Trener Stali Rzeszów po wygranej z Karpatami Krosno: Dobrze zaczęliśmy sezon

Zespół Stali Rzeszów od przekonywującego zwycięstwa 4:1 z Karpatami Krosno rozpoczął sezon 2016/17. Swoich zawodników po meczu chwalił trener Marcin Wołowiec, który zadowolony był z postawy biało-niebieskich.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Rzeszów w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim w Rzeszowie nie dała pograć Karpatom Krosno. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili dwoma bramkami, których autorami byli Piotr Prędota i Paweł Giel. Ten drugi po przerwie znów wpisał się na listę strzelców. Wynik meczu ustalił Sławomir Szeliga. Wcześniej honor gości uratował Mariusz Gabrych. - Cieszę się, że dobrze zaczęliśmy ten trudny sezon. W pierwszej połowie dominowaliśmy wykorzystaliśmy błędy rywali. Fajnie to wyglądało. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy bramkę i gra siadła. Oddaliśmy trochę pole gry - mówił po meczu trener Stali, Marcin Wołowiec, który pochwalił swoich zawodników. - Zespół zagrał bardzo dobrze. Cieszy postawa drużyny - przyznał szkoleniowiec.

W rzeszowskim zespole zagrało kilku nowych zawodników. Nieźle zaprezentował się wspomniany Giel. Podobnie jak Wojciech Reiman, który po pięciu latach wrócił do Stali. - Jeszcze kadry nie zamknęliśmy. Zakaz transferowy blokuje nam wypożyczenie dwóch młodzieżowców. Potrzeba nam też trochę czasu na dogranie kilku elementów i wyeliminowanie błędów, jakie przydarzyły nam się w drugiej połowie z Karpatami - podkreślił trener Wołowiec.

Stal w tym sezonie, podobnie jak we wcześniejszych zaliczana jest do grona drużyn, które powalczą o awans do II. - Naszym celem są trzy punkty w każdym meczu. Resztę niech państwo sobie sami zinterpretują. Jeśli będziemy wygrywać to osiągniemy cel, na który wszyscy czekamy - powiedział na zakończenie konferencji prasowej trener Wołowiec.