Hit PlusLigi dla ZAKSY. Asseco Resovia przegrywa po raz drugi z rzędu na Podpromiu [ZAPIS RELACJI]

• środa, 25 listopada 2015
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do serwisu rzeszow.sport.pl. Tam wszystko o dzisiejszym meczu Asseco Resovii z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

• Kędzierzynianie cieszą się ze zwycięstwa. Obronili pozycję lidera PlusLigi. Asseco Resovia ma natomiast trzy punkty straty do drugiego w tabeli zespołu Czarnych Radom. Do ZAKSY rzeszowianie tracą natomiast cztery punkty.

• To druga z rzędu porażka Asseco Resovii w tym sezonie we własnej hali. Wcześniej nieoczekiwanie mistrzowie Polski przegrali z Jastrzębskim Węglem 2:3.

• MVP meczu został rozgrywający ZAKSY Benjamin Toniutti.

• 24:26

As serwisowy! Wojtaszek popełnia błąd i koniec meczu. Asseco Resovia przegrywa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3

• 24:25

Wyblokowany Penczew i skuteczna kontra gości, którzy mają piłkę meczową. Wcześniej jeszcze o czas prosi trener Kowal.

• 24:24

Kurek psuje zagrywkę. Gramy na przewagi.

• 24:23

Autowa zagrywka Deroo. Piłka setowa dla Asseco Resovii.

• 23:23

Podbity atak Deroo, ale kontry nie wykorzystuje Kurek. Blok i znów remis.

• 23:22

W odpowiedz z prawego skrzydła mocno Kurek.

• 22:22

Znakomity atak ze środka Czarnowskiego.

• 22:21

Sytuacyjna piłka do Kurka, który obija blok. Goście protestują, ale sędziowie przyznają punkt Asseco Resovii. Potwierdza to challenge.

• 21:21

Przy stanie po 21 o czas prosi trener Asseco Resovii. Będą emocje w końcówce.

• 20:20

Teraz wynik gonią goście. Gładyr punktuje ze środka i doprowadza do remisu.

• 19:18

As Penczewa! Rzeszowianie odrabiają straty i po punktowym serwisie Bułgara wychodzą na prowadzenie. Czas dla ZAKSY.

• 17:18

Efektowna obrona Drzyzgi, ale za chwilę punktują goście, którzy utrzymują prowadzenie.

• 16:17

Popsute zagrywki dziś są zmorą Asseco Resovii. W siatkę zagrywa Paszycki.

• 15:16

Mamy drugą przerwę techniczną w czwartym secie. Na prowadzeniu wciąż ZAKSA.

• 14:15

Tym razem ze środka atakuje Gladyr. Wciąż punkt różnicy.

• 13:14

Męczy się w tym meczu Asseco Resovia. Gra praktycznie samym Kurkiem. Goście natomiast rozkładają ataki. Tym razem punktuje Bociek.

• 11:12

Ależ błąd Asseco Resovii. Atak Tillie podbił Lyneel, ale nieporozumienie gospodarzy.

• 10:11

Przypomniał o sobie Deroo. Mocny atak z prawego skrzydła był nie do podbicia. Punkt dla ZAKSY.

• 8:9

Długa akcja zakończona punktem dla ZAKSY. Na prawym skrzydle zablokowany Lyneel i goście wychodzą na prowadzenie.

• 8:7

Kolejny punkt Kurka w tym meczu. Rzeszowianie po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

• 6:5

24 punkt w tym meczu Kurka. Atakujący Asseco Resovii skuteczny na prawym skrzydle.

• 5:3

Nieporozumienie Wojtaszka z Lyneelem. Na szczęście goście nie wykorzystują błędu Asseco Resovii i dwa punkty przewagi rzeszowian.

• 3:3

Ciąg dalszy popsutych zagrywek ze strony Asseco Resovii. Paszycki zagrywa w siatkę i ZAKSA zdobywa trzeci punkt w czwartym secie.

• Na początek jednak statystyki z trzeciej partii. Goście lepsi przede wszystkim w ataku (62%25 - 54%25). Obie drużyny popełniły po siedem błędów, w tym po sześć w polu serwisowym. Kędzierzynianie zanotowali trzy punktowe bloki przy dwóch Asseco Resovii.

• Czas na czwartego seta w Rzeszowie.

• 25:27

Aut Kurka. ZAKSA wygrywa trzeciego seta! Trener Kowal prosi jeszcze o challenge. Powtórka potwierdza pierwszą decyzję sędziego i koniec tej partii.

• 25:26

As serwisowy Gladyra i to goście mają piłkę setową.

• 25:25

Perłowski psuje zagrywkę i na boisko za niego wraca Drzyzga. Wciąż remis.

• 24:24

Gramy na przewagi. Zablokowany Paszycki i ZAKSA doprowadza do remisu.

• 24:22

Zablokowany Bociek! Paszycki czwarty blok!

• 23:22

Aut Tillie! Asseco Resovia na prowadzeniu. Szybko o czas prosi trener De Giorgi.

• 21:22

Wyczyszczona siatka dla Boćka. Ten nie marnuje okazji i 22 punkt dla ZAKSY.

• 19:20

Nie mają pomysłu rzeszowianie na środkowych ZAKSY. Tym razem skutecznie atakuje Czarnowski.

• 18:19

Kolejny punkt ZAKSY. Skuteczny blok gości i o czas prosi trener Asseco Resovii.

• 18:18

Kurek tym razem skuteczny z lewego ataku. W kolejnej akcji błąd rzeszowian wykorzystuje Deroo.

• A na trybunie gigantyczna flaga kibiców gospodarzy.

• 15:16

Dryja psuje zagrywkę. Kolejny w tym meczu popsuty serwis Asseco Resovii.

• 14:15

Mocna zagrywka Boćka i czujni na siatce kędzierzynianie, którzy wychodzą na prowadzenie.

• 13:13

Dryja złapany na środku przez Gladyra. Efektowny blok środkowego ZAKSY daje remis.

• 13:11

Trzeci as w tym secie Bartka Kurka! O czas prosi trener ZAKSY.

• 10:10

Sprytnie na lewym skrzydle tym razem zachował się Deroo, który obił ręce rywali.

• 9:9

Znów rozgrywający grają środkiem. Punktuje Paszycki, punktuje Wiśniewski. Za chwilę świetne obrony Wojtaszka. Dwukrotnie podbił mocne ataki Deroo. Rzeszowianie wykorzystują kontrę i doprowadzają do remisu.

• 7:8

Mamy pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie. Na punktowym prowadzeniu kędzierzynianie.

• 6:6

Wymiana ciosów środkiem. Najpierw punktuje Dryja, a następnie po przeciwnej stronie Gladyr.

• 5:4

113 km na godzinę - z taką mocą punkt zagrywką zdobywa Kurek. Za chwilę serwis punktowy atakującego Asseco Resovii.

• 2:4

Wygrany drugi set wyraźnie podbudował gości. Gra Asseco Resovii jak na razie słaba i w efekcie już na początku gospodarze muszą gonić wynik.

• Na początek statystyki z drugiego seta. Spadła skuteczność w przyjęciu Asseco Resovii (52%25), wzrosła natomiast ZAKSY (62%25). Aż 10 błędów własnych mistrzów Polski, w tym siedem zepsutych zagrywek.

• Koniec przerwy. Zaczynamy trzeciego seta. Na razie 1:1 w hali Podpromie. Pierwszą partię wygrali do 21 rzeszowianie, drugą do 20 goście z Kędzierzyna.

• 20:25

Zablokowany Lyneel i goście z Kędzierzyna wyrównują stan rywalizacji.

• 20:24

Psuje zagrywkę Penczew i mamy pierwszego setball'a dla ZAKSY.

• 20:23

Nie kończy atak Bociek, na kontrze mocno atakuje Kurek. Wciąż jednak trzy punkty przewagi ZAKSY.

• Na boisku po raz pierwszy pojawia się Russell Holmes, który wrócił do Asseco Resovii po tym jak kontuzji doznał Piotr Nowakowski.

• 17:22

Za dużo prostych błędów Asseco Resovii w tym secie. W siatkę atakuje Kurek i ZAKSA co raz bliżej zwycięstwa w drugim secie.

• 16:20

Słabo w tym secie funkcjonuje zagrywka i przyjęcie Asseco Resovii. W efekcie goście zmierzają do wyrównania w tym meczu.

• 14:18

Rzeszowianie odrobili dwa punkty. Mieli szansę na kolejny, ale błąd popełnił Kurek. Kędzierzynianie bliżej zwycięstwa w drugim secie.

• 12:17

Mocny serwis Boćka, który ustrzelił Penczewa. Zmiana, Bułgara zmienia Aleksander Śliwka.

• 12:15

Psują zagrywki rzeszowianie. Tym razem piłkę w aut posyła Penczew.

• 10:12

Atak Penczewa po bloku. Resoviacy zmniejszą straty do dwóch punktów.

• 8:11

Kurek z problemami, ale skuteczny za drugim razem.

• 6:10

Wracamy do meczu. A tutaj szaleje Bociek. Skuteczny atak z prawego skrzydła i ZAKSA odskakuje na cztery punkty. Czas dla trenera Kowala.

• 10 punktów dla Asseco Resovii w pierwszym secie zdobył Kurek. Po stronie ZAKSY najlepiej punktowali Bociek, Deroo i Tillie. Wszyscy zdobyli po 4 punkty.

• Mamy statystyki z pierwszego seta. Rzeszowianie lepsi w bloku (5-2), Do tego skuteczniejsi w ataku (56%25 - 45%25) i przyjęciu ((63%25 - 43%25).

• 5:5

Popsute zagrywki z obu stron. Następnie mocny serwis Boćka. Po niej czujni na siatce goście i mamy remis.

• 3:1

Długa akcja z obu stron. Ostatecznie na lewym skrzydle punktuje Penczew i rzeszowianie na początku seta mają dwa punkty więcej.

• Przed nami drugi set. Obie drużyny wracają na boisko. Od zagrywki tym razem rozpoczną goście.

• 25:21

Koniec! Atak ze środka rzeszowian i pierwszego seta wygrywają mistrzowie Polski.

• 24:20

Zablokowany Bociek! Piłka setowa dla Asseco Resovii.

• 22:20

Myli się na zagrywce Jurij Gladyr. W kolejnej akcji w aut atakuje Bociek i w końcówce Asseco Resovia wychodzi na dwupunktowe prowadzenie.

• 20:19

Julien Lyneel (na zdjęciu) kończy kontrę. Za chwilę kolejny świetny blok Paszyckiego i Asseco Resovia odzyskuje prowadzenie. Czas dla trenera ZAKSY.

• 16:18

Skuteczny atak Grzegorza Boćka z prawego skrzydła i wciąż utrzymuje się dwupunktowe prowadzenie ZAKSY.

• 14:16

Dobra zagrywka po wznowieniu gry Deroo. Przechodzącą piłkę wykorzystują kędzierzynianie i mamy drugą przerwę techniczną.

• 14:15

Seria ZAKSY. Trzy z rzędu punkty dla gości. Psuje atak Dawid Dryja i goście wychodzą na prowadzenie. Szybko reaguje trener Andrzej Kowal. Czas dla Asseco Resovii.

• 14:13

Ładna akcja gości. Nie skończył kontry Kurek, po drugiej stronie siatki piłka trafia do Deroo i 13 punkt dla ZAKSY.

• 13:11

Kolejny świetny blok Asseco Resovii. Tym razem w roli głównej Dmytro Paszycki i o pierwszą przerwę w meczu prosi trener ZAKSY De Giorgi.

• 12:11

Skuteczny atak z lewego skrzydła Bartka Kurka, który zdobywa 11 punkt dla Asseco Resovii. Za chwilę świetny blok gospodarzy. Nie przedarł się Deroo.

• Na meczu Asseco Resovii z ZAKSĄ nie mogło zabraknąć selekcjonera reprezentacji Polski, Stephana Antigi.

• Hala Podromie dziś wypełniona po brzegi.

• 6:8

Mamy pierwszą przerwę techniczną w dzisiejszym meczu. Na dwupunktowym prowadzeniu lider PlusLigi, który ostatni raz w hali Podpromie wygrał w 2010 roku.

• 6:6

ZAKSA po dwóch z rzędu błędach łatwo oddaje punkty. Za chwilę świetna obrona mistrzów Polski i piłka do Kurka. Ten nie wstrzymuje ręki i mamy remis.

• 2:5

Lider PlusLigi jak na razie skuteczny na kontrach. Goście bronią atak Penczewa i mocnym zbiciem ze środka punktuje Wiśniewski.

• 1:1

Od prowadzenia rozpoczęli goście z Kędzierzyna. Na kontrze zablokowany został Lyneel. Za chwilę pierwszy punkt dla Asseco Resovii zdobył Penczew.

• ZAKSA: Tillie, Gladyr, Wiśniewski, Bociek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero)

Asseco Resovia: Kurek, Dryja, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Penczew, Wojtaszek (libero)

• W zespole ZAKSY zabraknie dziś eks-resoviaka Dawida Konarskiego, który jest kontuzjowany.

• I zaczynamy hit PlusLigi. Asseco Resovia kontra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Obie drużyny już na boisku.

• Powoli kończy się rozgrzewka. Za chwilę prezentacja drużyn i wyjściowe "szóstki".

• Zespół ZAKSY nie ma ostatnio dobrych wspomnień z hali Podpromie. Ostatnie zwycięstwo w fazie zasadniczej kędzierzynianie odnieśli w sezonie 2009/2010, dokładnie 10 lutego 2010 roku wygrali w Rzeszowie 3:1. Z obecnej drużyny kędzierzynian tamten mecz pamiętają tylko Dominik Witczak i Jurij Gladyr.

• Asseco Resovia ma natomiast swoje problemy. Kontuzjowani są dwaj kluczowi zawodnicy. Środkowy Piotr Nowakowski jest już po operacji przepukliny międzykręgowej. Dłuższa przerwa w grze czeka też atakującego Jochena Schopsa.

• Rzeszów na Kędzierzyn zamienili z kolei byli siatkarze Asseco Resovii: Rafał Buszek (na zdjęciu) oraz Dawid Konarski. Tym wszystkim dowodzi uznany włoski fachowiec, Ferdinando De Giorgi.

• Środowy rywal Asseco Resovii to jedyna niepokonana ekipa na krajowych parkietach. Zaksa przed obecnym sezonem przeszła istną rewolucję. Zespół opuścili m.in. doświadczeni Paweł Zagumny i Michał Ruciak, a na ich miejsce przyszli francuscy mistrzowie Europy, czyli Benjamin Toniutii i Kevin Tilie.

• Los już na początku rozgrywek przydzielił Asseco Resovii rywali, z którymi aktualni mistrzowie Polski walczyć będą najprawdopodobniej o złoty medal mistrzostw Polski. Po pokonaniu PGE Skry Bełchatów 3:1, dziś czas na ZAKSĘ.

• Przed nami 5. kolejka PlusLigi i hitowe starcie w Rzeszowie. Asseco Resovia podejmuje lidera rozgrywek, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w serwisie rzeszow.sport.pl