Asseco Resovia pierwszym finalistą PlusLigi. 3:1 z Jastrzębskim Węglem [ZAPIS RELACJI]

20.03.2015, godzina 18:00

Asseco Resovia Rzeszów

3 1
  • na ?ywo

• piątek, 20 marca 2015
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do serwisu rzeszow.sport.pl. Tam wszystko o dzisiejszym meczu Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem.

• Najlepszym zawodnikiem meczu nr 3 został Drzyzga, który również w poprzednim spotkaniu tych drużyn otrzymał statuetkę MVP.

• Brawa należą się jastrzębianom, którzy walczyli do końca.

• W finale meldują się siatkarze Asseco Resovii!

• Koniec. Przyjęta zagrywka Łasko i Holmes kończy atakiem ze środka!

• Broni nie składają jastrzębianie. Czarnowski ze środka i jeszcze jeden matchball.

• Nowakowski ze środka i mamy piłkę meczową. W hali Podpromie już nikt nie siedzi. Trwa odliczanie. Rzeszowianie punkt od awansu do finału.

• Dobre przyjęcie zagrywki Konarskiego przez Wojtaszka. Piłka do Gierczyńskiego i ten zdobywa 21 punkt dla gości. Za chwilę dwukrotnie podbity atak Ivovicia, nie skończył akcji też Konarski. Na szczęście dla gospodarzy trzy razy z rzędu pomylił się Łasko i punkt dla Asseco Resovii. 23:21.

• Konarski atakuje skutecznie z prawego skrzydła i rzeszowianie są cztery punkty od awansu do finału PlusLigi (21:19).

• Dokładne przyjęcie Ivovicia. Piłka na środek do Holmesa, a Amerykanin nie marnuje okazji. 20:18 dla Asseco Resovii.

• Kolejny punkt dla gospodarzy, którzy prowadzą 19:17. Czas dla trenera Jastrzębskiego Węgla.

• Seria trzech z rzędu punktów Asseco Resovii. Błąd gości, a następnie Lotman blokuje Łasko i rzeszowianie wychodzą na prowadzenie 18:17.

• Po wideoweryfikacji decyzja pozostaje niezmieniona. Na zagrywce Drzyzga. Asseco Resovia przegrywa 16:17.

• Lotman skutecznie obija blok. Trener gości prosi jednak o challenge. Jego zdaniem piłka dotknęła Amerykanina.

• Quesque zablokowany przez Drzygę. Jastrzębianie podeszli pod siatkę, by asekurować, ale piłka spadła w 9 metr. Asseco Resovia znów łapie kontakt. Przegrywa tylko 15:16.

• Dobra zagrywka Kosoka. Środkowy zagrał lekko, ale rywale mieli problem z odbiorem. Jastrzębianie szybko odskakują na trzy punkty. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:13.

• Łasko po taśmie w aut. Trzeci z rzędu błąd gości, którzy prowadzą już tylko 14:13.

• As Ivovicia! Serb nie wstrzymał ręki i Asseco Resovia odrabia dwa punkty. 12:14.

• Wszedł Holmes i od razu zepsuł zagrywkę. Za chwilę Konarski nie skończył ataku, ale atakujący wraz Nowakowski zrehabilitowali się blokując Gierczyńskiego. 13:10 dla Jastrzębskiego Węgla.

• Schops zaczyna psuć ataki i w jego miejsce pojawia się Dawid Konarski. Atakujący w pierwszej akcji atakuje w aut i już 12:8 dla Jastrzębskiego Węgla. Drugi czas w tym secie dla trenera Kowala.

• Schops tym razem atak w aut i goście odskakują na dwa punkty. Jastrzębianie wyraźnie podbudowani zwycięstwem w trzecim secie. A siatkarze Asseco Resovii jakby sparaliżowani.

• Schops na dwa razy. Najpierw Niemiec został wyblokowany, ale kontry nie skończył Gierczyński. W odpowiedzi piłka znów posłana do Schopsa i Niemiec tym razem zdobywa punkt. Remis po 8.

• Mamy pierwszą przerwę techniczną w tej partii. Siatkarze z Jastrzębia po dwóch z rzędu skutecznych akcjach (Czarnowski i Łasko) prowadzą 8:7.

• Utrzymuje się remis na początku czwartego seta. Myli się Masny i po 6.

• Trzy z rzędu punkty dla Asseco Resovii. Pomylił się Łasko na prawym skrzydle. Trener Jastrzębskiego Węgla prosi o challenge. Po chwili sędziowie utrzymują decyzję. 4:4.

• Żółta kartka dla trenera Piazzy, który po ataku Nowakowskiego mocno krytykował pracę arbitrów. A na boisku Schops zagrywa w siatkę i 4:1 dla gości.

• Coś niedobrego stało się z Asseco Resovią po dwóch wygranych setach. Rzeszowianie przegrali trzecią partię. A kolejną rozpoczęli znów od 0:3. Czas dla trenera Kowala, który musi pobudzić swoich zawodników.

• Wracamy na boisko. Asseco Resovii brakuje jednego seta, by awansować do finału PlusLigi. W trzeciej odsłonie jastrzębianie zdołali się podnieść. A duża w tym zasługa Michała Łasko, który gdy pojawił się na zagrywce zszedł z pola serwisowego po siedmiu z rzędu punktach dla gości.

• Koniec. Kosok wypchnął po rękach Nowakowskiego piłkę i jastrzębianie pozostają w grze. Wygrywają 25:20. Za chwilę czwarty set w hali Podpromie.

• Łasko atakuje w aut i przewaga Jastrzębskiego Węgla topnieje do czterech punktów. Czas dla gości przy stanie 24:20.

• Dwie piłki setowe obronie przez Asseco Resovii. Ale jastrzębianie mają jeszcze pięć punktów więcej.

• Znów w ataku skuteczny Gierczyński, który zdobywa 24 punkt dla gości w tym secie.

• Gierczyński zdobywa 23 punkt dla Jastrzębskiego Węgla. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli czwartego seta.

• Wreszcie rzeszowianie zrobili przejście. Po siedmiu z rzędu straconych punktach... 21:15 dla Jastrzębskiego Węgla.

• Rozbici siatkarze Asseco Resovii. Rzeszowianie przegrywają już 14:20 i chyba tego seta już nie wygrają. Jastrzębianie takie serii jeszcze nie mieli w tym meczu. Zdobyli sześć z rzędu punktów.

• Kolejna dobra zagrywka Łasko po czasie. A Quesque skuteczny z przechodzącej piłki. 19:14.

• Goście idą za ciosem. Łasko punktuje ze skrzydła i o czas przy stanie 18:14 dla Jastrzębskiego Węgla prosi trener Asseco Resovii.

• Łasko bombarduje zagrywką gospodarzy. Do tego kontrę wykorzystuje Quesque i znów trzypunktowe prowadzenie Jastrzębskiego Węgla.

• Dwie kolejne akcje jednak dla gości. Łasko popisał się mocnym serwisem i chyba niepotrzebnie Lotman próbował odebrać zagrywkę kapitana Jastrzębskiego Węgla. 16:14 dla gości na drugiej przerwie technicznej.

• I mamy remis. Gierczyński atakuje w siatkę. Po 14.

• Lotman po rękach i w aut. Wciąż jeden punkt przewagi Jastrzębskiego Węgla w tym secie (14:13).

• Mocna zagrywka Schopsa, jastrzębianie dostarczają piłkę na drugą stronę, tam Buszek nie wykorzystuje kontry. Piłka znowu jednak wraca i Nowakowski tym razem skuteczny. Asseco Resovia odrabia straty. Przegrywa już tylko 11:12.

• Ivović zablokowany. W jego miejsce Buszek. Jastrzębianie znów odskakują na trzy punkty (11:8).

• Przestój w grze Jastrzębskiego Węgla. Najpierw pomylił się Gierczyński, za chwilę skuteczna kontra Schopsa. Trener Piazza prosi o czas. Przewaga jego zespołu stopniała do punktu (9:8).

• W aut kiwa Gierczyński, choć powinien to skończyć. Rzeszowianie muszą gonić wynik przegrywają 6:9.

• Znów myli się Penczew. Bułgar jak na razie tylko 18 procent w ataku w tym meczu. W jego miejsce pojawia się Paul Lotman. A jastrzębianie idą za ciosem. As serwisowy Łasko i 8:4 dla gości na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie.

• Jak na razie nieźle w trzecim secie radzą sobie goście. Po bloku na Penczewie goście wracają do trzypunktowego prowadzenia 6:3.

• Trzeciego seta jastrzębianie rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Za chwilę jednak dwie skuteczne akcje rzeszowian, w tym blok na Łasko i tylko punkt straty Asseco Resovii.

• W drugim secie jastrzębianie oddali Asseco Resovii aż 10 punktów po własnych błędach. Tak grając nie byli w stanie wygrać tej partii.

• Siatkarze Asseco Resovii są o krok od awansu do finału PlusLigi. Brakuje im jednego seta w meczu nr 3 z Jastrzębskim Węglem. Za chwilę trzecia partia.

• Koniec. Złe przyjęcie gości i Nowakowski czujnie na siatce zdobywa 25 punkt. Rzeszowianie prowadzą już 2:0 w setach.

• Schops przedarł się przez blok i mamy pierwszą piłkę setową w tym secie. 24:18.

• Kosok nie kończy ataku ze środka, w odpowiedzi Buszek obija blok i 23:17 dla gospodarzy.

• Jastrzębianie nie wygrają tego seta. W momencie, kiedy była szansa na zmniejszenie strat do czterech punktów, kompletne nieporozumienie w szeregach gości. 21:16 dla Asseco Resovii.

• Słaby okres w grze Asseco Resovii. Złe przyjęcie zagrywki Malinowskiego i nieporozumienie Drzyzgi z Nowakowski. Podwójna zmiana. Buszek i Tichacek w miejsce Ivovicia i Drzyzgi.

• Dosłownie zablokował się zespół Asseco Resovii. Schops złapany na podwójnym bloku. Piąty z rzędu punkt dla gości.

• Stanęli rzeszowianie. Dryja nie kończy trzeciego z rzędu ataku, a gospodarze mogli ponowić akcję. Skuteczny blok gości i o czas prosi trener Kowal. 19:13 dla Asseco Resovii.

• Efektowny blok Czarnowskiego. Środkowy Jastrzębskiego Węgla "złapał" Dryję. Za chwilę środkowy Asseco Resovii atakuje w aut. Jastrzębianie zmniejszają straty do ... siedmiu punktów. (12:19).

• Trener Piazza ma nad czym myśleć. Jego zawodnicy popełniają sporo błędów w drugim secie. Po tym jak pomylił się Łasko 17:9 dla rzeszowian.

• Siatki dotyka Czarnowski, tym samym mamy drugą przerwę techniczną w drugim secie. Na bezpiecznym prowadzeniu Asseco Resovia. Wicemistrzowie Polski prowadzą 16:9.

• Powiększają przewagę rzeszowianie. Goście w tym secie prezentują się bardzo słabo. 15:7 dla Asseco Resovii.

• Spokojnie grają rzeszowianie. Mają sporą przewagę i jeśli nic złego się nie stanie to wygrana w drugim secie jest tylko kwestią czasu. Po sprytnym obiciu bloku przez Ivovicia Asseco Resovia prowadzi 13:6.

• Fatalnie w drugim secie prezentują się jastrzębianie. Za dużo błędów własnych gości. Zdenerwowany trener Piazza prosi o drugi czas w tej partii. Asseco Resovia prowadzi 11:4.

• Trzeci z rzędu błąd Pajenka. W jego miejsce Patryk Czarnowski. A rzeszowianie mogą spokojnie kontrolować tego seta. Wysoko prowadzą 9:4.

• Problemów w ataku Jastrzębskiego Węgla ciąg dalszy. Łasko znów zablokowany w tym secie. Na pierwszej przerwie Asseco Resovia wypracowała sobie już pięciopunktową przewagę (8:3).

• Nieskuteczni goście na początku drugiego seta. Pajenk ze środka w aut i 6:2 dla Asseco Resovii.

• Myli się na prawym skrzydle Łasko. Rzeszowianie odskakują na dwa punkty. Na zagrywkę wędruje Ivović. Serba zagrywa mocno. Piłka trafia jednak do Masnego, ale atak Gierczyńskiego zablokowany i 5:2 dla Asseco Resovii. Szybko reaguje trener Piazza, który prosi o czas.

• Schops w ataku jest dziś praktycznie nie do zatrzymania. Niemiec raz atakuje mocno, raz zwalnia rękę. Nie mają na niego recepty jastrzębianie. Jak na razie na początku drugiego seta remisowo. Po 2.

• Czas na drugiego seta. Przypomnijmy, że w pierwszej odsłonie zespół Jastrzębskiego Węgla długo prowadził, ale w końcówce skuteczniejsi byli siatkarze Asseco Resovii, którzy na przewagi wygrali 28:26.

• Koniec pierwszego seta. Świetny atak Schopsa i Asseco Resovia jest o dwa sety od finału PlusLigi.

• Czy uda się za czwartym razem? Schops kończy akcję i 27:26 dla Asseco Resovii.

• Niestety, kolejna zepsuta zagrywka po stronie rzeszowian. Remis 26:26.

• Kolejna, trzecia piłka setowa dla Asseco Resovii. Nowakowski ponowił akcję i 26:25.

• Łasko mocno bije i piłka po bloku ląduje na aucie. Po 25. Zmiany powrotne w Asseco Resovii.

• Ivović kończy akcję i druga piłka setowa dla Asseco Resovii. Na boisku pojawiają się Buszek i Holmes.

• Podobnie jak w meczu nr 2, pierwszego seta grać będziemy na przewagi.

• Po przerwie do remisu doprowadza Łasko, który obija ręce rzeszowian.

• Psuje zagrywkę Drzyzga. Trener Kowal prosi o czas. Jego drużyna prowadzi 23:22.

• Trudna piłka Ivovicia. Rzeszowianie jednak dobrze radzą sobie przy sytuacyjnych piłkach. Atak Serba z drugiej linii i 23:21 dla Asseco Resovii.

• Ofiarna obrona Nowakowskiego, który rzucił się pod piłkę. Ta za chwilę trafiła do Schopsa, a Niemiec w takich sytuacjach nie zawodzi. 22:20 i drugi czas dla gości.

• Ważną piłkę psują goście. Podbity atak Penczewa, ale Filipov, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, atakuje w aut. 21:20 dla Asseco Resovii.

• Dobra zagrywka Ivovicia. Piłka wraca na stronę Asseco Resovii, ale Penczew nie wykorzystuje kontry. W odpowiedzi Łasko punktuje z lewego skrzydła i tym samym doprowadza do kolejnego remisu w tej partii. Po 20.

• Schops sprytnie plasuje na drugą stronę i rzeszowianie po raz drugi w tym secie wychodzą na prowadzenie. 20:19 dla Asseco Resovii i o czas prosi trener Jastrzębskiego Węgla, Roberto Piazza.

• Podbity atak Łasko i Schops trafia w boisko. Trener Kowal jednak zły na swoich zawodników, którzy wcześniej oddali piłkę za darmo przyjezdnym. Remis po 19.

• Decyzja sędziów po wideoweryfikacji utrzymana. 18:17 dla gości z Jastrzębia.

• Bardzo długa wymiana, w której świetnie w obronie i bloku grali rzeszowianie. Niestety, Nowakowski wpada w siatkę i sędziowie przyznają punkt drużynie z Jastrzębia. Trener Kowal prosi o challenge.

• Rzeszowianie odrabiają dwa punkty. Najpierw Ivović z lewego skrzydła, a za chwilę Schops zamknął prostą i złapał Quesque. Po 17.

• Psują zagrywki rzeszowianie. Tym razem Penczew z całej siły trafia w siatkę i 17:15 dla gości.

• Schops nie wykorzystał kontry, która pozwoliłaby doprowadzić do remisu po 15. Podbita piłka trafia do Łasko, a ten nie marnuje kontry i mamy drugą przerwę techniczną. Na prowadzeniu Jastrzębskim Węgiel 16:14.

• Ładna wystawa Drzyzgi, który jedną ręką uruchomił Nowakowskiego na środku. Za chwilę kontra rzeszowian. Piłka na drugą linię do Ivovicia. Ten wychodzi wysoko i nie ma problemów ze zdobyciem punktu. Asseco Resovia zmniejsza straty do jednego punktu (13:14).

• Jak nie Gierczyński to Łasko. Jastrzębianie są skuteczni w ataku i utrzymują trzypunktowe prowadzenie (13:10).

• Goście jak na razie dobrze przyjmują. Skuteczny też jest Gierczyński. Po jego ataku 10:8. W kolejnej akcji zablokowany został Schops i jastrzębianie po raz pierwszy w tym meczu prowadzą trzema punktami (11:8).

• Jak tylko jastrzębianie odskoczą na dwa punkty, gospodarze szybko odrabiają straty. Po ataku Schopsa, skuteczną zagrywką popisał się Drzyzga. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą jednak goście. Gierczyński znów nie dał się zatrzymać rywalom i 8:7 dla Jastrzębskiego Węgla.

• Jak na razie skuteczny w szeregach gości Michał Łasko. Kapitan Jastrzębskiego Węgla nie myli się na prawym skrzydle i zdobywa 6 punkt dla gości. Za chwilę dobrze broni Quesque, a na kontrze punktuje Gierczyński. 7:5 prowadzą goście.

• Rzeszowianie szybko doprowadzają do remisu. Najpierw pomylił się Gierczyński, a za chwilę w aut zaatakował Quesque. Remis po 4.

• Obroniony atak Nowakowskiego. Świetnie ustawił się Wojtaszek, a na kontrze kiwał Gierczyński i jastrzębianie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie (4:2).

• Wynik meczu nr 3 otwiera Krzysztof Gierczyński, który skutecznie atakuje z drugiej linii. Kolejna akcja już trochę dłuższa. Asseco Resovia dopiero za trzecim razem zdobywa punkt. Z lewego skrzydła skuteczny Nikołaj Penczew (1:1).

• Rozpoczynamy trzeci pojedynek Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem. Przypominamy, że drużynie trenera Andrzeja Kowala brakuje tylko jednej wygranej, by awansować do finału PlusLigi.

• A oto pierwsze szóstki:

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Gierczyński, Quesque, Pajenk, Kosok oraz Wojtaszek (libero).

Asseco Resovia: Nowakowski, Ivović, Schops, Drzyzga, Penczew, Dryja oraz Ignaczak (libero).

• Dziś w składzie Asseco Resovii zabraknie Oliega Achrema, Łukasza Perłowskiego i Michała Żurka. Z kolei w ekipie gości nie zagra kontuzjowany Zbigniew Bartman.

• Powoli dobiega końca rozgrzewka w hali Podpromie. Za chwilę prezentacja drużyn i pierwszych szóstek.

• W drugiej parze półfinałowej, po trzech meczach, 2:1 prowadzi Lotos Trefl Gdańsk, który w środę drugi raz wygrał ze Skrą w Bełchatowie. Czwarte spotkanie zaplanowano właśnie na 4 kwietnia, a ewentualne piąte dopiero na 8 kwietnia. Chyba że wcześniej gdańszczanie wygrają po raz trzeci z mistrzami Polski i wyrzucą ich z walki o złoto.

• Jeśli Asseco Resovia postawi kropkę nad i w piątek, otrzyma nie lada nagrodę. Dostanie blisko miesiąc przerwy od spotkań w PlusLidze. Pierwszy pojedynek finałowy zaplanowano bowiem dopiero na 15 kwietnia. Jeśli jednak by się nie udało, to rzeszowianom przyjdzie pojechać do Jastrzębia na mecz 4 kwietnia, w Wielką Sobotę. Stawką meczu będą więc także wolne święta. - Mam nadzieję, że wygramy. Będziemy mieli spokojną głowę do przygotowania się do Final Four, a i to wolne na święta by się przydało - stwierdził Piotr Nowakowski, środkowy rzeszowian.

• A jastrzębianie w tym sezonie już cztery razy przegrali z Asseco Resovią. W play-offach ulegli dwa razy po 1:3. - Na pewno nie odpuścimy, będziemy starać się powalczyć - stwierdził Michał Masny, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla. Jego zespół musiałby jednak dokonać cudu, by awansować do finału. Przede wszystkim wygrać dwa razy w hali Podpromie, a to rywalom Asseco Resovii zdarza się bardzo rzadko. Tym bardziej, że rzeszowianie są w wyśmienitej formie.

• W rywalizacji półfinałowej w PlusLidze, po dwóch meczach, Asseco Resovia prowadzi 2:0. Do awansu do finału brakuje już tylko jednej wygranej. - Chcemy zakończyć tę rywalizację już w piątek i z czystą głową pojechać na turniej finałowy Ligi Mistrzów - mówił przed dzisiejszym starciem Dawid Konarski, atakujący zespołu z Rzeszowa. Resoviacy w głowie z pewnością mają to, co czeka ich za tydzień, czyli Final Four Ligi Mistrzów w Berlinie. - Ale teraz myślimy o Jastrzębiu. Jesteśmy na tyle zmobilizowani fajną ekipą, którą mamy, że nie wybiegamy w przyszłość, tylko skupiamy się na kolejnym meczu - dodał Fabian Drzyzga, rozgrywający rzeszowian.

• Jeśli dziś siatkarze Asseco Resovii wygrają z Jastrzębskim Węglem po raz trzeci, awansują do finału PlusLigi. Zapraszamy na relację na żywo z meczu nr półfinału PlusLigi, który o godz. 18 rozpocznie się w hali Podpromie.