Developres znów pokonał KSZO. Zagrywka i blok zadecydowały [STATYSTYKI]

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały czwarty mecz w tym sezonie. Pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLO zwycięstwie Developresu SkyRes Rzeszów z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zadecydowały dwa elementy - trudny serwis rzeszowianek i szczelny blok. Podopieczne trenera Jacka Skroka serwisem zdobyły 11 punktów (6 pkt. KSZO). Odrzuciły zagrywką rywalki od siatki, przez co miały ułatwione zadanie, jeśli chodzi o blok. Developres tym elementem zdobył 16 punków, przy siedmiu blokach KSZO.

Rzeszowianki były też skuteczniejsze w ataku. Kończyły 42 procent wystawionych piłek, przy 34 procentowej skuteczności gospodyń. Developres popełnił mniej błędów. Oddał rywalkom 23 punkty, trzy mniej od zespołu z Ostrowca. Jedynym elementem, do którego można mieć zastrzeżenia było przyjęcie. 30 procent skuteczności to z pewnością nie jest wynik, który satysfakcjonuje trenera Skroka.

Najskuteczniejszą zawodniczką Developresu w sobotnim spotkaniu z KSZO (25:15, 23:25, 25:12, 27:25) była Magda Jagodzińska. Atakująca zdobyła 17 punktów, przy 33 procentowej skuteczności. Na dorobek Jagodzińskiej złożyły się dwa asy serwisowe i pięć bloków. Jednak to nie Jagodzińska, a Agata Skiba została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Przyjmująca zdobyła 14 punktów. Atakowała z 44 procentową skutecznością. Zaliczyła asa serwisowego i dwa bloki. 13 punktów, w tym 3 asy i 2 bloki, dołożyła natomiast Ewa Śliwińska (42 proc. skuteczności).