Developres pokonał KSZO 3:0. W piątek ostatnie spotkanie w sezonie

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. W piątek zmierzą się z tą drużyną w decydującym meczu o 11. miejsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Po porażce w Ostrowcu Świętokrzyskim siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, by nie zostać najgorszą drużyną ORLEN Ligi w kończącym się sezonie, musiały w czwartek pokonać zespół KSZO. - W rewanżowym spotkaniu z KSZO nie biorę pod uwagę innego scenariusza jak czwartkowa wygrana. Chcemy doprowadź do tego, aby w piątek rozegrać trzecie spotkanie i skończyć rywalizację z Ostrowcem na naszą korzyść - podkreślała przed czwartkowym spotkaniem Magda, Jagodzińska, atakująca Developresu.

Rzeszowianki wywiązały się z zadania. Po pierwszym w miarę wyrównany secie (zwycięstwo Developresu do 23), w drugim rozbiły rywalki, pozwalając im ugrać zaledwie 16 punktów. Trzecia partia również toczyła się pod dyktando gospodyń. Podopieczne trenera Jacka Skroka dominowały zarówno w ataku, jak i bloku. W całym spotkaniu skończyły 41 procent wystawionych piłek (31 proc. KSZO). Zaliczyły 14 punktowych bloków, przy siedmiu rywalek. W trzeciej, ostatniej odsłonie Developres przyśpieszył po drugiej przerwie technicznej. Dobra zagrywka i skuteczne kontry m.in. Magdy Jagodzińskiej, Ewy Śliwińskiej czy rezerwowej Any Otasević dały prowadzenie 24:18. Takiej szansy gospodynie już nie zmarnowały. Przyjezdne zdobyły wprawdzie cztery z rzędu punkty, ale przy piątej próbie popełniły błąd i Developres mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

A to oznacza, że w piątek rozegrane zostanie trzecie, decydujące spotkanie. Początek meczu o godz. 18.