Wygrane gospodarzy, Asseco Resovii i Lotosu. Naj... 5. kolejki PlusLigi

Łatwo, szybko i przyjemnie wygrywali w 5. kolejce PlusLigi gospodarze pięciu pojedynków. Za każdym razem wynik był 3:0. Wyłamali się tylko mistrzowie Polski z Asseco Resovii i wicemistrzowie z Lotosa Trefla Gdańsk. Kolejka ta miała też swoich nowych bohaterów.

Pięć razy trzy

Emocji w tej kolejce było jak na lekarstwo. Aż pięć spotkań zakończyło się w trzech setach i to w większości zupełnie nie zaciętych. Swoje mecze pewnie wygrały zespoły z czołówki, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin i Cerrad Czarni Radom. Ale było też zwycięstwo mniej oczywiste. Pierwszą wygraną zaliczył MKS Będzin, który także w trzech setach pokonał u siebie AZS Politechnikę Warszawską i wyprzedził rywali w tabeli.

Z nurtu 3:0 wyłamali się tylko siatkarze mistrza i wicemistrza Polski. Asseco Resovia wygrała w Bydgoszczy z Łuczniczką 3:1, choć wcale nie przyszło jej to łatwo, a Lotos Trefl Gdańsk zwyciężył na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 3:2, choć przegrywał już 0:2.

Zdjęcie ASICS BUTY SIATKARSKIE MĘSKIE GEL TASK B303N-0170 Zdjęcie Mizuno buty siatkarskie Wave Bolt 2 męskie buty do siatkówki halowe 09KV38863 Zdjęcie Piłka Mikasa mva 350
ASICS BUTY SIATKARSKIE MĘSK... Mizuno buty siatkarskie Wav... Piłka Mikasa mva 350
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:3 MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:3 GRZEGORZ CELEJEWSKI

Jastrzębski Węgiel? Pewny tie-break

Jeśli w PlusLidze ktoś płaciłby za każdy rozegrany set, to siatkarze Jastrzębskiego Węgla byliby najbogatszymi graczami w lidze. Jeśli już wychodzą na boisko to po to, by spędzić na nim ponad dwie godziny i rozegrać pięć setów. W pięciu dotychczasowych meczach jastrzębianie za każdym razem grali pełne pięć setów, łącznie rozegrali ich już 25. Dla porównania, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów do tej pory rozegrały tylko 17 setów.

Tym razem jastrzębianie prowadzili 2:0 z Lotosem Treflem Gdańsk, by przegrać ostatecznie 2:3.

Dobra gra ''strażaków''

Sytuacja w kilku drużynach w PlusLidze wymusiła transfery last minute i ściąganie siatkarzy, którzy mają zastąpić innych, kontuzjowanych. Z takiego manewru skorzystano m. in. w Bełchatowie i Bydgoszczy. I w 5. kolejce ci ''strażacy'' spisali się bardzo dobrze.

Hiszpan Israel Rodriguez, który miał w PGE Skrze zastąpić Michała Winiarskiego, wystąpił w podstawowym składzie bełchatowian w starciu z AZS-em Częstochowa. Skra wygrała gładko 3:0, a Hiszpan odebrał nagrodę dla MVP spotkania. Zdobył 12 punktów, w ataku miał 60-procentową skuteczność, a do tego trzy punkty zdobył blokiem.

Równie udanie zaprezentował się Belg Kevin Klinkenberg z Łuczniczki Bydgoszcz i gdyby jego zespół wygrał, zapewne i on uznany by został najlepszym zawodnikiem spotkania. Zdobył 19 punktów, najwięcej w zespole, miał 53-procentową skuteczność w ataku, dwa bloki i asa. Jego zespół przegrał jednak z Asseco Resovią 1:3.

Bartosz Kurek Bartosz Kurek GRAZYNA MARKS

Co mecz to inny bohater

Do tej pory w PlusLidze rozegrano już 35 spotkań, a w nich aż 27 siatkarzy zostało wybranych graczami spotkania! Po dwie statuetki dostali tylko atakujący Damian Schulz z Lotosu Trefla Gdańsk i Maciej Muzaj z Jastrzębskiego Węgla. Trzy nagrody zgarnęli do tej pory Mariusz Wlazły z PGE Skry Bełchatów, Francuz Benjamin Toniutti z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Bartosz Kurek z Asseco Resovii. Ten ostatni dogonił Wlazłego i Toniuttiego zdobywając statuetkę podczas ostatniego meczu w Bydgoszczy.

Co ciekawe, w gronie 27 siatkarzy nagrodzonych jest tylko dziewięciu obcokrajowców.