LM. Asseco Resovia odpada z Ligi Mistrzów. Porażka z Jastrzębskim Węglem 1:3 [ZAPIS RELACJI]

11.02.2014, godzina 18:00

Asseco Resovia Rzeszów

- -
  • na ?ywo

• wtorek, 11 lutego 2014
  • Zapraszamy na pomeczowe wypowiedzi do serwisu rzeszow.sport.pl. Dziękujemy za uwagę.

• Koniec meczu. Spotkanie kończy Malinowski. Asseco Resovia przegrywa 1:3 i odpada w tej edycji Ligi Mistrzów w ćwierćfinale. Czwarty set przegrany do 24.

• Grzyb nie odpuszcza. Gramy na przewagi. Po 24

• 23:24

Mamy piłkę meczową po ataku Czarnowskiego.

• Psuje zagrywkę Bontje. Po 23.

• Wszystkie piłki kierowane są do Grzyba, a ten w ataku zdobywa kolejny punkt. Remis po 22.

• 20:19

Każdy atak Grzyba nagradzany jest dużymi brawami. W kolejnej akcji skuteczny blok Veresa i gospodarze wychodzą na prowadzenie.

• 17:19

Tym razem Grzyb atakuje w antenkę. Na dwa punkty odskakują jastrzębianie.

• 16:16

Znów Wojtek Grzyb na prawym ataku.

• Wojtek Grzyb i jego pierwszy skuteczny atak. Remis po 15.

• 13:14

Lotman myli się na lewym skrzydle i tym samym goście wychodzą na prowadzenie. Czas dla Asseco Resovii.

• 12:11

I mamy na parkiecie Wojtka Grzyba. Nominalny środkowy wchodzi na... atak.

• 11:11

Po prostej atakuje Malinowski i doprowadza do kolejnego remisu.

• No i już remis. Po 9.

• 8:6

Goście odrabiają dwa punkty. Dobra zagrywka Bontje i z przechodzącej piłki 6 punkt dla jastrzębian zdobywa Gierczyński.

• 8:4

I mamy pierwszą przerwę techniczną. Cztery punkty przewagi Asseco Resovii.

• A w drużynie gości zmiana na libero. Wojtaszka zastępuje Popiwczak.

• 6:4

Skutecznie ze środka Perłowski, który wędruje na zagrywkę.

• A na początku czwartej partii na prowadzeniu rzeszowianie. 5:2 dla Asseco Resovii i o czas prosi trener Bernardi.

• W trzecim secie rzeszowianie atakowali przy 39 procentowej skuteczności. Goście kończyli 49 procent swoich piłek. Jastrzębianie zdobyli atakiem 17 punktów przy 9 mistrzów Polski. W blokach natomiast przewaga rzeszowian 6 - 2.

• W ekipie Asseco Resovii zmiany. Na parkiecie Paul Lotman i Lukas Tichacek.

• Przed nami czwarty set. Wynik nie ma już jednak większego znaczenia.

• Wprawdzie mecz nadal trwa, ale część kibiców opuszcza halę. Nie jest to ładne zachowanie z ich strony.

• 24:26

Koniec marzeń o Final Four. Ostatnie dwie akcje kończy Łasko i goście wygrywają drugiego seta do 24. A to oznacza, że w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów są jastrzębianie.

• 24:24

Aut Bontje! Remis po 24. A goście powinni dostać żółtą kartkę, a to oznaczałoby czerwoną. Niestety nie robią tego...

• 23:24

Co za szczęście Asseco Resovii. Achrem wyblokowany, ale piłka szczęśliwie po podbiciu gości wypada poza boisko. Czas dla Jastrzębskiego Węgla.

• 22:24

Goście są jedną piłkę od Final Four...Łasko skuteczny na prawym skrzydle.

• 22:23

W końcu odgwizdany błąd po stronie jastrzębian. Goście jednak wciąż na prowadzeniu.

• 21:22

Pomyłka Kubiaka na prawym skrzydle. Dwa punkty odrobione przez rzeszowian.

• 19:22

Sędziów za dzisiejszy nie można pochwalić. Nie widzą błędów po stronie gości. W tej sytuacji jastrzębianie zdobywają 22 punkt i zwycięstwo Asseco Resovii się oddala.

• 18:20

Niesamowite szczęście Bontje. Po jego kolejnej zagrywce piłka odbita od siatki wpada w pole Asseco Resovii.

• 18:19

Kolejne w tym meczu nieporozumienie w Asseco Resovii. Jastrzębianie doprowadzają do remisu, a w kolejnej akcji Bontje popisuje się asem serwisowym. O przerwę prosi trener rzeszowian.

• 17:15

Bardzo dobra akcja gospodarzy. Drzyzga na dobry pułap do Nowakowskiego i 17 punkt dla Asseco Resovii.

• Tym razem Pajenk zagrywa w siatkę. Druga przerwa techniczna, na której rzeszowianie prowadzą 16:14.

• 15:14

Mocna zagrywka Pajenka. Rzeszowianie jakimś cudem przebijają na drugą stronę, ale tam już ze środka Bontje nie ma problemów ze skończeniem akcji. Czas dla Asseco Resovii, która straciła dwa z rzędu punkty.

• 14:12

Nieporozumienie w Asseco Resovii. Perłowski do spółki z Penczewem oddają łatwy punkt rywalom.

• 13:9

Schops blokuje Kubiaka! Znakomicie zrobił to Niemiec.

• 12:9

W końcu myli się Łasko, który atakuje w siatkę. Rzeszowianie odskakują na trzy punkty. Czas dla gości.

• Kubiak popisuje się świetnym zagraniem, ale Schops też jest niezłym technikiem. Resovia prowadzi 10:9

• 9:8 as Nowakowskiego. Wojtaszek nie przyjmuje.

• Fatalny błąd Jastrzębia. Remis po 8

• Łasko i pierwsza przerwa techniczna

• 7:7

Już mamy remis. Veres na kontrze zdobywa 7 punkt dla Asseco Resovii.

• 5:7

Niestety, na lewym skrzydle źle pocelował Achrem i jastrzębianie odskakują na dwa oczka.

• 5:5

Na zagrywce myli się Pajenk. Kolejny remis w tym secie.

• 3:4

Goście odrabiają straty. Po ataku Łasko wychodzą na prowadzenie.

• 2:0

Dobry początek mistrzów Polski. Od razu dwa punkty przewagi.

• Przed nami trzecia odsłona tego pojedynku. Przypominamy, że rzeszowianie nie mogą sobie pozwolić na przegranie jakiegokolwiek z setów.

• 25:23

Mamy remis. Skutecznie Schops i Asseco Resovia zostaje w grze. Drugi set wygrany do 23.

• 24:23

Za dużo błędów po stronie rzeszowian. Dobra zagrywka Drzyzgi, ale nie wykorzystujemy złego rozegrania gości. Czas dla Asseco Resovii.

• 24:22

Veres i mamy piłkę setową.

• 23:22

Niestety kolejna piłka sytuacyjna, której nie wykorzystują rzeszowianie...

• 23:21

Aut po zagrywce Łasko! Rzeszowianie dwa punkty do remisu w tym meczu i pozostania w grze o Final Four.

• A na trybunach głośne "Mistrzem Polski jest Sovia".

• 22:20

Drzyzga blokuje Gierczyńskiego! Dwa punkty przewagi w końcówce. Znów o przerwę prosi Bernardii.

• 20:20

Ależ zepsuł to Schops. Piłka sytuacyjna, a Niemiec nie trafia w boisko. Szkoda akcji.

• 20:19

As serwisowy Schopsa! Odskakujemy na punkt. Szybko reaguje trener Bernardii. Czas dla gości.

• Autowa zagrywka Masnego. Gramy punkt za punkt. Remis, po 18. Na zagrywkę wędruje Perłowski.

• 16:16

Podpity atak Czarnowskiego. A Schops szczęśliwie na piłce sytuacyjnej. Mamy remis.

• Łasko się nie myli w tym meczu. Po jego ataku druga przerwa techniczna, na której prowadzą goście 16:14.

• 14:15

Dobrze w obronie rzeszowianie. Veres zdobywa 14 punkt dla mistrzów Polski.

• 12:15

Dobra zagrywka Achrema, ale Łasko przytomnie obija rzeszowski blok. Za chwilę Łasko zdobywa asa i znów trzy punkty przewagi Jastrzębskiego Węgla.

• 10:11

Rzeszowianie wracają do gry. Przytomnie na siatce Schops i tylko punkt straty.

• 8:11

Skuteczny na środku Perłowski, ale wciąż trzy punkty więcej mają goście.

• 5:9

Łasko wciąż bez pomyłki w tym meczu. W pierwszym secie 100 procent w ataku. A teraz po jego akcji kolejny, dziewiąty w tym secie punkt dla gości.

• 4:8

Jastrzębianie na fali. Schops wyblokowany. Skuteczna kontra gości, którzy na pierwszej przerwie technicznej wyraźnie prowadzą.

• 4:6

Dwie z rzędu zepsute zagrywki rzeszowian. Najpierw Schops, a później Achrem. A goście błędy wykorzystują bezlitośnie.

• 3:3

Wracamy do meczu. Po ataku Veresa mamy remis.

• Trochę statystyk z pierwszego seta: Asseco Resovia atakowała z 57 procentową skutecznością. Goście o wiele lepiej - 67 procent. Obie drużyny po dwa razy blokowały rywali. W przyjęciu prawie równo. Rzeszowianie 55 procent, Jastrzębski Węgiel 58 procent.

• Zaczynamy drugiego seta. A nim już rzeszowianie pomylić się nie mogą. Jeśli przegrają w Final Four zagra Jastrzębski Węgiel.

• 25:27

Niestety Asseco Resovia przegrywa pierwszego seta. W ostatniej akcji Achrem zablokowany na lewym skrzydle i goście są o krok od awansu do Final Four.

• 25:26

Kolejny setball dla gości. Pomylił się na zagrywce Veres.

• 24:25

Szkoda ostatniej akcji. Schops na kontrze się myli i druga piłka setowa dla Jastrzębskiego.

• 24:24

Szczęśliwie rzeszowianie. Wyrzucony za antenkę Achrem zdobywa jednak punkt. Gramy na przewagi.

• 23:24

Niestety Achrem nie kończy ataku. Punkt zdobywają goście i to oni mają pierwszą piłkę setową. Źle zagrali tę końcówkę gospodarze.

• 23:23

Drzyzga za nisko do Veresa. Węgier zablokowany i remis. Będą nerwy w końcówce.

• 23:21

Schops skuteczny na prawym skrzydle. Goście protestują. Punkt jednak dla Asseco Resovii.

• 22:20

Wybroniony atak Gierczyńskiego. Na kontrze skuteczny Veres i w końcówce Asseco Resovia odskakuje rywalom na dwa punkty. Kolejny czas dla gości.

• 21:20

Achrem z problemami na lewym skrzydle, ale ostatecznie punkt dla Asseco Resovii. Kapitan gospodarzy wchodzi na zagrywkę, a trener Lorenzo Bernardii prosi o czas.

• 19:18

Kubiak tym razem psuje zagrywkę.

• 18:18

Potężna zagrywka Kubiaka. Na kontrze przyjmujący gości poprawił jeszcze z drugiej linii i znów remis.

• 18:16

Kubiak zablokowany przez Achrema. Znów na dwa punkty odskakują rzeszowianie.

• 16:16

Niestety, Schops nie punktuje na pojedynczym bloku. Jastrzębianie odrabiają dwa punkty i doprowadzają do remisu.

• Dobry okres gry resoviaków. Na drugiej przerwie technicznej zespół Kowala prowadzi 16:14.

• 15:14

Bardzo dobra akcja rzeszowian. Achrem potężnie atakuje z drugiej linii. A za chwilę świetnie Perłowski zablokował Pajenka i mistrzowie Polski wychodzą na prowadzenie.

• 13:13

Świetnie Veres z lewego skrzydła. Resoviacy odrobili trzypunktową stratę i set zaczyna się od nowa.

• 12:12

Myli się Czarnowski ze środka. Remis. Wcześnie świetne podbicie młodego Masłowskiego.

• 11:12

As serwisowy Achrema! Tylko punkt przewagi gości.

• 9:12

Jastrzębianie odskakują na trzy punkty. Skuteczna kontra Michała Łasko. O czas prosi trener Asseco Resovii Andrzej Kowal.

• 8:10

Masny wyczyścił siatkę. A Kubiak z drugiej linii dopełnił tylko formalności.

• 8:9

Achrem z Perłowski blisko zablokowania Gierczyńskiego. W kolejnej akcji zagrywkę psuje Kubiak.

• 6:8

I mamy pierwszą przerwę techniczną. Na prowadzeniu goście. Jak na razie wyrównany pojedynek w Rzeszowie.

• 6:7

Druga zepsuta zagrywka jastrzębian. Tym razem Czarnowski nie trafia w boisko.

• 4:6

Goście odskakują na dwa punkty. Po zagrywce Gierczyńskiego Czarnowski przytomnie z przechodzącej piłki.

• 4:4

Gramy punkt za punkt. Schops z prawego skrzydła i punkt dla Asseco Resovii.

• 3:3

Pajenk myli się na zagrywce. Wyrównany początek na Podpromiu.

• Najważniejsze dla rzeszowian dziś to zatrzymanie Michała Kubiaka. W poprzednim spotkaniu przyjmujący jastrzębian był najlepszym zawodnikiem meczu. Zdobył 16 punktów.

• 1:1

I mamy remis. Schops na dwa razy. Niemiec w drugim ataku obija blok rywali.

• 0:1

Pierwsza akcja dla gości. Pajenk ze środka

• Zaczynamy pierwszego seta. Od zagrywki gospodarze.

• Asseco Resovia: Nowakowski, Achrem, Schops, Drzyzga, Perłowski, Veres oraz Masłowski (libero).

• Jastrzębski Węgiel zagra dzisiaj w następującym składzie: Masny, Kubiak, Czarnowski, Łasko, Pajenk, Czarnowski oraz Wojtaszek (libero).

• Koniec rozgrzewki na Podpromiu. Za chwilę prezentacja obu drużyn i wyjściowe szóstki. A na trybunie ogromna flaga kibiców Asseco Resovii.

• - Będziemy starać się wyjść z tej ciężkiej sytuacji, w jakiej jesteśmy. Zrobimy wszystko, by wygrać - mówił przed dzisiejszym spotkaniem kapitan resoviaków Olieg Achrem.

• Przypomnijmy, że w zespole Asseco Resovii zabraknie dziś kontuzjowanych Krzysztofa Ignaczaka i Dawida Konarskiego. Pierwszego na libero zastąpi duet Nikołaj Penczew - Mateusz Masłowski. Konarskiego na ataku zmienił Jochen Schops.

• Obie drużyny już na parkiecie. Hala Podpromie praktycznie zapełniona. Startujemy godz. 18.

• Dlatego, aby awansować do Final Four Ligi Mistrzów Asseco Resovia nie może w tym spotkaniu przegrać dwóch setów. Wynik 3:0 lub 3:1 dla rzeszowskiego zespołu sprawi, że do wyłonienia zwycięzcy tej rywalizacji potrzebny będzie "złoty set".

• W pierwszym spotkaniu, które odbyło się przed tygodniem w Jastrzębiu górą byli gospodarze, którzy pokonali mistrzów Polski 3:0.

• Witamy i zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym Asseco Resovia zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.