Trudny sprawdzian Resovii. Po trzy punkty do Sieniawy

Dziś o godz. 16 w Sieniawie zespół trzecioligowej Resovii zagra z tamtejszym Sokołem w ramach 26. kolejki grupy lubelsko-podkarpackiej. ?Pasiaki? nie ukrywają, że celują w kolejny komplet punktów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPiłkarze Resovii do Sieniawy jadą w dobrych humorach. W minioną sobotę "pasiaki" pod wodzą nowego szkoleniowca Macieja Huzarskiego, który zastąpił Romana Borawskiego, pokonały JKS Jarosław 1:0 i tym samym zrewanżowały się za jesienną porażkę na terenie rywala. Nowy szkoleniowiec zaliczył udany debiut i teraz liczy na kolejny komplet punktów.

Innego wyniku nie biorą pod uwagę również sami zawodnicy. - Jedziemy po trzy punkty. Chcemy wrócić na fotel lidera. Jeśli zagramy skoncentrowani i dopisze skuteczność powinno być dobrze - mówi Marcin Pietryka, bramkarz rzeszowskiej drużyny, która w Sieniawie w meczu z Sokołem będzie musiała radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Świechowskiego. Pomocnik Resovii musi bowiem pauzować za żółte kartki.Jesienią w pojedynku obu drużyn lepsi byli resoviacy, którzy pokonali na własnym terenie rywali 3:1. Wówczas na listę strzelców dla gospodarzy wpisali się Piotr Szkolnik, Piotr Krawczyk i Bartłomiej Miazga. Dla Sokoła honorowe trafienie zaliczył natomiast Paweł Adamczyk.

Oba zespoły w tabeli dzieli dziewięć punktów. "Pasiaki" na koncie mają 46 oczek i jeśli dziś sięgną po zwycięstwo wskoczą na fotel lidera. W 26. kolejce pauzują bowiem Orlęta Radzyń Podlaski, które mają punkt więcej od Resovii. Drużyna z Sieniawy zajmuje 8. miejsce.

Początek meczu o godz. 16.

Pozostałe pary 26. kolejki:

Omega Stary Zamość - Stal Sanok, JKS Jarosław - Stal Kraśnik, AMSPN Hetman Zamość - Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Polonia Przemyśl, Karpaty Krosno - Avia Świdnik, Podlasie Biała Podlaska - Izolator Boguchwała, Orzeł Przeworsk - Lublinianka Lublin. Pauza: Orlęta Radzyń Podlaski.