Pierwsze zwycięstwo Developresu. Zadecydował blok i atak [STATYSTYKI]

18 bloków i 41 procentowa skuteczność to elementy, które pozwoliły drużynie Developresu SkyRes Rzeszów odnieść pierwsze, ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W środę rzeszowianki po ponad dwugodzinnym boju pokonały na wyjeździe SK bank Legionovię Legionowo 3:2.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres SkyRes Rzeszów do zwycięstwa w Legionowie poprowadziła Agata Skiba. Przyjmująca w pięciosetowym spotkaniu zdobyła 23 punkty. Atakowała z 58 procentową skutecznością. Raz zablokowała rywalki i zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Aż osiem bloków punktowych zanotowała natomiast środkowa Ana Otasević. Do tego reprezentantka Czarnogóry dołożyła asa serwisowego i 4 punkty w ataku. Z 13 punktami mecz zakończyła kapitan Developresu Joanna Kapturska.

To właśnie blok i lepsza gra w ataku sprawiły, że Developres po raz pierwszy w tym sezonie wygrał mecz. Rzeszowianki zaliczyły w spotkaniu z SK bank Legioniovią aż 18 bloków, przy 11 blokach rywalek. Atakowały z 41 procentową skutecznością (36 proc. Legionovii). Słabiej było natomiast w przyjęciu. Tutaj 43 proc. do 36 proc. na korzyść gospodyń. Miejscowe lepiej też zagrywały (8-5) i popełniły mniej błędów (24-30). Duża liczba błędów spowodowana była przede wszystkim trzecim, przegranym przez Developres setem do 11.

Po stronie Legionovii najlepiej punktowały Aleksandra Wójcik, Daria Paszek i Malwina Smarzek. Zdobyły one odpowiednio 15, 14 i 13 punktów. Każda z nich zanotowała po dwa bloki.