Półfinał Play-Off. Asseco Resovia ogrywa Jastrzębski Węgiel 3:1 [ZAPIS RELACJI]

3 1
  • na ?ywo

• niedziela, 08 marca 2015
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do serwisu rzeszow.sport.pl. Tam pomeczowe wypowiedzi, zdjęcia i wideo z dzisiejszego spotkania Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem.

• Myli się Malinowski na zagrywce i tym samym kończymy to spotkanie. Asseco Resovia wygrywa 3:1. Rzeszowianie byli zespołem zdecydowanie lepszym. Najlepszym zawodnikiem meczu został zasłużenie Schops.

• Dwa z rzędu punkty dla gości. Po asie Malinowskiego o czas prosi trener Kowal. 24:21 prowadzi Asseco Resovia.

• Podbity atak Gierczyńskiego. Konarski kończy kontrę i mamy pierwszą piłkę meczową dla Asseco Resovii.

• Skuteczny atak Lotmana i rzeszowianie są dwa punkty od wygrania tego spotkania (23:19).

• Odrabiają straty goście. Z pięciopunktowej przewagi Asseco Resovia ma tylko trzy punkty więcej (21:18).

• Rzeszowianie mają dziś więcej argumentów. W ataku są zdecydowanie skuteczniejsi. Podopieczni trenera Kowala prowadzą 20:16.

• Rzeszowianie co raz bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu. Dobra zagrywka Tichacka i 18:13.

• Schops potwierdza swoją bardzo dobrą dyspozycję dzisiejszego dnia. Niemiec skuteczny na prawym ataku i 17:13 dla Asseco Resovii. O czas prosi trener Piazza.

• Dwa nieskończone ataki Asseco Resovii, ale piłka za każdym razem wracała na stronę gospodarzy. W trzeciej akcji nie pomylił się już Buszek, który zdobywa 16 punkt. Mamy drugą przerwę techniczną, na prowadzeniu rzeszowski zespół 16:12.

• Długa wymiana z obu stron. Ostatecznie Buszek obija blok rywali. Utrzymuje się trzypunktowe prowadzenie Asseco Resovii (14:11).

• Po tym jak goście doprowadzili do remisu, trzy kolejne akcje dla Asseco Resovii. Trener Jastrzębskiego Węgla sprawdza ostatni, autowy atak Quesque. Powtórka pokazała, że sędziowie mieli rację i punkt dla rzeszowian, którzy prowadzą 12:9.

• Odrabiają straty jastrzębianie. Po ataku Quesque remis w czwartym secie po 9.

• Pewne przyjęcie Ignaczaka. Piłka wystawiona do Lotmana i Amerykanin kończy akcję. Mamy pierwszą przerwę techniczną, na której Asseco Resovia prowadzi 8:6.

• Kolejny punktowy blok rzeszowian. Tym razem nie przebił się Gierczyński. 6:4 dla gospodarzy.

• Łasko złapany na pojedynczym bloku przez Buszka. 5:4 dla Asseco Resovii.

• Bardzo dobra akcja w obronie Asseco Resovii. Do tego świetnie zakończył to Schops, który zdobywa 4 punkt w tym secie dla Asseco Resovii.

• Tym razem zagrywkę psuje Dryja. Remis 2:2.

• Przed nami czwarty. Od zagrywki Lotman, po którego serwisie piłka wraca na stronę Asseco Resovii. Tam z przechodzącej piłki Buszek i 1:0.

• Koniec. Atak Schopsa i 25 punkt na koncie Asseco Resovii, która wygrywa tę partię do 20 i wychodzi na prowadzenie 2:1.

• Pajenk serwuje w siatkę i rzeszowianie mają pierwszą piłkę setową. Protestują jastrzębianie, co może się skończyć kolejną żółtą kartką.

• Zablokowany Łasko przez Lotmana. 23:17 dla Asseco Resovii.

• Schops nie marnuje sytuacyjnej piłki i resoviacy są trzy punkty od wygrania trzeciego seta.

• Kolejne dwa punkty dla Asseco Resovii. Po długiej akcji punktuje Buszek. Trener Piazza prosi jednak o challenge. Decyzja jednak podtrzymana. 21:16 i kolejny czas dla Jastrzębskiego Węgla.

• Rzeszowianie znów odskakują rywalom. Kontra Schopsa i 19:16. Czas dla trenera gości.

• Kolejna w tym meczu długa wymiana. Bardzo dobra i efektowna gra w obronie Kosoka. Swoją szansę wykorzystał też Quesque, który obił rzeszowski blok. Przewaga Asseco Resovii stopniała do jednego punktu (16:15.)

• Dobry mecz rozgrywa dziś Dryja. Je jego ataku ze środka Asseco Resovia na drugiej przerwie technicznej prowadzi 16:13.

• Na boisku pojawił się Malinowski. Jego dwie skuteczne akcje zmniejszają straty. Po asie serwisowym 11:14. W kolejnej akcji Kosok czujnie na siatce. Nie dał się kiwnąć Lotmanowi i przy stanie 14:12 dla Asseco Resovii o czas prosi trener Kowal.

• Nowakowski na dwa razy. Za pierwszym razem jego atak ze środka podbity, ale w ponowna akcja środkowego Asseco Resovii już skuteczna. 13:8 dla gospodarzy.

• Obija blok Quesque. Trener Kowal prosi o challenge. Sędziowie sprawdzają powtórkę i zmiana decyzji. Szkoleniowiec Asseco Resovii czujny i punkt dla jego drużyny, która prowadzi 12:7. Z decyzją nie może pogodzić się Pajenk, który otrzymuje żółta kartkę.

• Rzeszowianie jak na razie kontrolują trzeciego seta. Skutecznie ze środka atakuje Dryja i pięciopunktowe prowadzenie Asseco Resovii (10:5).

• Po ataku Lotmana mamy pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie. Podobnie jak w pierwszej partii rzeszowianie wypracowali sobie czteropunktową przewagę.

• Jastrzębianie nie kończą ataku. Na kontrze nie myli się Schops. Za chwilę bardzo długa akcja, która ostatecznie kończy się punktem dla gości. Asseco Resovia prowadzi 5:3.

• Pajenk zablokowany przez Nowakowskiego i na początku trzeciego seta rzeszowianie obejmują dwupunktowe prowadzenie 3:1.

• Przed nami trzeci set. Od zagrywki rozpoczynają jastrzębianie, którzy po skutecznej końcówce w poprzedniej partii doprowadzili w Rzeszowie do remisu.

• Koniec seta. Po ataku wprowadzone chwilę wcześniej Malinowskiego jastrzębianie wygrywają do 22 i w hali Podpromie mamy remis w seta po 1.

• Nowakowski nie może skończyć ataku. Wyręczył go Buszek, który w drugiej akcji punktuje. Jastrzębianie mają jednak jeszcze dwie piłki setowe.

• Nowakowski nie kończy akcji. Kontra gości i Gierczyński zdobywa piłkę setową (24:21).

• Znakomita obrona Schopsa, ale po długiej akcji Niemiec w kolejnym ataku uderza w antenkę. 23:21 dla Jastrzębskiego Węgla.

• Buszek znów zablokowany na lewym skrzydle. Chwilę wcześniej skutecznym atakiem popisał się Łasko. Jastrzębianie w końcówce odskakują na dwa punkty (22:20). O przerwę prosi trener Asseco Resovii.

• Podbity atak Schopsa, piłka jednak wraca na stronę Asseco Resovii. Ignaczak wystawia do Buszka, ale ten zostaje zablokowany. W kolejnej akcji Schops obija blok i doprowadza do remisu po 20.

• Jak się skutecznie zagrywa pokazał Penczew. Bułgar zdobywa punkt serwisem i rzeszowianie wychodzą na prowadzenie 19:18. Czas dla gości.

• Dryja przełamuje chwilową niemoc gospodarzy. Skuteczny atak ze środka. Na zagrywkę wędruje Tichacek, ale Czech zagrywa daleko w aut (17:18).

• Seria Jastrzębskiego Węgla. Schops atakuje w aut i o pierwszą przerwę w tym secie prosi trener Andrzej Kowal. Asseco Resovia przegrywa 16:17.

• Jastrzębianie odrabiają dwa punkty. Po bloku Kosoka na Penczewie remis po 16.

• Nowakowski na wysokim pułapie ze środka. Atak podbity, ale piłka wypada poza boisko. Za chwilę środkowy Asseco Resovii posyła kąśliwą zagrywkę, z którą problemy mają rywale. Piłka trafia do Schopsa. W siatkę wpada jednak Kosok i na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie prowadzą 16:14.

• Dobry dzień ma dzisiaj Schops. Niemiec punktuje nie tylko w ataku, ale też na zagrywce. Po jego asie serwisowym 13:12. W kolejnej akcji skuteczny Pajenk i kolejny remis w tym secie.

• Obie drużyny jak dotąd punkty zdobywają falami. Raz rzeszowianie dwie skuteczne akcje, następnie tak samo punktują rywale. W efekcie mamy wyrównaną partię i remis po 12.

• Mocny atak Łasko po prostej. Jastrzębianie zdobywają 11 punkt i doprowadzają do remisu.

• Penczew złapany na pojedynczym bloku. Wcześniej Tichacek zagrywa w siatkę i jastrzębianie wychodzą na prowadzenie 9:7. Drugi set o wiele bardziej wyrównany od pierwszej odsłony.

• Sporna sytuacja na boisku. Czas na wideoweryfikację. Atak w aut gości, którzy na pierwszej przerwie technicznej przegrywają 7:8.

• Jastrzębianie odrabiają dwa punkty. Pajenk posyła asa serwisowego i mamy remis po 6.

• Kolejna mocna zagrywka resoviaków. I w ataku znów piłka do Schopsa, który wyprowadza Asseco Resovię na dwupunktowe prowadzenie 6:4.

• Straty odrobione. Mocna zagrywka Buszka, po której rywale oddają piłkę na stronę Asseco Resovii. Tam Tichacek zagrywa do Schopsa, który nie marnuje ataku. Remis po 6.

• Początek drugiej partii dla Jastrzębskiego Węgla. Po ataku Gierczyńskiego 4:2.

• Rzeszowianie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w ataku (blisko 60 procent). W bloku punktowym 3:1 dla Asseco Resovii - to kluczowe elementy, dzięki którym gospodarze wygrali gładko pierwszego seta.

• Czas na drugiego seta. Jak na razie zespół Asseco Resovii wyraźnie lepszy od Jastrzębskiego Węgla.

• Fantastyczny, pojedynczy blok Buszka na Łasko. Koniec pierwszego seta, w którym Asseco Resovia rozbiła Jastrzębski Węgiel 25:16.

• Jastrzębianie nie są w stanie zatrzymać przeciwnika w tym secie. Kontra Nowakowskiego i mamy pierwszą piłkę setową (24:16).

• Gierczyński nie kończy ataku. Na kontrze Buszek punktuje, ale mamy wideoweryfikację. Pajenk dotyka siatki i 23:16 dla wicemistrzów Polski.

• Dryja nęka dziś zagrywką rywali. 21:15 dla Asseco Resovii.

• Rzeszowianie co raz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie. Techniczne zagranie Schopsa i 19 punkt dla gospodarzy. W kolejnej akcji zablokowany na prawym skrzydeł został Łasko. Trener Piazza prosi o drugi w tej partii czas. Jastrzębianie tracą pięć punktów.

• Po raz kolejny błąd w tym meczu popełnia Gierczyński. Znów podwójne odbicie i 17 punkt dla Asseco Resovii.

• Skuteczny Schops przełamuje chwilową niemoc w ataku Asseco Resovii, która na drugiej przerwie technicznej prowadzi 16:13.

• Chyba najdłuższa akcja jak do tej pory. Znów rzeszowianie nie wykorzystali kontry. Łasko natomiast znalazł miejsce między antenką a rzeszowskim blokiem i goście zmniejszają straty. Asseco Resovia prowadzi 15:13.

• Dobrze blokiem pograli rzeszowianie, ale Penczew nie skończył kontry. W odpowiedzi piłka na drugą linię do Gierczyńskiego. Przyjmujący nie wstrzymał ręki i zdobywa 12 punkt dla Jastrzębskiego Węgla.

• Utrzymuje się czteropunktowa przewaga Asseco Resovii. Pajenk zagrywa w siatkę i 15:11 prowadzi zespół Andrzeja Kowala.

• Rzeszowianie znów odskakują na cztery punkty. Najpierw skutecznie plasował Schops, a za chwilę dobrym serwisem popisał się Dryja. 12:8 dla gospodarzy.

• Podbity atak Buszka, na kontrze Masny posyła piłkę na lewe skrzydło do Gierczyńskiego. Przyjmujący atakuje mocno po skosie i zmniejsza straty do dwóch punktów.

• Schops skutecznie obija blok. Piłka ląduje na aucie. Wciąż czteropunktowe prowadzenie Asseco Resovii (10:6).

• Sporo błędów po stronie Jastrzębskiego Węgla. Goście psują zagrywki, do tego podwójne odbicie Gierczyńskiego i 9:4 dla Asseco Resovii.

• Mamy pierwszą przerwę techniczną. Wicemistrzowie Polski wypracowali sobie szybko czteropunktową przewagę i jak na razie spokojnie kontrolują to spotkanie.

• Kolejne dwie akcje dla resoviaków. Penczew obija blok na kontrze i zdobywa piąty punkty. Za chwilę Masny za nisko rozgrywa do Łasko. Ten zatrzymany na podwójnym bloku i przy wyniku 6:2 dla Asseco Resovii o czas prosi trener gości, Roberto Piazza.

• Dwa z rzędu punkty Rafała Buszka. Przyjmujący skutecznie zaatakował, a następnie popisał się mocnym, punktowym serwisem, 4:2.

• Jastrzębianie na początku psują serwisy. Najpierw Kosok, a za chwilę Łasko. W ataku jednak goście są skuteczni. Gierczyński i Masny punktują i mamy remis po 2.

• I rozpoczynamy pierwszy półfinałowy pojedynek PlusLigi. Od serwisu Grzegorz Kosok, który przed sezonem odszedł z Asseco Resovii do Jastrzębskiego Węgla.

• Obie drużyny zagrają dziś w następujących składach. Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajek, Kosok, Masny, Quesque oraz Wojtaszek (libero).

Szóstka Asseco Resovii: Tichacek, Nowakowski, Dryja, Penczew, Schops, Buszek oraz Ignaczak (libero).

• Dobiega powoli rozgrzewka w hali Podpromie. Za chwilę poznamy pierwsze szóstki Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla.

• W dzisiejszym spotkaniu w drużynie Asseco Resovii zabraknie rozgrywającego Fabiana Drzyzgi i środkowego Russela Holmesa. Zastąpią ich Łukasz Kozub i Łukasz Perłowski.

• W spotkaniu w Jastrzębiu zwycięstwo resoviakom przyszło o wiele łatwiej. Wygrali 3:0, a trzeciego seta aż 25:10!

• W rundzie zasadniczej rzeszowski zespół wygrał dwukrotnie z Jastrzębskim Węglem. W pojedynku w Rzeszowie było 3:2. Jastrzębski Węgiel prowadził już w hali Podpromie 2:1, jednak przegrał całe starcie. W piątym secie goście wygrywali nawet 6:0, ale wtedy serią na zagrywce popisał się Bułgar Nikołaj Penczew i w kilka chwil zrobiło się 9:6 dla Asseco Resovii, która ostatecznie wygrała to starcie.

• Rywalizacja w półfinale PlusLigi toczyć się będzie do trzech zwycięstw, ale według zmienionych zasad. Dotychczas grało się po dwa mecze u każdego z rywali. Teraz pierwszy, trzeci i ewentualnie piąty pojedynek rozgrywany będzie w Rzeszowie. Drugi i czwarty w Jastrzębiu. - Ten system jest na pewno sprawiedliwszy, ale dla nas trudniejszy, bo dochodzi jeszcze jeden wyjazd. W starym systemie byłby jeden, teraz mogą być dwa. Ale będzie bardziej atrakcyjnie, bo nie będzie meczów dzień po dniu - ocenił szkoleniowiec Asseco Resovii.

• Takiego dobrobytu nie ma w Jastrzębiu. Zespół ten dopadł w tym sezonie spory pech, na przyjęciu grają praktycznie tylko dwójką siatkarzy - Krzysztofem Gierczyńskim i Francuzem Guillaume'em Quesque. Do treningów wrócił już Zbigniew Bartman, ale po długiej przerwie może być daleki od dobrej dyspozycji. - Nie mamy co patrzeć na problemy Jastrzębia, tylko na swoją grę. Jeśli ich podstawowy skład zagra dobry mecz, to będzie bardzo ciężko. Mają swoje problemy, ale każdy je ma - stwierdził trener Kowal.

• - Wiem, że po takim meczu jak w Nowosybirsku może być trudno podejść do spotkania z takim samym skupieniem. Ale z drugiej strony to mecze o najwyższą stawkę, więc problemu z koncentracją być nie powinno - dodał trener Kowal, który w takim momencie sezonu może liczyć na szeroki i wyrównany skład zespołu. - To będzie niezwykle ważne. W dobrej dyspozycji jest choćby Rafał Buszek, ale nie tylko on. Do gry wraca Łukasz Perłowski, w coraz lepszej dyspozycji jest Dawid Konarski i Lukas Tichacek - wymienia szkoleniowiec.

• - Dla nas najważniejszy jest teraz mecz z Jastrzębskim Węglem i na tym musimy się skoncentrować. To pierwszy mecz, który ustawi rywalizację w półfinale ligi. Gramy u siebie i nie możemy sobie pozwolić na wpadkę - mówił przed niedzielnym meczem Andrzej Kowal, trener resoviaków.

• Wicemistrzowie Polski w środę sprawili sporą niespodziankę. W pierwszym meczu play-off Ligi Mistrzów rzeszowianie pokonali w Nowosybirsku miejscowy Lokomotiw 3:1 i są w znakomitej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się 11 marca w Rzeszowie. Wystarczy, że podopieczni Andrzeja Kowala wygrają dwa sety albo jeden złoty i awansują do Final Four, które rozegrane zostanie w ostatni weekend marca w Berlinie. Ale teraz dla resoviaków to odległa przyszłość.

• Po pucharowym zwycięstwie w Nowosybirsku w Lidze Mistrzów przed drużyną Asseco Resovii pierwszy, półfinałowy mecz PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu w hali Podpromie.