Jedenaście sparingów Stali Rzeszów przed rundą wiosenną

Stal Stalowa, Wola, Stal Mielc, Siarka to z nimi, ale też kilkoma innymi drużynami w przerwie zimowej mecze kontrolne rozegrają piłkarze trzecioligowej Stali Rzeszów. W obozie biało-niebieskich nie ukrywają, że wiosną zespół będzie chciał awansować do II ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPiłkarze Stali Rzeszów odpoczywają po zakończonych końcem listopada rozgrywkach. W 19. kolejkach III ligi lubelsko-podkarpackiej wywalczyli 39 punktów. Osiem mniej od prowadzących w tabeli Karpat Krosno. Strata jest duża, ale już na samym starcie rundy wiosennej, w której Stal zapowiada walkę o awans do baraży, a następnie II ligi, będzie można zniwelować trzy oczka. W pierwszym spotkaniu wiosny (14/15 marca) rzeszowska drużyna zmierzy się w Krośnie z liderem.

Zanim jednak podopieczni trenera Andrzeja Szymańskiego wybiegną na murawę walczyć o ligowe punktu czekają ich przygotowania w rundy rewanżowej i sparingi. Biało-niebiescy do zajęć wrócą siódmego stycznia. Trzy tygodnie później rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Stal w planach ma sparingi m.in. z drugoligowcami: Stalą Stalowa Wola, Stalą Mielec i Siarką Tarnobrzeg. Łącznie do rozegrania będzie jedenaście spotkań, w których zapewne testowani będą nowi gracze. Konkretów co do nazwisk na razie brak. Wiadomo jednak, że od stalowcy potrzebują solidnego rozgrywającego. Przydałby się również ktoś na bok pomocy i w środku obrony.

Sparingi Stali Rzeszów:

31 stycznia - Sokół Sieniawa

4 luty - Stal Mielec (w Mielcu, godz. 15)

7 luty - Unia Tarnów

14 luty - Stal Stalowa Wola (godz. 11)

14 luty - Stal Nowa Dęba

18 luty - Błękitni Ropczyce

21 luty - Izolator Boguchwała

25 luty - rywal do ustalenia

28 luty - Siarka Tarnobrzeg

28 luty - Wolania Wola Rzędzińska

7 marca - Rzemieślnik Pilzno (g. 11)