Sport.pl

Stal bez licencji na I ligę. ''Braki formalne''

Zamieszanie wokół przyznania licencji na grę Stali Rzeszów w I lidze. We wtorek połączenie rzeszowskiego zespołu z Flotą Świnoujście miał zatwierdzić zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednak tego nie zrobił.

Chcesz wiedzieć wszystko o rzeszowskiej Stali? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Nie wiem co będzie dalej. Nie podjęto żadnej decyzji. Nie powiedziano ani "tak", ani "nie" - komentował na gorąco prezes sekcji piłki nożnej Stali Rzeszów Jacek Szczepaniak. - PZPN nie zajął się sprawą w ogóle, bo nie spełniała ona wymogów formalnych. A to oznacza, że Stal gra w III lidze, a Flota, jeśli będzie chciała i spełni wymogi, może grać w I lidze - odpowiada Jakub Kwiatkowski, rzecznik związku.

Przypomnimy, że rzeszowski klub, który w poprzednim sezonie, w obliczu reformy drugoligowych rozgrywek, nie zdołał się utrzymać w grupie wschodniej drugiej ligi i spadł, chciał grać na zapleczu ekstraklasy. Działacze Stali Rzeszów w sobotę porozumieli się z zadłużoną, pierwszoligową Flotą Świnoujście i wykupili jej licencję. Kwoty nie ujawniono. Początkowo mówiono o sumie 500-700 tys., ale ostatecznie miało stanąć na 1,3 mln zł. Na mocy porozumienia do Rzeszowa mieli przenieść się piłkarze ze Świnoujścia i sztab szkoleniowy. Teraz jednak nic z tego nie wyjdzie.

Prezes Szczepaniak jednak nie zgadza się z taką interpretacją. - My mamy decyzję Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który przyjął nas do struktur, a teraz PZPN nie wie, co zrobić. Chowają głowę w piasek nie podejmując decyzji. Sprawą zajmą się teraz prawnicy, których będziemy zasypywać pytaniami, bo według nas mamy wszystko zawarte zgodnie z prawem - dodał.Co ciekawe PZPN zgodził się we wtorek, by drugoligową licencję Kolejarza Stróże przejęła Limanovia. Co ciekawe, z Kolejarzem dogadywali się też działacze Stali. - Tutaj Kolejarz przestał istnieć i przepisy na to pozwalają. Flota chciała grać dalej, to różni te sprawy - wyjaśnia Kwiatkowski. Podobno zabrakło wniosku o wyrejestrowanie Floty ze struktur Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Flota go nie złożyła, bo chciała grać w klasie okręgowej, a gdyby to zrobiła musiałaby zacząć od najniższej ligi w regionie, dodatkowo rezygnując też likwidując grupy młodzieżowe, a nie tylko seniorów. Taki dokument strony chciały złożyć w środę, ale na to nie zezwolił prezes PZPN Zbigniew Boniek, który zamknął obrady zarządu.

Decyzja zarządu PZPN, a raczej jej brak jest ostateczna. - Nie ma się od czego odwoływać, bo nie było decyzji - tłumaczy rzecznik związku. A kolejny zarząd zostanie zwołany zapewne dopiero we wrześniu.

Co ciekawe we wtorek do Rzeszowa mieli wyruszyć trener Tomasz Kafarski wraz z czternastoma zawodnikami, którzy przenieść się mieli do Stali. W środę szkoleniowiec miał przeprowadzić w Rzeszowie pierwszy trening. Wobec zaistniałych wydarzeń podróż wstrzymali. Co teraz? Czy mają przyjechać do Rzeszowa? - Nie wiem co teraz. To drugorzędna sprawa. Teraz zajmuję się czymś innym - rzucił prezes Szczepaniak. Szkoleniowiec z zawodnikami zostali jednak w Świnoujściu. - Wiem o sprawie, mamy spotkanie z prezesem i dopiero po nim okaże się co będzie dalej - powiedział Kafarski.

Żeby było jeszcze ciekawiej, I ligą w Rzeszowie zdążyli się już pochwalić zarówno klub, jak i prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Sukces obwieścił także prezes Podkarpackiego ZPN i członek zarządu PZPN-u Kazimierz Greń. - Nie ma jeszcze żadnej decyzji - rzucił krótko we wtorek.

Co teraz będzie z umową Stali i Floty? Podobno miała ona warunek wykonalności, w zależności od decyzji zarządu PZPN-u. Wobec jej braku, umowa będzie zapewne nieważna.

O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco na rzeszow.sport.pl.Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
 • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
 • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
 • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
 • Komentarze (9)
  Stal bez licencji na I ligę. ''Braki formalne''
  Zaloguj się
  • srauciepies666

   Oceniono 67 razy 51

   I dobrze. Awansuje się grą a nie kupowaniem licencji.

  • sterlecki

   Oceniono 55 razy 37

   Bardzo dobrze.

  • rz2014

   Oceniono 30 razy 24

   brawo. trzeba grać a nie kupować

  • adapol1982

   Oceniono 36 razy 22

   nie dla kupowanych licencji blacha dalej 3 liga i tyle w temacie lub inaczej Puszcza zostaje flota spada i tak tez może być

  • allures

   Oceniono 9 razy 3

   Od GieKSy się barany bez zasad uczcie.My byliśmy przeciwni fuzji z Śmieszna Polonią-Groclinem.Wy jeszcze narzekacie.

  • Oceniono 7 razy 1

   i rewelacja :-) już widzę jak prawie I ligowa Stal dostaje baty w Boguchwale od Izolatora :-)))

  • crimen

   Oceniono 2 razy 0

   Żałoby w Rzeszowie nie ma. Wygląda na to, że ratuszowi wyrwali się przed orkiestrę, licząc na masowe poparcie. Tadzieńku, ostał ci się ino sznur.

  • Pisul Maximus

   Oceniono 19 razy -3

   Dlaczego blokuje sie 1 lige Stali jak z historii wynika ze kilka klubow w Polsce juz dokladnei tak samo awansowala. Dlaczego tamte kluby nie mialy problemow a Rzeszow ma? Jest tak bo slowa sukces i Rzeszow wielu ludziom w Polsce w jednym zdaniu jest nie do pomyslenia! Inne kluby juz to robily i nie bylo zadnych powtorze zadnych problemow. rzeszow powinien odlaczyc sie od Polski i stworzyc własne panstwo!

  • antropoid

   Oceniono 19 razy -3

   Znaczy się jeszcze ktoś w PZPN jeszcze nie dostał w łapę.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX