Sport.pl

Pojedynek outsiderów ORLEN Ligi. Developres podejmuje Legionovię

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów chcą przełamać serię sześciu kolejnych porażek. Legionovia Legionowo nie wygrała od jedenastu spotkań. W sobotę obie drużyny zmierzą się ze sobą w hali Podpromie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres SkyRes Rzeszów, by wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli musi sobotnie spotkanie z Legionovią Legionowo wygrać. Najlepiej za trzy punkty. W tym sezonie ta sztuka rzeszowskiej drużynie jeszcze się nie udała. Developres wygrał dwa spotkania w lidze, ale oba po pięciosetowych bojach. Z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wspomnianą Legionovią. - Przed nami bardzo ważne spotkanie. Liczymy na komplet punktów. Chcemy wreszcie wygrać i opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Mam nadzieję, że w końcu uda nam przełamać się na Podpromiu - mówi Magda Jagodzińska, atakująca Developresu, który od poniedziałku przygotowywał się do tego pojedynku.

Legionovia z pewnością jest w zasięgu Developresu. Sobotni rywal ma swoje problemy. Głównie finansowe. Po tym, jak wycofał się sponsor z klubu zaczęły też odchodzić siatkarki, w tym m.in. libero Katarzyna Wysocka. Zwolniono również włoskiego trenera Ettore Guidettiego. Legionovia kontynuuje serię jedenastu spotkań bez zwycięstwa. Ma tylko punkt więcej od Developresu. W sobotę w Rzeszowie faworytem nie będzie. - To pojedynek o przysłowiowe "sześć punktów". Spodziewam się bardzo ciężkiej przeprawy - podkreśla Agata Skiba, przyjmująca rzeszowskiej drużyny.

Zespół z Rzeszowa powalczy o pierwszy komplet punktów, a trener Jacek Skrok o pierwszą wygraną w lidze w roli szkoleniowca Developresu. Pod wodzą 59-letnie trenera rzeszowianki zanotowały do tej pory dwie porażki. Z Impelem Wrocław zaprezentowały się jednak z dobrej strony i były bliskie sprawienia niespodzianki. Z kolei w Dąbrowie Górniczej drużyna zagrała falami. Dobry set przeplatała słabym. W sobotę na takie wahania Developres nie może sobie pozwolić. - Liczę, że nasza ciężka praca wreszcie przełoży się punkty. Zrobimy wszystko, by wreszcie wygrać mecz i opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Wierzę, że wygramy - kończy Ewa Cabajewska, kapitan Developresu.

Mecz z Developresu z Legionovią rozpocznie się o godz. 17.Więcej o: