Joanna Kapturska, atakująca Developresu: Jest niedosyt po przegranym, zaciętym meczu z Dąbrową Górniczą

Developres SkyRes Rzeszów przegrał 1:3 z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza w 4. kolejce Orlen Ligi. Rzeszowianki były bardzo blisko zdobycia pierwszego punktu, ale w końcówce czwartego seta nie wykorzystały trzech piłek setowych.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Jest niedosyt po przegranym, zaciętym meczu. Potrzebowałyśmy takiego spotkania, bo nie za dobrze rozpoczęłyśmy sezon. Patrząc z kim grałyśmy, jak ciężko nam było z takimi silnymi zespołami jak Impel Wrocław [0:3 - przyp. red.], PGE Atom Trefl Sopot [0:3 - przyp. red.] czy Dąbrową Górniczą, to tym spotkaniem udowodniłyśmy same sobie, że możemy grać bardzo dobrze. Myślę, że jak tak będziemy grały to możemy w środę zdobyć cenne punkty z Legionowa, które są nam bardzo potrzebne - powiedziała po przegranym 1:3 meczu z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza Joanna Kapturska, kapitan Developresu SkyRes Rzeszów.

Kapturska była najlepszą zawodniczką gospodyń w sobotnim spotkaniu. Zdobyła 20 punktów, w kluczowych akcjach brała ciężar gry na siebie. Na pochwałę zasłużyły też pozostałe zawodniczki, które w odróżnieniu od poprzednich spotkań zagrały ambitnie. Poprawiły przyjęcie, z którym miały spore problemy w poprzednich meczach i niewiele zabrakło, by z wyżej notowanym MKS-em pokusić się o niespodziankę. Ostatecznie to zespół z Dąbrowy Górniczej cieszył się z trzech punktów wygrywając w setach 25:22, 25:23, 19:25 i 27:25. - Był to dla nas bardzo trudny mecz, chociaż nie zapowiadało się, że będzie tak pod górkę. Dwa pierwsze sety wygrałyśmy w miarę spokojnie. Natomiast od trzeciego seta gdzieś nasza koncentracja uciekła i zaczęłyśmy tracić punkty. Głównie wynikało to z dobrej postawy przeciwnika. Dziewczyny z Rzeszowa świetnie spisywały się w obronie i co raz trudniej było nam kończyć ataki - przyznała Eleonora Dziękiewicz, kapitan gości, MVP sobotniego spotkania w hali Podpromie.