Środkowa Developresu, M. Hawryła: W Bydgoszczy zagrałyśmy zespołowo

Developres SkyRes Rzeszów pokonał w niedzielę Pałac Bydgoszcz 3:1 i to zespół z Rzeszowa jest bliżej decydującej rywalizacji o 9. miejsce na koniec sezonu w ORLEN Lidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Pokazałyśmy, że potrafimy walczyć do ostatniej piłki. W czwartym secie chciałyśmy odrobić jak najwięcej punktów, żeby się odbudować na ewentualnego tie-breaka. Z każdą piłką jednak wierzyłyśmy coraz bardziej, że uda się odrobić stratę i wygrać. Zrobiłyśmy mało błędów, nie wstrzymywałyśmy ręki w ataku. Myślę, że to było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu - powiedziała po wygranym 3:1 meczu z Pałacem Bydgoszcz Magdalena Hawryła, środkowa Developresu SkyRes Rzeszów.

Rzeszowianki nagrodzone zostały za walkę do końca. Mimo straty jedenastu punktów w czwartym secie zdołały odwrócić jego losy i ostatecznie wygrały. - Chyba pierwszy raz w tym sezonie wyszłyśmy z tak dużej przewagi przeciwnika zwycięsko. Zagrałyśmy bardzo zespołowo, każda dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - dodała Hawryła, która mecz zakończyła z 14 punktami na koncie.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w czwartek w Rzeszowie o godz. 18. Zwycięzca dwumeczu zagra o 9. miejsce z wygranym pary KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Legionovia Legionowo. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami górą była drużyna z Ostrowca, która wygrała 3:1.