Niespodzianka przy Hetmańskiej. Stal Rzeszów przegrywa z Unią Tarnów

Nieoczekiwaną porażką Stali Rzeszów zakończył się środowy mecz z Unią Tarnów. Gospodarze przegrali 1:2. To pierwsza porażka w tym sezonie biało-niebieskich.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPorażka Stali Rzeszów z Unią Tarnów jest sporą niespodzianką. Stalowcy w dwóch pierwszych spotkaniach nowego sezonu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pokonali Karpaty Krosno 4:1 i aż 6:0 rezerwy Wisły Kraków. Dlatego też, w środowym meczu z Unią Tarnów szanse podopiecznych trenera Marcina Wołowca stały wyżej.

Goście nie przestraszyli się jednak lidera III ligi grupy 4. Ukłuli gospodarzy dwukrotnie, co wystarczyło do sprawienia sensacji i wywiezienia ze stadionu miejskiego w Rzeszowie kompletu punktów. Pierwszy raz Dawid Kaszuba musiał wyciągać piłkę z siatki w 44. minucie. Gola do szatni zdobył dla Unii z kilku metrów Artur Biały. Chwilę po zmianie stron Stal straciła drugą bramkę. Tym razem z bliska futbolówkę do siatki skierował Łukasz Popiela.

Gospodarze grali do końca o korzystny wynik, ale tego dnia byli w stanie pokusić się tylko o honorowe trafienie. W końcówce gola z dwudziestu metrów zdobył Sławomir Szeliga. To jednak wszystko na co stać było rzeszowski zespół. Stal przegrała zasłużenie i zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie.

STAL RZESZÓW1 (0)
UNIA TARNÓW2 (1)
Bramki: Szeliga (89.) - Biały (44.), Popiela (54.)

Stal: Kaszuba - Skała Ż, Zięba Ż, Drelich Ż, Maślany Ż - Reiman Ż, Szeliga - Gil, Giel (46. Brocki), Lisańczuk (46. Więcek) - Prędota Ż.

Unia: Banek - Jamróg (86. Nowak), Bartkowski, Pawlak, Witek - Węgrzyn, Hebda (82. Zawrzykraj), Wrzosek Ż - Popiela (77. Lubera), Sojda (72. Drozdowicz), Biały.