Sport.pl

Developres rozpoczyna grę o 9. miejsce. Na początek Pałac

Z Pałacem Bydgoszcz zespół Developresu SkyRes Rzeszów rozpocznie rywalizację o miejsca 9-12 w ORLEN Lidze. Pierwsze spotkanie już w niedzielę o godz. 18.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRozgrywki ORLEN Ligi wkraczają w decydującą fazę. Po rundzie zasadniczej czas na walkę o ostateczne pozycje. Pierwsza czwórka walczy o mistrzostwo Polski. Kolejne cztery zespoły o miejsca 5-8. Developres SkyRes Rzeszów po słabym sezonie czeka rywalizacja w najsłabszej "czwórce". Pięć zwycięstw rzeszowianek na 22 spotkania w rundzie zasadniczej pozwoliło zająć dopiero 10. lokatę. A plany przed sezonem były inne. Spodziewano się, że zespół wskoczy do pierwszej ósemki i powalczy o jak najwyższe miejsce.

Zespół z Rzeszowa musi zapomnieć o słabej rundzie. Teraz należy skoncentrować się na końcowej walce i najbliższym meczu w Bydgoszczy. Tam w sezonie zasadniczym Developres przegrał 1:3. U siebie z kolei rzeszowianki pokonały Pałac 3:2, co było sporą niespodzianką, bo drużyna trenera Jacka Skroka wygrała pierwsze dwa sety. - Chyba za szybko uwierzyłyśmy w zwycięstwo. Dałyśmy się rozkręcić dziewczynom z Bydgoszczy. Wykorzystały nasze błędy i było nerwowo - tłumaczy Agata Skiba, przyjmująca Developresu i dodaje. - Teraz najważniejsze jest zwycięstwo. Nie ważne w jakim stylu. Oba zespoły są o zbliżonym potencjale sportowym, dlatego zapowiada się trudna walka. Nie zakładam inaczej, jak nasze zwycięstwo w Bydgoszczy. Chcemy zająć 9. miejsce na koniec sezonu.

Początek meczu w niedzielę o godz. 18. Rewanż najprawdopodobniej w czwartek przed świętami. Obie drużyny grają do dwóch zwycięstw. Wygrany zagra o 9. miejsce ze zwycięzcą drugiej pary KSZO Ostrowiec Świętokrzyski-Legionovia Legionowo.Więcej o: