Liga Mistrzów. Asseco Resovia wykonała zadanie. Wygrana w Czarnogórze 3:0 [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 27 stycznia 2015
  • My natomiast dziękujemy za uwagę i zapraszamy do serwisu rzeszow.sport.pl. Tam relacja z meczu w Czarnogórze oraz wszystkie informacje związane z meczem Asseco Resovii z Budvanską Rivijerą Budva.

• Tym sposobem rzeszowianie osiągnęli cel jakim było zajęcie pierwszego miejsca w grupie C. Czy będą jednak rozstawieni w czwartkowym losowaniu fazy play-off zadecydują wyniki w innych spotkaniach.

• Majdak dopełnił formalności. Najpierw pomylił się na zagrywce, a za chwilę w ataku z prawego skrzydła posłał piłkę w siatkę. Koniec meczu, w którym Asseco Resovia wygrywa 3:0 w setach do 23, 19 i 21.

• Psuje Majdak zagrywkę - ósmy błąd w tym elemencie w tym secie - i Asseco Resovia ma piłkę meczową.

• W końcu skuteczny blok rzeszowian. Nowakowski do spółki z Schopsem i w końcówce seta Asseco Resovia odskakuje na trzy punkty (23:20).

• Czarnogórcy dobrze radzą sobie w ataku, ale sporo punktów oddają zagrywką. Siódmy zepsuty serwis i przy stanie 20:18 dla Asseco Resovii zagrywał będzie Drzyzga.

• Utrzymuje się dwupunktowe prowadzenie. Czarnogórcy nie wykorzystują kontry, co za chwilę robią rzeszowianie, którzy prowadzą 19:17.

• Kolejna, chyba szósta zepsuta zagrywka Czarnogórców w tym secie. 17:15 dla Asseco Resovii.

• Sporo popsutych zagrywek po stronie gospodarzy. Tym samym na drugiej przerwie technicznej Asseco Resovia prowadzi 16:14.

• I mamy dwupunktowe prowadzenie Asseco Resovia. Szybko reaguje trener zespołu z Budvy, który przy stanie 15:13 dla wicemistrzów Polski prosi o czas.

• Holmes z Schopsem blisko zablokowania Bjelicy. Punkt jednak na konto Czarnogórców, którzy doprowadzają do remisu po 13.

• Resoviacy ryzykują zagrywką, ale minimalnie się mylą. Na szczęście dla wicemistrzów Polski rywale również popełniają błędy w tym elemencie i wciąż remis (po 11).

• Pytanie kto pierwszy złamie się w tym secie i odskoczy na kilka punktów? Jak na razie jedni i drudzy nie popełniają znaczących błędów i jest po 9.

• Wyrównany początek trzeciego seta. Obie drużyny grają punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadząc Czarnogórcy 8:7.

• Sporo szczęścia Penczewa. Bułgar fatalnie przyjął, ale Drzyzga zdołał wystawić piłkę i dał okazję do rehabilitacji koledze. Remis po 5.

• Początek trzeciej odsłony wyrównany. Obie drużyny grają punkt za punkt. Po ataku z lewego skrzydła Ivovicia 3:2 dla Asseco Resovii.

• Przed nami trzeci set w Czarnogórze. Jak na razie zdecydowanie lepiej prezentują się siatkarze Asseco Resovii, którzy prowadzą z Budvanską Rivijerą Budva 2:0 w setach.

• Tę już w pierwszej akcji kończą rzeszowianie i pewnie wygrywają drugą partię do 19.

• Schops tym razem nie kończy ataku, ale na kontrze fatalnie myli się Cala. Za chwilę znów nie popisał się Cala. Nie przyjął zagrywki i mamy piłkę setową dla Asseco Resovii.

• Dobrze na lewym ataku Schops, który zdobywa 22 punkt dla rzeszowian.

• Znów mamy chwilowy przestój w grze Asseco Resovii. Wynik gonią Czarnogórcy, którzy przegrywają już tylko 17:20.

• Nieporozumienie w szeregach Asseco Resovii. Drzyzga źle zagrał do Nowakowskiego. Piłka była za nisko i 14 punkt dla gospodarzy.

• Dobre rozegranie Drzyzgi do Schopsa, ale jeszcze lepiej zachował się Cacić, który zatrzymał atakującego Asseco Resovii na pojedynczym bloku. Czarnogórcy odrabiają straty, ale prowadzenie rzeszowian wciąż wysokie. 18:12 dla gości i czas dla trenera Kowala.

• Rzeszowianie wypracowali sobie kilku punktową przewagę i spokojnie kontrolują grę w drugim secie. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Kowala prowadzą 16:9.

• Fantastyczna zagrywka Penczewa. Bułgar mocno huknął czego nie potrafili przyjąć rywale. Za chwilę Cala zablokowany przez Ivovicia i prowadzenie wicemistrzów Polski wzrasta do siedmiu punktów (14:7). O drugi czas prosi trener Czarnogórców.

• Utrzymuje się czteropunktowe prowadzenie rzeszowian. Szczęśliwa zagrywka Penczewa. Piłka po taśmie wpada w boisko i przy stanie 11:7 dla Asseco Resovii o pierwszy czas prosi trener gospodarzy.

• Skuteczny, pojedynczy blok Nowakowskiego. W drugim secie zaczął wreszcie funkcjonować ten element gry i przewaga Asseco Resovii rośnie. Rzeszowianie prowadzą 7:3.

• Początek drugiej odsłony dla Asseco Resovii. Dwa razy z rzędu atakuje Nowakowski. Za drugim razem środkowy wykorzystuje kontrę i wicemistrzowie Polski prowadzą 5:2.

• Przed nami drugi set meczu w Budvie. W pierwszym siatkarze Asseco Resovii byli zdecydowanie lepszym zespołem. Wprawdzie po drugiej przerwie technicznej przytrafił im się chwilowy przestój w grze, ale szybko udało się wrócić do swojej gry i znów objąć prowadzenie.

• Dobre przyjęcie zagrywki przez Ignaczaka. Drzyzga na lewą stronę zagrał do Penczewa, a Bułgar dopełnił formalności. Koniec pierwszego seta, którego Asseco Resovia wygrywa do 23.

• Nowakowski marnuje pierwszą piłkę setową. Posyła zagrywkę w aut i o czas prosi tym razem trener Kowal. Na prowadzeniu Asseco Resovia (24:23).

• W rzeszowskim zespole nastąpiła podwójna zmiana. Pojawili się na boisku Rafał Buszek i Lukas Tichacek. W międzyczasie dobra zagrywka Nowakowskiego, która daje kontrę. Tę wykorzystał Penczew i mamy pierwszą piłkę setową dla Asseco Resovii (24:22). Zanim jednak zaserwuje Nowakowski, czas dla gospodarzy.

• Myli się na zagrywce Cacić i rzeszowski zespół wychodzi na prowadzenie w końcówce pierwszego seta (22:21).

• Zatrzymali się rzeszowianie. Chwila dekoncentracji i z trzypunktowego prowadzenia szybko zrobił się punkt straty (19:20). O przerwę prosi trener Kowal.

• Przerwa podziałała na Czarnogórców. Gospodarze odrabiają straty. Doświadczony Cacić zdobywa 19 punkt dla zespołu Budvy i jest już remis.

• Siatkarze z Rzeszowa kontrolują mecz z Budvą. W przeciwieństwie do gospodarzy nie popełniają błędów i utrzymują trzypunktowe prowadzenie. Przy stanie 18:15 dla Asseco Resovii o czas prosi trener Slobodan Boskan.

• Problemy z przyjęciem gospodarzy. Cala źle przyjął serwis Nowakowskiego co pozwoliło rzeszowianom ustawić blok. Mamy więc drugą przerwę techniczną w pierwszym secie, na której Asseco Resovia prowadzi 16:13.

• Rzeszowianie odskakują na dwa punkty. Podopieczni trenera Kowala nie marnują kontr, dobrze bronią. Dobrze też rozgrywa Fabian Drzyzga. 13:11 dla Asseco Resovii.

• Tym razem z dobrej strony pokazał się Penczew. Bułgar przełamał serwis rywali. Później sam posłał asa i mamy remis po 9.

• Cala nie schodzi z zagrywki. Bije mocno, ryzykuje i to się opłaca, bo zespół z Budvy wychodzi na dwupunktowe prowadzenie 9:7.

• Czarnogórcy wychodzą na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Duży w tym udział Cali, który najpierw skutecznie zagrał w ataku, a następnie szczęśliwie po jego serwisie piłka spadła po taśmie na stronę Asseco Resovii.

• Dobry atak Ivovicia z trudnej piłki. Serb wędruje na zagrywkę przy stanie 5:3 dla rzeszowian.

• Początek dla wicemistrzów Polski, głównie po błędach gospodarzy. Na zagrywce pomylił się Bjelica, a za chwilę Majdak posłał atak w aut i 3:1 dla Asseco Resovii.

• Jeszcze prezentacja drużyn i zaczynamy spotkanie w Czarnogórze. Faworytem tego meczu są siatkarze Asseco Resovii, którzy zagrają w następującym składzie Penczev, Nowakowski, Drzyzga, Holmes, Ivović, Schops oraz na libero Ignaczak.

• W drugim meczu grupy C ACH Volley Lubljana zmierzy się u siebie z niemieckim Berlin Recycling Volleys.

• W pierwszym meczu obu drużyn, który rozegrany został w Rzeszowie, Asseco Resovia bez większych problemów pokonała zespół Budvy 3:0, w setach kolejno do 22, 15 i 18.

• W hali, w której na co dzień grają siatkarze z Budvy, problemy miał nie tylko zespół Asseco Resovii. Nawet rosyjski Lokomotiv Biełgorod, który później wygrał Ligę Mistrzów miał pod górkę. Gospodarze przed własną publicznością potrafią zagrać na pełnym ryzyku. Jeśli im to wychodzi to są trudni do zatrzymania. To drużyna niezwykle ofensywna z doskonale znanymi w Polsce Armando Dangerem i Yoselanderem Calą na skrzydłach. Liderem jednak zostaje Vojin Cacić, a moc zespołu w ataku i na zagrywce podniósł jeszcze serbski środkowy bloku Novica Bjelica.

• Rzeszowski zespół w Czarnogórze przebywa od niedzieli. - To może być dla nas bardzo ważne. Tam jest zupełnie inny klimat, zdecydowanie cieplej niż u nas. Pamiętam w tamtym roku, że w drugim dniu pobytu chłopcy czuli się nie najlepiej. Teraz będzie więcej czasu na aklimatyzację - tłumaczy trener Kowal, którego drużyna w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów przegrała w Czarnogórze 0:3.

• - O wszystkim decydować będzie ostatnia kolejka, jak ułożą się pozostałe wyniki. Dla nas jednak najważniejsze jest walczyć o zwycięstwo w Czarnogórze i wygrać za trzy punkty. Po to tam jedziemy - powiedział przed wylotem do Czarnogóry trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

• Nie wszystko jednak zależy od wicemistrzów Polski. Wygranie grupy zapewni im zwycięstwo w Czarnogórze 3:0 lub 3:1. To jednak może być za mało, bo jak na razie siatkarze Asseco Resovii są najsłabszym z liderów siedmiu grup. A rozstawionych będzie sześć zespołów. By znaleźć się w tym gronie, rzeszowianie będą więc potrzebować potknięcia któregoś z innych liderów lub... przyznania Final Four Zenitowi Kazań.

• Rzeszowianie są już pewni gry w fazie play-off. Nawet jeśli nie wygrają grupy, to awansują dalej z drugiego miejsca. W play-off Ligi Mistrzów zagrają bowiem zwycięzcy siedmiu grup i sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Wicemistrzowie Polski z tego grona już nie wypadną, ale muszą liczyć punkty, by być rozstawionym w losowaniu.

• Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym zespół Asseco Resovii zmierzy się na wyjeździe z Budvańską Rivijerą Budva.