Agata Skiba, przyjmująca Developresu: Wygrany set jest naprawdę ważny

Developres SkyRes Rzeszów w meczu 4. kolejki ORLEN Ligi przegrał z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza 1:3. Rzeszowianki mogą czuć niedosyt, bo były bliskie doprowadzenia do tie-breaka i wywalczenia pierwszego punktu w tym sezonie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Bardzo szkoda, że nie wykorzystałyśmy trzech piłek setowych. Wyszło doświadczenie. Byłyśmy trochę spięte, zestresowane - mówiła po mecz Agata Skiba, druga najlepiej punktująca zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów w starciu z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Skiba zdobyła 16 punktów. Cztery oczka więcej dołożyła Joanna Kapturska, kapitan drużyny. Rzeszowianki zagrały wreszcie dobry mecz. Wreszcie wygrały seta, w czwartej partii były o włos od wyrównania rywalizacji. Po ataku Kapturskiej prowadziły 24:22, a następnie 25:24. Ostatecznie to jednak przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa. - Może to dziwnie zabrzmi, ale dla nas ten wygrany set jest naprawdę ważny. Pomału odbijamy się od dna. Naprawdę potrzebowałyśmy wygrać po tych trzech porażkach po 0:3, gdzie nie zdobywałyśmy więcej niż 20 punktów. Między sobą rozmawiałyśmy, że na początku trzeba wygrać tego jednego seta, żeby coś ruszyło. Udało się z czego się cieszymy. Szkoda wyniku, bo mogłyśmy doprowadzić do piątej partii i byłby na pewno punkt. Mimo to cieszymy się, bo zagrałyśmy najlepszy mecz w tym sezonie z tych czterech - dodała przyjmująca Developresu, który przegrał z MKS-em 1:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:27).

To czwarta porażka Developresu w czwartym meczu w ORLEN Lidze. Przed rzeszowską drużyna mecz w Legionowie z Sk Bank Legionovią. To spotkanie rozegrane zostanie w środę o godz. 19.