Czwarte zwycięstwo Developresu w ORLEN Lidze. Wygrana z KSZO 3:1

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów kontynuują dobrą serię. W sobotę, w ramach 19. kolejki rzeszowianki pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Gramy pewniej, odważniej - mówiła przed sobotnim meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Katarzyna Warzocha.

Środkowa Developresu SkyRes Rzeszów w sobotę obchodziła 27 urodziny. Prezentem z pewnością byłaby trzecia w tym sezonie wygrana rzeszowianek w ORLEN Lidze. I tak też się stało. Podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały trzeci kolejny mecz, w tym drugi z rzędu w lidze. Zespół z Rzeszowa znów pokonał KSZO, z którym w środę rywalizował w ramach Pucharu Polski. Tym razem jednak rzeszowianki pozwoliły rywalkom ugrać seta. Po pierwszej bardzo łatwo wygranej partii do 15, w kolejnej górą były siatkarki KSZO. Głównie za sprawą ataku. Gospodynie kończyły co drugą piłkę i pokonały Developres do 23.

To jednak wszystko na co stać było miejscowe. W trzecim i czwartym secie zespół Developresu był górą. Rzeszowianki dobrze zagrały blokiem i zagrywką. Odrzuciły rywalki od siatki i szybko poradziły sobie w trzeciej odsłonie. 24 procentowa skuteczność KSZO w ataku pozwoliła ugrać gospodyniom tylko 12. Czwarty set był zdecydowanie bardziej wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Rzeszowianki przez całą partię goniły wynik i dopiero w decydującym momencie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W grze na przewagi siatkarki trenera Skroka wykazały więcej zimnej krwi. Postawiły skuteczny blok i mogły cieszyć się z kompletu punktów.

W szeregach Developres z dobrej strony pokazały się Magda Jagodzińska, Ewa Śliwińska i Agata Skiba. Ta ostatnia została wybrana MVP meczu. Skiba zdobyła 14 punktów, przy 44 procentowej skuteczności. Trzy oczka więcej dołożyła Jagodzińska, a z 13 punktami na koncie spotkanie zakończyła Śliwińska.