Stal Rzeszów dogadana z Flotą w sprawie licencji? Nieoficjalnie

Działacze Stali Rzeszów wciąż liczą, że zespół nie zagra w nowym sezonie w III lidze. Tym razem pojawiła się możliwość kupna licencji pierwszoligowej Floty Świnoujście. Nieoficjalnie mówi się, że rzeszowski klub musiałby zapłacić ok. 700 tysięcy złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSezonie 1993/94 był jak dotąd ostatnim dla Stali Rzeszów na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Niewykluczone, że po 20 latach klub z Hetmańskiej wróci do I ligi. Działacze biało-niebieskich robią wszystko by zespół, mimo że w ubiegłych rozgrywkach zanotował spadek, w nowym sezonie nie musiał grać w III lidze. Po tym jak nie udało się dogadać z Kolejarzem Stróże w sprawie kupna licencji na grę w II lidze, rzeszowianie postanowili powalczyć o miejsce na zapleczu ekstraklasy. Wszystko za sprawą borykającej się z problemami finansowymi Floty Świnoujście, która gotowa jest sprzedać licencję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że byłaby skłonna oddać ją za ok. 700 tysięcy złotych. Na taką kwotę zarząd klubu ze Świnoujścia wstępnie dogadał się z działaczami Stali. Co więcej, sekcja piłki nożnej Floty została wyodrębniona ze struktur klubu, tak aby w przypadku sprzedaży licencji pozostałe zespoły mogły występować pod logiem Floty.

Rewelacji tych nie chcą jednak potwierdzić sami zainteresowani. Jacek Szczepaniak, prezes sekcji piłki nożnej przebywa za granicą. Do kraju wrócić ma za kilka dni i być może wtedy odniesie się do całej sprawy. Z kolei wiceprezes klubu Marek Poręba pytany o licencję Floty odpowiada, że nie zna tematu.