Stal Rzeszów ma nowego trenera. Wołowiec za Szymańskiego

Marcin Wołowiec, trener juniorskiej drużyny Stali Rzeszów zastąpił Andrzeja Szymańskiego na stanowisku pierwszego trener drużyny biało-niebieskich.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAndrzej Szymański zespół Stali Rzeszów objął pod koniec maja 2014 roku. Za cel miał przygotowanie drużyny do trzecioligowych rozgrywek, w których biało-niebiescy mają walczyć o awans do II ligi. Jesień nie była jednak tak udana jak planowano. Rzeszowski zespół tracił punkty z niżej notowanymi rywalami i w konsekwencji po 19. kolejkach ma osiem punktów mniej od prowadzących w tabeli Karpat Krosno. Z tą drużyną w pierwszym meczu rundy wiosennej zmierzą się piłkarze Stali. Poprowadzi ich jednak nowy trener. Szymański postanowił zrezygnować z funkcji. Jako powód swojej rezygnacji podał obowiązki zawodowe i niezaplanowany wyjazd zagraniczny. Szymański prowadzi firmę, która zajmuje się budową i układaniem sztucznych boisku. M.in. dlatego nie uczestniczył on w pierwszych dniach przygotowań drużyny. Przebywał wówczas w Stanach Zjednoczonych na szkoleniu.

Rezygnacja Szymańskiego została przyjęta przez zarząd. Działacze podjęli również decyzję, że nowym trenerem Stali będzie Marcin Wołowiec. Nowy szkoleniowiec ostatnio pełnił funkcję trenera drużyny, która występowała w Centralnej Lidze Juniorów. Przed niespełna trzema laty przez moment prowadził pierwszy zespół biało-niebieskich, po tym jak z klubem rozstał się trener Robert Kasperczyk.

W sobotę już pod wodzą Wołowca stalowcy rozegrają mecz kontrolny z Unią Tarnów.