Liga Mistrzów: Asseco Resovia bliżej awansu. Wygrana po tie-breaku [ZAPIS RELACJI]

11.02.2015, godzina 20:00

VFB Friedrichshafen

2 3
  • na ?ywo

• środa, 11 lutego 2015
  • Serwis rzeszow.sport.pl dziękuje za uwagę i zaprasza na kolejne relacje z meczów Asseco Resovii. Wszystko o dzisiejszym spotkaniu na naszej stronie internetowej.

• Tym samym w pierwszym meczu wicemistrzowie Polski wygrywają 3:2. Rzeszowianie pewni awansu jednak być nie mogą. Przed własną publicznością muszą postawić kropkę nad "i". W przypadku porażki 0:3 lub 1:3 odpadną z rywalizacji. Jeśli mecz w Rzeszowie zakończy się wygraną VfB 3:2 do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie "złoty set".

• Na zagrywce mylą się gospodarze. Za chwilę skuteczny blok rzeszowian i podopieczni trenera Kowala wygrywają tie-break do 15!

• Znów remis. Gontariu obija rzeszowski blok.

• Trudna zagrywka Nowakowskiego, bronią atak gospodarzy rzeszowianie, za chwilę kontra Schopsa i 15:14 dla Asseco Resovii.

• Nowakowski ze środka. Gramy na przewagi.

• Van Garderen i mamy pierwszą piłkę meczową dla gospodarzy.

• Jest remis. Gonatriu tym razem zwolnił rękę. Drzyzga nie miał problemów z rozegraniem piłki do Ivovicia. Po 13.

• Mocna zagrywka Gontariu przy stanie po 12. Resoviacy przebijają na drugą stronę, kontrę wykorzystuje Vogel i to Niemcy są teraz na prowadzeniu 13:12.

• Prowadzenie Asseco Resovii. Skuteczna kontra Ivovicia i o czas prosi trener gospodarzy. Wicemistrzowie Polski prowadzą 12:11.

• Schops miał sporo szczęście. Dostał piłkę za plecy, ale zdołał obić ręce rywali. Po 11.

• Duże szczęście rzeszowian. Najpierw w niebywały sposób podbili oni piłkę, a następnie Schops skończył kontrę. Mamy remis po 10.

• Tym razem z lewej strony huknął mocno Ivović. Wcześniej jednak zagrywkę zepsuł Penczew. 10:9 dla VfB.

• Skutecznie Schops na lewym skrzydle. Wciąż jednak punkt straty wicemistrzów Polski.

• I znów resoviacy łapią kontakt. Po asie serwisowym Drzyzgi przegrywają tylko 7:8.

• Zmiana stron przy trzypunktowym prowadzeniu gospodarzy (8:5).

• Niestety, gospodarze odskakują znów na trzy punkty. Najpierw skutecznie w ataku Gontariu, a za chwilę dobry blok Niemców i 7:4 dla VfB.

• As serwisowy Schopsa! Resoviacy łapią kontakt.

• Jest pierwszy punkt w tie-breaku dla Asseco Resovii. Za chwilę jednak Van Garderen punktuje z lewego skrzydła i 4:1 prowadzi VfB.

• Francuz nęka zagrywką rzeszowian. Po długiej akcji gospodarze zdobywają trzeci z rzędu punkt i szybko reaguje trener Kowal.

• I rozpoczynają go od asa Geilera, po którego serwisie piłka szczęśliwie spada po taśmie w boisko Asseco Resovii.

• Przed nami tie-break. Od zagrywki rozpoczynają gospodarze.

• Koniec czwartego seta. Holmes kończy asem i za chwilę rozpoczynamy tie-break.

• Powoli możemy szykować się na tie-break. Przy stanie 23:17 o czas prosi trener gospodarzy.

• Asseco Resovia na ostatnie prostej do wygrania czwartego seta. Psują zagrywkę gospodarze i wicemistrzowie Polski prowadzą 22:16.

• Gospodarze gonią wynik. Odrabiają dwa z rzędu punkty i przewaga topnieje do pięciu oczek. O czas prosi trener Kowal. Jego drużyna prowadzi 20:15.

• Na szczęście dla Asseco Resovii Rumun kolejną zagrywkę posyła w taśmę. Następnie po kilku wymianach z obu stron blokiem popisują się rzeszowianie i wszystko wraca do normy. 18:11 dla wicemistrzów Polski w czwartym secie.

• Gontariu bierze się do odrabiania strat. Najpierw skutecznie ataku, a za chwilę jego zagrywka szczęśliwie odbija się od taśmy i wpada w pole resoviaków.

• Bardzo mocna i dobra zagrywka Schopsa. Piłki przechodzącej nie kończy Nowakowski, ale za chwilę szansę dostaje Ivović i Serb nie marnuje okazji. 16:9 na drugiej przerwie technicznej prowadzą rzeszowianie.

• Ostatnie kilka akcji to gra punkt za punkt. Resoviacy jednak wyglądają zdecydowanie lepiej niż w trzecim secie. Nie popełniają błędów w ataku i utrzymują prowadzenie (14:8).

• Podbity atak Gontariu. Na siatce Holmes przepchał rywala i już 12:5 dla wicemistrzów Polski.

• Zaczyna mylić się Gontariu. To dobry znak dla Asseco Resovii. Rumun w tym secie jak na razie zablokowany przez co cierpi na tym drużyna. Resoviacy mają już pięć punktów więcej (10:5).

• Szczęśliwie i skutecznie Penczew z sytuacyjnej piłki zdobywa ósmy punkt dla rzeszowian. Asseco Resovia po dobrym początku wypracowała sobie cztery punkty przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi 8:4.

• Jak na razie dobry początek gości, którzy po skutecznej kontrze Ivovicia i jego ataku z drugiej linii prowadzą 6:3.

• Na początek dwie dobre zagrywki Holmesa. Po asie serwisowym, kolejną źle przyjęli gospodarze, przez co Gontariu nie trafił w boisko. Resoviacy prowadzą 3:1.

• Czas na czwartą odsłoną. Miejmy nadzieję, że nie ostatnią dla wicemistrzów Polski.

• Niestety, tym razem gospodarze przyjmują zagrywkę Nowakowskiego. Akcję kończy sprytnym obiciem bloku Geiler i 25:20 dla VfB. Niemiecki zespół prowadzi w seta 2:1.

• Druga piłka setowa również obroniona. Na kontrze skuteczny Holmes. 24:20 dla VfB.

• Pierwszy z sześciu setball'i obroniony przez Asseco Resovię...

• Mamy pierwszą piłkę setową dla VfB. Psuje zagrywkę Lotman, który pojawił się na boisku po drugiej przerwie technicznej.

• Podbity atak Gontariu, ale Rumun rewanżuje się po chwili fantastycznym blokiem. Gospodarze blisko wygrania drugiego seta. Prowadzą 22:16.

• As serwisowy Tischera. Rzeszowianie w opałach. Muszą odrobić sześć punktów (13:19), co będzie im bardzo trudno patrząc na dyspozycję w dzisiejszym dniu podopiecznych trenera Kowala.

• Schops, podobnie jak jego koledzy z Asseco Resovii nie ma dziś najlepszego dnia. Niemiec zostaje zablokowany i gospodarze mają już pięć punktów więcej (17:12).

• To co szybko udało się odrobić, również szybko zostało stracone. Gauna ze środka doprowadza do drugiej przerwy technicznej. Prowadzenie VfB 16:12.

• Przerwa wybiła z rytmu Gontariu. Piłka wpada w siatkę po jego serwisie. Z drugiej strony zagrywką punktuje Schops. Asseco Resovia odrabia dwa punkty.

• I znów piłka do Gontariu. A ten znów lewą ręką obija rzeszowski blok. Do tego Rumun nie wstrzymuje ręki na zagrywce. Mocny serwis daje kontrę, a za chwilę punkt. O czas przy stanie 13:9 prosi trener Kowal.

• Rzeszowianom przypomniał się Gontariu. Rumun chwilę nie atakował. Ale jak już dostał piłkę to się nie pomylił i zdobył 11 punkt dla gospodarzy.

• Goście odrabiają dwa punkty. Najpierw Penczew przełamuje blok, a za chwilę kontrę kończy Schops.

• Zablokowany na lewym skrzydle Penczew. Wcześniej Vogel oszukał Holmesa na siatce. Mamy pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie, na której rzeszowianie przegrywają 4:8.

• Po długiej wymianie Gontariu trafia w narożnik boiska. W kolejnej akcji piłki nie kończy Ivović. Kontrę szybko wykorzystują gospodarze i odskakują na trzy punkty (5:2).

• Początek trzeciej partii dla gospodarzy, którzy po skutecznym obiciu bloku przez Gontariu prowadzą 3:1.

• Przed nami trzecia partia. Od zagrywki Penczew, który w końcówce poprzedniej odsłony asem serwisowym wywalczył piłkę setową.

• I tak też się dzieje. Błąd gospodarzy w ataku. Piłkę w aut posyła Van Garderen i mamy remis w meczu. Drugą odsłonę na przewagi wygrywają siatkarze Asseco Resovii 26:24.

• Rzeszowianie bronią piłkę setową. Co więcej, za chwilę zdobywają punkt i to oni teraz są bliżsi wygrania drugiego seta.

• Dwa z rzędu punkty gospodarzy. Najpierw zablokowany Penczew, a za chwilę mocna zagrywka i punkt z przechodzącej piłki dla VfB (24:23).

• Teraz to gospodarze popełniają błędy. Na zagrywce myli się Toscher i Asseco Resovia jest o dwa punkty od doprowadzenia do remisu w tym spotkaniu. 23:21 dla rzeszowian.

• Rzeszowianie poprawili zagrywkę. Serwis Nowakowskiego daje 20 punkt Asseco Resovii. W kolejnej akcji kontra Schopsa i po raz pierwszym w tym secie na prowadzeniu wicemistrzowie Polski!

• Czujnie Drzyzga po zagrywce Gontariu, ale Schops nie kończy piłki sytuacyjnej. Kontrę wykorzystują gospodarze, którzy prowadzą 20:18.

• Świetnie znów Ivović. Przerwa nie wybiła go z rytmu. Tym razem Serb posyła kąśliwą zagrywkę i mamy remis po 18.

• Znakomity powrót na boisko Ivovicia. Serb wszedł na zagrywkę, posłał dwa asy i trener VfB zmuszony był wziąć czas. Przewaga gospodarzy topnieje do punktu (18:17).

• Rzeszowianie odrabiają dwa punkty. Tym razem dobrze na zagrywce Schops.

• Gontariu gra dziś ja w transie. Rzadko się myli. Punktuje nie tylko w ataku, ale też polu serwisowym. Dwie mocne zagrywki Rumuna i gospodarze odskakują na cztery punkty. Na drugiej przerwie technicznej Asseco Resovia przegrywa 12:16.

• Niestety, dobrze rozczytany Penczew. Bułgar zablokowany, ale w kolejnej akcji przyjmujący Asseco Resovii rehabilituje się. Wciąż jednak na prowadzeniu gospodarze 11:9.

• Rzeszowianie jakby trochę przebudzili się po niemrawym pierwszym secie i początku drugiej odsłony. Są pewniejsi w ataku i nie dają rywalom zbudować większej przewagi.

• Przerwa pomogła. Chwilowy przestój w grze gospodarzy przełamuje Geiler.

• Kolejna długa akcja. I znów lepsi siatkarze trenera Kowala. Penczew skutecznie z lewego skrzydła i przewaga VfB topnieje do dwóch punktów (6:8). Czas dla gospodarzy.

• Długa wymiana z obu stron. Tym razem lepsi rzeszowianie. Schops skutecznie obija blok i goście gonią wynik.

• As serwisowy Van Garderena, który zdobywa siódmy punkt dla gospodarzy. Za chwilę w ataku myli się Nowakowski i na pierwszej przerwie technicznej Niemcy prowadzą 8:3.

• To nie jest dobry początek drugiego seta dla Asseco Resovii. Błędy w ataku przekładają się na wynik. Dwukrotnie w aut atakuje Ivović i przy stanie 1:4 o czas prosi trener Kowal.

• Przed nami drugi set. Rzeszowianie jeśli myślą o doprowadzeniu do remisu muszą nie tylko poprawić przyjęcie i wyzbyć się błędów na zagrywce, ale też zatrzymać dobrze dysponowanego Adriana Gontariu.

• Koniec pierwszej odsłony. Myli się na prawym skrzydle Buszek i Asseco Resovia przegrywa pierwszego seta do 19.

• Mamy pierwszą piłkę setową dla gospodarzy. Ivović nie zdołał podbić ataku z drugiej linii. 24:19 dla VfB.

• W międzyczasie podwójna zmiana w Asseco Resovii. Na boisku meldują się Tichacek i Buszek w miejsce Drzyzgi i Schopsa.

• As serwisowy Gontariu... 22:16 i mamy praktycznie po secie.

• Rzeszowianie nie mogą jak na razie poradzić sobie ze swoim byłym kolegą z drużyny. Gontariu skutecznie atakuje z prawego skrzydła. Do tego w kolejnej akcji zatrzymany zostaje Schops i gospodarze co raz bliżej wygrania premierowej odsłony (21:16).

• Świetnym blokiem popisał się Holmes. Za chwilę Penczew zagrywa asa. Niestety, kolejny serwis Bułgara trafia w siatkę. 19:15 dla VfB.

• Geiler nęka zagrywką resoviaków. Jego skuteczny serwis daje 18 punkt gospodarzom i sytuacja Asseco Resovii w pierwszym secie co raz trudniejsza. Podopieczni trenera Kowala tracą pięć oczek do rywali.

• Przyjęcie w punkt i znakomity atak z drugiej linii Ivovicia. W kolejnej akcji mocno po przekątnej atakuje z kolei Gontariu. 17:13 dla VfB.

• Piąta zepsuta zagrywka w pierwszym secie Asseco Resovii. Tym razem w aut piłkę posłał Nowakowski i na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie przegrywają 12:16.

• Niestety, za dużo zepsutych zagrywek po stronie Asseco Resovii. Lepiej w tym elemencie radzą sobie rywale, którzy po skutecznej kontrze Gontariu znów powiększają przewagę do czterech punktów (14:10).

• Wreszcie skuteczna zagrywka gości. Holmes punktuje serwisem i niweluje tym samym straty do dwóch punktów (9:11).

• Chwilową niemoc wicemistrzów Polski przełamuje Jochen Schops. Szósty punkt Asseco Resovii.

• Rzeszowianie mają problem z przyjęciem i kończeniem ataków. Niemcy szybko to wykorzystują. Po skutecznej kontrze, a wcześniej asie serwisowym prowadzą 10:5 i o czas prosi trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

• Były resoviak, Adrian Gontariu znów skutecznie obija rzeszowski blok i mamy pierwszą przerwę techniczną. Na prowadzeniu gospodarze, którzy mają trzy punkty więcej (8:5).

• Długa wymiana z obu stron. Szczęśliwa obrona Drzyzgi, ale gospodarze skutecznie obijają blok postawiony przez Penczewa i wychodzą na dwupunktowe prowadzenie 6:4.

• Kolejna zepsuta zagrywka siatkarzy Asseco Resovii. Tym razem w siatkę trafia Marko Ivović. W kolejnej akcji skutecznie ze środka Piotr Nowakowski, który doprowadza do remisu po 4.

• Rzeszowianie psują pierwsze dwa serwisy. W ataku są jednak jak na razie bezbłędni. Mamy remis po 2.

• Oto pierwsza szóstka Asseco Resovii: Ivović, Penczew, Holmes, Nowakowski, Drzyzga, Schops oraz Ignaczak (libero).

• Już za chwilę rozpoczynamy pierwszego seta. Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

• - Mam dobre wspomnienia z Friedrichshafen. Rywale są bardzo groźnym przeciwnikiem u siebie, a hala nie jest łatwa do gry dla rywali. Kiedy tam występowałem, sprawialiśmy dużo problemów silniejszym zespołom. Wiele z nich pokonaliśmy, ale mam nadzieję, że teraz my nie dołączymy do tego grona - dodał Schops.

• - Oczywiście mogliśmy trafić gorzej. Niemcy na pewno są w naszym zasięgu, ale wszystko i tak pokaże boisko. Musimy być skupieni i postarać się wygrać już pierwszy mecz. Na pewno miło będzie wrócić do klubu, w którym grało się pięć lat, spotkać przyjaciół, kibiców, trenera - mówił przed środowym meczem Tichacek, rozgrywający Asseco Resovii.

• W poprzednim sezonie ligowym w Niemczech VfB w finale musiało uznać wyższość grupowego rywala Asseco Resovii w Lidze Mistrzów Berlin Recycling Volleys, ale w obecnych rozgrywkach zespół z Friedrichshafen jest liderem tabeli, nieznacznie wyprzedzając berlińczyków. W fazie grupowej Ligi Mistrzów Niemcy wygrali trzy spotkania. Z 10 punktami na koncie zajęli drugie miejsce w grupie D, ulegając tylko rosyjskiemu Zenitowi Kazań.

• Obaj wrócili do zespołu po latach występów w innych klubach. Powrócił także Rumun Adrian Gontariu, który w sezonie 2011/2012 występował w Asseco Resovii, a poprzedni sezon spędził w AZS Politechnice Warszawskiej. Niemiecki zespół to jednak nie tylko wymieniona trójka. To także najlepszy libero mistrzostw świata, Francuz Jenia Grebennikov, a także jego rodak, doskonale znany resoviakom, Baptiste Geiler, który ostatnio reprezentował barwy Arago de Sete, z którym Asseco Resovia grała w europejskich pucharach w poprzednich sezonach.

• Czech Lukas Tichacek, rozgrywający Asseco Resovii, który grał w Firedrichshafen przez pięć sezonów. Był członkiem zespołu, który w 2007 roku wygrywał Ligę Mistrzów. Podobnie jak Jochen Schops, niemiecki atakujący wicemistrzów Polski. W ekipie VfB tamten sezon pamiętają rozgrywający Simon Tischer i Max Gunthor.

• VfB Friedrichshafen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn w swoim kraju. Dwanaście razy wygrywała mistrzostwo Niemiec, a dziesięć razy zdobywała puchar tego kraju. Zespół prowadzony przez Rumuna Steliana Moculescu w 2007 roku wygrywał też Ligę Mistrzów. Szkoleniowiec VfB to zresztą historia tego klubu. Pracuje z zespołem nieprzerwanie od 1997 roku.

• Witamy i zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu I rundy play-off Ligi Mistrzów, w którym siatkarze Asseco Resovii zagrają na wyjeździe z niemieckim VfB Friedrichshafen.