Ferenc w strefie kibica, a kto w strefie bez Euro? [FOTO]

Strefy kibica opanowały centrum naszego miasta. Na Rynku odbędą się projekcje meczów piłkarskich na wielkim telebimie, które wraz z innymi będzie oglądał prezydent Rzeszowa. W wielu knajpach i restauracjach również odbędą się transmisje. Sprawdziliśmy te lokale w centrum, które są przygotowane specjalnie dla kibiców, i te, w których nie ma gorączki Euro 2012. Zapytaliśmy też podkarpackich VIP-ów, jak będą kibicować naszej drużynie.

Rzeszowski Rynek gotowy na Euro 2012

Oprócz wielkiego telebimu na Rynku, wiele knajp będzie miało telewizor w swoich ogródkach piwnych. Na przykład w lokalu ''Carpe Diem'' będzie można obejrzeć mecze zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W restauracji ''Va Bank'' mecze można oglądnąć w ogródku, podobnie jest w: ''Norze Caffe'', ''Graciarni'', pizzerii ''Va Bene'' oraz ogródkach należących do ''Życie jest piękne'' i ''Dessy''. W lokalach znajdujących się w pobliżu, a które nie mają swoich ogródków również przewidziano transmisję meczów. Np. w pubie ''Grotesque'', ''New Corner'' i ''Anomalia''.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Tadeusz Ferenc z kibicami na rynku

- Na pewno postaram się obejrzeć wszystkie mecze Polaków. Kibicować będę razem z innymi na rzeszowskim Rynku. Już nawet mam przygotowaną czapeczkę i szalik. Ale wybieram się również na mecz pomiędzy Danią a Portugalią, który odbędzie się we Lwowie.

Grand Hotel zaprasza do wspólnego oglądania i jedzenia

W hotelu dostępna jest strefa kibica dla wszystkich, nie tylko dla gości lokalu.

- Z okazji Euro przygotowaliśmy również specjalne menu zawierające przekąski idealne pod piłkarskie emocje - zachęca Dominik Chrapek, specjalista ds. sprzedaży, marketingu i PR w Grand Hotelu.

01.01.2010 RZESZOW , grand hotel , FOT. KRZYSZTOF KOCH / AGENCJA GAZETA

To dwa wybrane dania z kuchni kibica. (Od lewej) diabelskie skrzydełka serwowane z trzema dipami, frytkami i sałatką colesław oraz mini burgery podane z krążkami cebulowymi i sosem czosnkowym.

Mirosław Karapyta w koszulce od Laty

- Nie mogę uczestniczyć w meczach na żywo, ponieważ zawsze przynoszę pecha. Dlatego obejrzę je w telewizji. Będę kibicować w koszulce polskiej reprezentacji z Euro 2008, którą dostałem od Grzegorza Laty.

W Grzesznikach piwo, grill oraz piłkarskie emocje

Lokal przygotował 5 dużych ekranów telewizyjnych, z których dwa będą umieszczone w letnim ogródku przylegającym do restauracji. Wprowadził również specjalne menu dla kibiców ''Euro na talerzu'', które będzie obowiązywać podczas każdego meczu.

01.01.2010 RZESZOW , grzesznicy , FOT. KRZYSZTOF KOCH / AGENCJA GAZETA

- Brylować będzie przede wszystkim grill. Każdy prawdziwy kibic wie, że dobry mecz najlepiej oglądać przy zimnym piwie i dobrych mięsiwach prosto z rusztu. W naszym piłkarskim menu znajdziemy m.in.: kiełbaskę z rusztu z pieczywem wiejskim, szaszłyka z kurczaka - warzyw i pieczarek, grillowaną golonkę z wiejskim chrzanem - wymienia Aneta Stefańska, właścicielka ''Grzeszników''.

Józef Wisz w czapeczce i szaliku

- Mecze będę oglądać tylko przed telewizorem albo w strefie kibica na rzeszowskim Rynku. Wtedy na pewno będę kibicował w czapeczce i szaliku w barwach narodowych. W domu raczej jestem zwyczajnie ubrany.

Knajpy poza rynkiem również w strefie Euro

Transmisje odbędą się również w innych knajpach, znajdujących się w centrum Rzeszowa. Są to m.in. lokale: ''Chilli'', ''Grota'', ''Irish Pub'', ''Grand Club'', ''Weranda'', ''As'', ''Murzynek'' czy ''Sphinx''.

Małgorzata Chomycz Małgorzata Chomycz Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta

Małgorzata Chomycz sercem z drużyną Polski

- Będę kibicować polskiej reprezentacji, ale będzie to kibicowanie sercem, ponieważ podczas mistrzostw będę pełnić swoje służbowe obowiązki. Na Podkarpaciu wprawdzie nie są zaplanowane mecze piłkarskie, ale przez nasz region będą przejeżdżać kibice udający się m.in. do Lwowa. Dlatego wraz ze wszystkimi służbami będę czuwać nad ich bezpieczeństwem. Będę trzymać kciuki, by polska drużyna odniosła jak najlepsze wyniki.

Strefa bez Euro, gdzie panuje spokój

Jeśli nie lubisz piłki i chcesz się ukryć przed atmosferą Euro 2012. Można w tym czasie udać się do lokalu ''Życie jest piękne''. Co prawda w ich ogródku piwnym wyświetlane będą mecze, jednak wewnątrz panować będzie 'święty' spokój. Podobnie knajpy takie jak: ''Kuźnia'', ''Ad Rem'', ''Niebieskie Migdały'', ''Wayne's Coffee'', ''Stara Drukarnia'' czy ''Underground'' nie planują szaleć w związku z Euro.

Nowy komendant podkarpackiej policji insp. Zdzisław Stopczyk Nowy komendant podkarpackiej policji insp. Zdzisław Stopczyk Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Zdzisław Stopczyk kibicować będzie na posterunku

- Mecze obejrzę w telewizji na komisariacie, ponieważ w tym czasie będę pełnił najwięcej dyżurów. Kibicować będę naszej drużynie oraz policjantom, którzy zabezpieczają teren podczas Euro 2012. Być może jakimiś gadżetami w barwach narodowych ozdobimy pomieszczenie, w którym jest telewizor.