Kobiety zagrają na piasku w Leśnej Woli

Pula nagród wynosząca 5 tys. zł, 15 par, w tym m.in. siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów - w sobotę i niedzielę w Leśnej Woli odbędzie się IV Otwarty Podkarpacki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLIV już edycja turnieju plażowego w Leśnej Woli zapowiada się ciekawie. Po raz pierwszy zawody zaliczane są do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nie zabraknie więc znanych nazwisk. Udział w turnieju zapowiedziała m.in. zwyciężczyni premierowej edycji, jedna z najlepszych siatkarek plażowych w Polsce, Magdalena Michoń-Szczytowicz. Wystąpią też znane z występów w Orlen Lidze Magdalena Saad i Justyna Sachmacińska, a także siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, obok firmy Developres głównego sponsora turnieju w Leśnej Woli.

Rzeszowski klub reprezentować będą przyjmująca Ewa Śliwińska i libero Paulina Filipowicz. W drugiej parze rozgrywająca Adrianna Budzoń zagra z przyjmującą Pauliną Głaz. - Zapowiada się dużo fajnego grania. Okazję do pokazania się będą miały nasze siatkarki. Liczymy, że pogoda dopisze i zobaczymy dużo ciekawych pojedynków - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu SkyRes.

Turniej odbędzie się w sobotę i niedzielę. Początek o godz. 9. Rozgrywany będzie systemem brazylijskim, w którym dwie porażki eliminują z gry. Pula nagród wynosi 5 tys. zł.

Honorowy patronat nad turniejem objął prezes PZPS Paweł Papke. W jego imieniu pamiątkowe puchary wręczy członek Zarządu PZPS Robert Dworak.