłodsza zawodniczka w zespole, który awansował do OrlenLigi. Dołączyła do Developresu przed rokiem i mając zaledwie 20 lat wywalczyła swój największy sukces w karierze, będąc podstawową zawodniczką i najmłodszą libero w I lidze. Teraz o miejsce w składzie będzie walczyła z najstarszą w zespole Lucyną Borek.

Ma 20 lat i 166 cm wzrostu. Grać będzie z nr 13.

Kinga Stronias (nr 25) Kinga Stronias (nr 25) Fot. www.cev.lu

14. Kinga Stronias

Druga z młodzieżowych reprezentantek Polski (pierwsza z prawej), która zagra w Developresie Rzeszów. Młoda przyjmująca rzeszowskiej drużyny pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, a do Rzeszowa przyszła z SMS-u Sosnowiec, gdzie uczyła się i grała w poprzednim sezonie. W czerwcu zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski w meczu Ligi Europejskiej.

Ma 17 lat i 185 cm wzrostu. Grać będzie z nr 14.

Emilia Mucha Emilia Mucha Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

16. Emilia Mucha

Druga nowa przyjmująca w ekipie Developresu Rzeszów. Wychowanka Sparty Warszawa mimo młodego wieku zwiedziła już kilka klubów. Ostatnim była Muszynianka Muszyna, gdzie przyjmująca nie miała jednak wielu okazji do gry. W Rzeszowie ma walczyć o pierwszy skład z trzema innymi młodymi przyjmującymi.

Ma 21 lat i 186 cm wzrostu. Grać będzie z nr 16.

Lucyna Borek Lucyna Borek Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

18. Lucyna Borek

Kolejne nowa zawodniczka w Developresie. Z pochodzenia Krośnianka, która w ostatnim sezonie grała w Wiśle Kraków. Najbardziej doświadczona z siatkarek beniaminka OrlenLigi będzie rywalizowała o miejsce w składzie z Pauliną Filipowicz, najmłodszą w ekipie z Rzeszowa.

Ma 27 lat i 163 cm wzrostu. Grać będzie z nr 18.

Developres Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3 Developres Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3 Fot. Estera Kulawska / Agencja Gazeta

Trenerzy, sztab, szeroki skład

Trenerem Developresu nadal będzie Marcin Wojtowicz, który do zespołu dołączył rok temu. Jego asystentem zostanie Stanisław Pieczonka, a fizjoterapeutką Justyna Nowak. Do sztabu szkoleniowego dołączył jeszcze statystyk Paweł Kołek, a kierownikiem zespołu została Paulina Peret, była libero tego klubu.