Warunkowa licencja dla Speedway Stali Rzeszów S.A.

Rzeszowski klub Speedway Stal Rzeszów S.A. otrzymał warunkową licencję na starty w rozgrywkach I ligi żużlowej w sezonie 2014.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTaką decyzję podjęła Komisja Licencyjna Polskiego Związku Motorowego, której obrady odbyły się w piątek. Z drużyn I-ligowych bezwarunkową licencję otrzymały Lokomotiv Daugavpils, GKM Grudziądz oraz KMŻ Lublin. Warunkowe licencje, oprócz rzeszowskiego klubu, otrzymały Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź. Z kolei odmowną decyzję podjęto w przypadku Start Gniezno.

Rzeszowski klub (w rozgrywkach ligowych startuje pod nazwą PGE Marma Rzeszów) otrzymał licencję warunkową, gdyż nie ma jeszcze podpisanej z miastem umowy na wynajem Stadionu Miejskiego Stal, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze. Działacze z Rzeszowa taką umowę muszą dostarczyć do Polskiego Związku Motorowego do końca lutego 2014 roku.

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji nowym prezesem Speedway Stal Rzeszów SA będzie Andrzej Łabudzki, właściciel firmy Biolab, który na tym stanowisku zastąpi Martę Półtorak. Z kolei trenerem spadkowicza z Enea Ekstraligi będzie Janusz Ślączka. Z naszych informacji w drużynie będą jeździć Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc oraz Duńczycy Kenni Larsen i Nicolai Klindt, a zaawansowane rozmowy toczone są z Anglikiem Scottem Nichollsem. Blisko pozostania w zespole jest Łukasz Sówka, a być może uda się też zatrzymać Grzegorza Walaska. Ponadto ważne kontrakty mają juniorzy - Marco Gaschka i Krystian Rempała. Pełny skład ma zostać ogłoszony 15 grudnia.