To oni zdobyli mistrzostwo dla Asseco Resovii. Zobacz złotych siatkarzy! [FOTO]

To był sezon Asseco Resovii! Rzeszowianie, choć mieli chwile słabości, grali przez cały sezon jak z nut. W nagrodę wywalczyli trzeci w ostatnich latach tytuł mistrza Polski, a siódmy w swojej historii. Do tego doszło jeszcze drugie miejsce w Lidze Mistrzów, co także było sporym sukcesem zespołu. Oto bohaterowie tego sezonu!
Mecze Plus Ligi to także duże wyzwanie organizacyjne Mecze Plus Ligi to także duże wyzwanie organizacyjne Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

2. Paul Lotman

Dla przyjmującego Asseco Resovii był to już czwarty sezon w Rzeszowie, trzeci zakończony złotym medalem! Amerykanin w dwóch pierwszych latach gry w Asseco Resovii był podstawowym zawodnikiem, ostatnio grał mniej, ale w play-offach znów dał się poznać z dobrej strony.

3. Michał Żurek

Nie grał zbyt wiele, bo przegrywał rywalizację z Krzysztofem Ignaczakiem. Był to dla niego pierwszy sezon w Asseco Resovii i od razu zdobył z nią mistrzostwo Polski, a także srebrny medal w Lidze Mistrzów.

Asseco Resovia - AZS Politechnika Warszawska 3:1 Asseco Resovia - AZS Politechnika Warszawska 3:1 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

4. Piotr Nowakowski

Kolejny z siatkarzy, którzy w Rzeszowie grał czwarty sezon, a w jego trakcie przedłużył umowę na kolejne dwa lata. Przez te cztery, gry grał w Asseco Resovii zawsze występował w finale PlusLigi. Teraz zdobył swoje trzecie złoto.

Był liderem Asseco Resovii na środku siatki, zresztą jak przystało na mistrza świata.

Lukas Tichacek Lukas Tichacek Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

5. Lukas Tichacek

Czeski rozgrywający poprowadził Asseco Resovię do dwóch mistrzostw Polski. W poprzednim sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Fabianem Drzyzgą. Teraz był jego zmiennikiem, ale w ostatnim meczu finału to on dowodził kolegami, którzy postawili kropkę nad i.

Związał się z Rzeszowem na stałe, wystąpił o polskie obywatelstwo. Przez dwa kolejne sezony będzie grał w Asseco Resovii.

Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (5 mecz) Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (5 mecz) Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

6. Dawid Konarski

Spory pechowiec. Mistrz świata miał być pierwszym atakującym Asseco Resovii, ale przez cały sezon zmagał się z urazami. Gdy wrócił, nie miał okazji do gry, bo w znakomitej formie był Niemiec Jochen Schops.

W ostatnim meczu sezonu zagrał jednak wyśmienicie, zmieniając właśnie Schopsa. A później pożegnał się z zespołem. W przyszłym sezonie zagra bowiem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:2 Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:2 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

7. Olieg Achrem

Tego zawodnika nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Kapitan Asseco Resovii od kilku sezonów rozgrzewa serca kibiców swoją gra i osobowością. Niestety poprzedni sezon zakończył groźną kontuzją kolana. Potrzeba była operacja, po której Achrem przechodził długą rehabilitację. Wrócił do gry, ale nie dostawał wiele szans. Przedłużył jednak umowę z Asseco Resovią i w przyszłym sezonie zapewne na dłużej zagości w wyjściowym składzie.

8. Marko Ivović

Serb Marko Ivović stał się szybko ulubieńcem rzeszowskich kibiców. Po przyjściu do zespołu z Paris Volley długo nie mógł wejść w odpowiedni rytm gry. Gdy jednak zgrał się z kolegami, to zachwycał swoją grą i często stawał się bohaterem zespołu.

Jego dobra gra nie pozostała bez odzewu. Dostał ofertę gry w Rosji, z którą rzeszowscy działacze nie walczyli. Dlatego Ivović po sezonie zmieni otoczenie.

10. Jochen Schops

Doświadczony atakujący z Niemiec spędził w Rzeszowie trzeci sezon i był to jego najlepszy rok, chyba nawet w całej karierze. Grał niemal bez odpoczynku i prezentował się znakomicie. To najbardziej wszechstronny siatkarz grający w PlusLidze, który w każdej akcji mógł zrobić wszystko, od mocnego ataku, do sprytnej kiwki.

Bez wątpienie najlepszy gracz Asseco Resovii, a być może i całej ligi. W Rzeszowie zostaje na kolejne dwa lata.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 1:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 1:3 Fot. Dzięki uprzejmości Wiesława Kozieła

11. Fabian Drzyzga

Poprzedni sezon był dla niego pierwszym w zespole walczącym o medale w PlusLidze. Zdobył srebro, ale apetyty ma zdecydowanie większe. Zaspokoił je już w kolejnym zdobywając złoto! Był reżyserem gry w Asseco Resovii. We wrześniu zdobył mistrzostwo świata, w kwietniu mistrzostwo Polski.

Na kolejne dwa lata zostaje w Asseco Resovii.

Asseco Resovia mistrzem Polski w sezonie 2014/15. Asseco Resovia mistrzem Polski w sezonie 2014/15. PATRYK OGORZAŁEK

12. Łukasz Perłowski

Najdłużej grający siatkarz w Asseco Resovii. Można powiedzieć, że całą swoją karierę związał z Rzeszowem. W tym roku jako kapitan (wobec kontuzji Achrema) odebrał puchar za mistrzostwo Polski!

Grał może niewiele, ale gdy pojawiał się w składzie, zawsze dokładał swoją cegiełkę, choćby zagrywką.

Rafał Buszek Rafał Buszek PATRYK OGORZAŁEK

14. Rafał Buszek

Przyjmujący pojawia się w Rzeszowie i znika. Kilka lat temu podpisał długi kontrakt z Asseco Resovią, skąd dwukrotnie był wypożyczany do innych klubów. Gdy wracał do Rzeszowa, kończył sezon ze złotym medalem. Tak było w 2013 roku, tak samo i teraz.

Buszek na początku sezonu był liderem Asseco Resovii, później jednak grał rzadziej, zazwyczaj zastępował Marko Ivovicia. Mistrz świata chciał jednak grać więcej, dlatego zdecydował się zmienić klub i po sezonie odchodzi z Rzeszowa.

Russell Holmes Russell Holmes JERZY CHABA

15. Russell Holmes

Dołączył do zespołu pod sam koniec budowania składu, ale okazał się bardzo dobrym ruchem działaczy. Niestety ze względu na limity obcokrajowców, nie miał wielu okazji do gry w PlusLidze. W Lidze Mistrzów był jednak mocnym punktem zespołu, który grał przecież w Final Four.

Z powodów rodzinnych finałową rywalizację oglądał już z USA, gdzie musiał się udać.

Asseco Resovia mistrzem Polski w sezonie 2014/15. Asseco Resovia mistrzem Polski w sezonie 2014/15. PATRYK OGORZAŁEK

16. Krzysztof Ignaczak

Oprócz Perłowskiego drugi siatkarz z największym stażem w Asseco Resovii. W Rzeszowie już od ośmiu lat, a czeka go jeszcze kolejny. Dobry duch zespołu, świetny motywator i człowiek od czarnej roboty.

Wiele razy podbijał w obronie niemal niemożliwe piłki, a na koniec mógł świętować kolejne już mistrzostwo Polski!

17. Nikolay Penczev

Bułgarski przyjmujący przychodził do Asseco Resovii jako młody, zdolny gracz, a w końcówce poprzedniego sezonu, wobec kontuzji Oliega Achrema, był liderem zespołu w przyjęciu i ataku. W tym roku od niego rozpoczynało się jednak ustalanie wyjściowej szóstki Asseco Resovii.

Młody siatkarz spisał się znakomicie, był liderem zespołu w wielu ważnych meczach, nie tylko w przyjęciu, ale także w ataku i zagrywce, którą potrafił rozstrzygać losy setów i meczów.

Dawid Dryja Dawid Dryja DAWID ANTECKI

18. Dawid Dryja

Pochodzący z Jasła środkowy bloku zadebiutował w pierwszej drużynie Asseco Resovii i od razu wskoczył do pierwszej szóstki, a sezon zakończył ze złotym medalem. To był najlepszy rok dla tego młodego siatkarza, który straszył rywali swoją zagrywką i skutecznym blokiem.

W kolejnych sezonach powinien być jeszcze pewniejszym elementem układanki w Rzeszowie.

Sztab szkoleniowy

Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii to szkoleniowiec z najlepszą skutecznością w lidze. W czwartym sezonie wywalczył trzecie mistrzostwo Polski. To także polski jedynak wśród zagranicznych trenerów w najlepszych klubach w Polsce.

Ale na sukces nie pracował tylko on. Cały sztab, który jest w klubie od kilku lat, spisał się wyśmienicie.

I trener: Andrzej Kowal

II trener: Marcin Ogonowski

Statystyk: Michał Mieszko Gogol

Statystyk: Sergiusz Ruszel

Fizjoterapeuta: Jacek Rusin

Trener przyg. fizycznego: Andrzej Zahorski

Kierownik: Wojciech Groszek

Team manager: Maciej Pająk