Stal Rzeszów kontynuuje serię zwycięstwo. Lublinianka Lublin pokonana

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo zanotowali zawodnicy Stali Rzeszów. W środę w 32. kolejce drużyna prowadzona przez trenera Marcina Wołowca pokonała Lubliniankę Lublin 3:0.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Rzeszów nie składa broni w walce o pierwsze miejsce w grupie lubelsko-podkarpackiej i tym samym udział w barażu o II ligę. Nie wszystko jednak zależne jest od drużyny trenera Marcina Wołowca. Biało-niebiescy nie tylko muszą wygrywać swoje spotkania, ale też liczyć, że punkty zgubi lider, Motor Lublin. To właśnie od porażki z tą drużyną Stal wygrała dziewięć kolejnych meczów. W środę rzeszowianie pokonali na stadionie miejskim Lubliniankę Lublin 3:0.

Bramki dla Stali strzelali Kacper Drelich, Łukasz Szczoczarz i Maciej Maślany. Stalowcy do przerwy prowadzili 1:0, po tym jak Drelich celną główka pokonał bramkarza gości Maksymiliana Żubra. Po zmianie stron goście powinni wyrównać, ale na drodze stanął im Damian Jędryas, który odbił piłkę zmierzającą do pustej bramki po strzale Piotra Stefańskiego. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na lubelskiej drużynie, która w odstępie trzech minut straciła dwa gole. Najpierw z bliska trafił wspomniany Szczoczarz, a po chwili to samo uczynił Maślany.

Stal po 32. kolejkach ma na koncie 71. punktów. Tyle samo co Motor, który o godz. 19 w Lublinie rozpocznie mecz z Polonią Przemyśl. W sobotę natomiast biało-niebieskich czeka wyjazdowe spotkanie z Piastem Tuczempy (godz. 17). Motor z kolei w delegacji zagra z Lewartem Lubartów (godz. 16).