Kobiety zagrały na piasku w Leśnej Woli. Najlepsze Magdalena Saad i Aleksandra Theis

Magdalena Saad i Aleksandra Theis okazały się najlepsze podczas dwudniowego IV Otwartego Podkarpackiego Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet, który w miniony weekend obył się w Leśnej Woli. Turniej po raz pierwszy zaliczany był do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW IV Otwartym Podkarpackim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet w Leśnej Woli udział wzięło 15 par. Fani plażówki mogli w akcji zobaczyć m.in. siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, głównego organizatora dwudniowych zawodów. Rzeszowski klub reprezentowały przyjmująca Ewa Śliwińska, która grała w parze z Pauliną Filipowicz. Drugą parę tworzyły przyjmująca Paulina Głaz i rozgrywająca Adrianna Budzoń. Wystąpiła też Magdalena Szczytowicz, która triumfowała w I edycji tego turnieju.

Tym razem Szczytowicz stanęła na najniższym stopniu podium, które wywalczyła wraz z Karoliną Bednarek. Lepsze od nich okazały się Martyna Wardak i Joanna Wiatr (2. miejsce) oraz Magdalena Saad i Aleksandra Theis. Ta ostatnia wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.

Zwycięzcom, a także dla parom, które zajęły kolejne trzy miejsca, organizatorzy wręczyli pamiątkowej puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Pula nagród wynosiła 5 tys. zł. W imieniu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke, który zawody w Leśnej Woli objął honorowym patronatem, puchar najlepszej drużynie IV edycji wręczył Robert Dworak, członek zarządu PZPS.

Turniej w Leśnej Woli po raz pierwszy zaliczony został do rankingu PZPS. - To też miało swój wymiar. Poziom był wysoki, co bardzo nas cieszy. Dziękuję zawodniczkom za udział i stworzenie fajnej atmosfery. Już teraz zapraszam na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku i podobnie jak ta będzie zaliczana do rankingu PZPS - przyznał Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu SkyRes Rzeszów.

Klasyfikacja końcowa:

1. Saad Magdalena 50 pkt

Theis Aleksandra 50 pkt

2. Wardak Martyna 45 pkt

Wiatr Joanna 45 pkt

3. Bednarek Karolina 40 pkt

Szczytowicz Magdalena 40 pkt

4. Włoch Maria 35 pkt

Stasiak Paulina 35 pkt

5. Wołoszyn Agnieszka 30 pkt

Gruszczyńska Natalia 30 pkt

5. Kłoda Martyna 30 pkt

Patek Aleksandra 30 pkt

7. Tokarska Michalina 25 pkt

Tylutki Justyna 25 pkt

7. Czarnowska Kinga 25 pkt

Mich Aleksandra 25 pkt

9. Żebrowska Aleksandra 20 pkt

Pawlak Magdalena 20 pkt

9. Csorich Patrycja 20 pkt.

Górowska Sabina 20 pkt

9. Wańczyk Aleksandra 20 pkt

Szczygieł Karolina 20 pkt

9. Sachmacińska Justyna 20 pkt

Karasiewicz Joanna 20 pkt

13. Śliwińska Ewa 15 pkt

Filipowicz Paulina 15 pkt

13. Pasiut Kinga 15 pkt

Szwala Anna 15 pkt

13 .Głaz Paulina 15 pkt

Budzoń Adrianna 15 pktWięcej o: