Sport.pl

Developres przegrał w Bydgoszczy. Przez nieskuteczność w ataku

Zespół Developresu SkyRes Rzeszów przegrał ósmy mecz w tym sezonie. W środę w ramach 10. kolejki Orlen Ligi rzeszowianki uległy na wyjeździe Pałacowi Bydgoszcz 1:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKluczowym elementem gry, który zadecydował o porażce Developresu SkyRes Rzeszów w Bydgoszczy była niska skuteczność w ataku. Siatkarki trenera Mariusza Wiktorowicza w środę skończyły 32 procent wystawionych piłek. Po drugiej stronie siatki zespół Pałacu atakował wprawdzie na podobnym procencie, ale wynik 35 procent zaniżył znacząco trzeci, przegrany do 11 set. W nim gospodynie miały zaledwie 17 procent skuteczności.

Developres gorzej też przyjmował od rywalek Przyjęcie w rzeszowskim zespole było na poziomie 48 procent, przy 66 procentach Pałacu. Niemalże równo było w blokach. Rzeszowianki zanotowały 12 punktowych bloków. Jeden punkt więcej w tym elemencie zdobyły rywalki. Jeśli chodzi o zagrywkę to sześć asów serwisowych posłały siatkarki z Rzeszowa, cztery serwisy punktowe zaliczyły gospodynie.

Najwięcej punktów - 16 - dla Developresu zdobyła Agata Skiba. Przyjmująca zaliczyła dwa punktowe bloki i atakowała z 33 procentową skutecznością. 15 punktów dołożyła natomiast Joanna Kapturska. Kapitan rzeszowskiej drużyny zaliczyła cztery asy serwisowe i blok. Z 12 punktami mecz w Bydgoszczy zakończyła środkowa Katarzyna Warzocha.

MVP spotkania została Natalia Misiuna. Środkowa Pałacu w meczu z Developresem zdobyła 19 punktów, w tym pięć blokiem i dwa zagrywką. Miała 41 procent skuteczności w ataku. Druga środkowa, Małgorzata Śmieszek dołożyła natomiast 16 punktów.Więcej o:
Komentarze (2)
Developres przegrał w Bydgoszczy. Przez nieskuteczność w ataku
Zaloguj się
  • darek7262

    Oceniono 2 razy 2

    Kowala na trenera, on wszystko naprawi ( cha..............cha.........)

  • gtsod

    Oceniono 4 razy 2

    Panie trenerze Wiktorowicz zachowaj się Pan jak mężczyzna i złóż dymisję, bo chyba już nawet Pana poplecznicy nie obronią tezy że Pałac ma mocniejszą kadrę niż Developres, więc jak napisał klasyk: kończ Waść, wstydu oszczędź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX