Developres postraszył Budowlanych. 27 punktów Joanny Kapturskiej [STATYSTYKI]

Joanna Kapturska w poniedziałkowym meczu Developresu SkyRes Rzeszów z Budowlanymi Łódź zagrała siatkówkę, jaką oczekują od niej kibice w Rzeszowie. Atakująca była liderką swojej drużyny, a rzeszowiankom zabrakło niewiele, by wygrać w Łodzi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres SkyRes Rzeszów w Łodzi skazywany był na szybką porażkę. I tak też wydawało się po pierwszym, przegranym do 16 secie. Kolejne partie pokazały jednak, że zespół trenera Jacka Skroka potrafi walczyć z teoretycznie silniejszymi rywalami. Rzeszowianki doprowadziły do tie-breaka, który przegrały do 11. Zdobyły jednak pierwszy w tym roku punkt, który powinien poprawić choć trochę morale ostatniej drużyny ORLEN Ligi.

Z bardzo dobrej strony w Łodzi pokazała się przede wszystkim Joanna Kapturska. Atakująca, która w rzeszowskiej drużynie miała być w tym sezonie liderką, wreszcie zagrała na wysokim poziomie. Zdobyła 27 punktów, kończąc 49 procent wystawionych piłek. W decydujących momentach nie wstrzymywała ręki. Cztery z 27 punktów Kapturska zdobyła blokiem. Atakującą Developresu wspierały Ewa Śliwińska (13 pkt), Magdalena Hawryła (12 pkt) i Agata Skiba (11 pkt).

Po stronie Budowalnych pierwsze skrzypce grała Julia Twardowska. Podobnie jak Kapturska zdobyła ona 27 punktów. Po 12 oczek dołożyły Sylwia Pycia i Heinke Beier, a 10 punktów zdobyła Martyna Grajber.

Poniedziałkowe spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły atakowały przy 41 procentowej skuteczności. Trzy bloki więcej zanotowały łodzianki (17-14). Różnicę zrobiła zagrywka i przyjęcie. W pierwszym elemencie 7 punktów zdobyły gospodynie. Developres tylko raz zapunktował serwisem. Z kolei w przyjęciu łodzianki miały 56 procent skuteczności, a rzeszowianki 40 procent.