Sport.pl

Joanna Kapturska nową atakującą Developresu SkyRes Rzeszów

Występujący w ORLEN Lidze zespół Developresu SkyRes Rzeszów ogłosił kolejny transfer przed nowym sezonem. Do drużyny dołączyła 29-letnia atakująca Joanna Kapturska.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNowa zawodniczka, Joanna Kapturska, ma być - jak powiedział na wtorkowej konferencji prasowej trener Developresu SkyRes Rzeszów - sporym wzmocnieniem. Przemawia za nią doświadczenie i to, że zna ORLEN Ligę. 29-letnia atakująca w 2005 roku zdobyła z Centrostalem Bydgoszcz srebrny medal mistrzostw Polski. Brązowy krążek wywalczyła natomiast w 2011 roku, grając wówczas w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała, którego trenerem był obecny szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu. - Wybrałam Developres, ponieważ bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Wiktorowiczem. Były inne propozycje z polskiej ligi, ale jestem zadowolona, że zagram w Rzeszowie. To dla mnie nowe doświadczenie - przyznała po podpisaniu kontraktu Kapturska.

Oprócz gry w Polsce atakująca grała również we Włoszech. Od 2014 roku broniła barw Obiettivo Risarcimento Vicenza. Z tą drużyną wywalczyła awans do Seria A1, odpowiednika Orlen Ligi. Wcześniej nowa zawodniczka Developresu grała w Riso Scotti Pavia (2013/14) i All Fin CFL Volta Montovana (2009/10). 16 razy wystąpiła też w seniorskiej reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zagrała m.in. w Rzeszowie podczas Grand Prix. - Stęskniłam się za polską ligą i dlatego wracam. Klub z Vicenzy chciał mnie zatrzymać, ale to była moja decyzja. Po prostu chciałam wrócić do Polski - dodała Kapturska, która podpisała z Developresem roczny kontrakt. - Liczymy, że Asia będzie mocną pozycją w ataku w nadchodzącym sezonie. Po poprzednich rozgrywkach wiemy, że na niektórych pozycjach potrzeba większego doświadczenia, tak aby w kluczowych momentach ktoś wziął na siebie ciężar gry. Mamy nadzieję, że Asia będzie taką zawodniczką - powiedział obecny na konferencji prasowej Rafał Mardoń, prezes rzeszowskiego klubu.

Zadowolony z pozyskania Kapturskiej był również trener Wiktorowicz. - To bardzo doświadczona zawodniczka. Potrzebowaliśmy siatkarki, która będzie miała mocny atak i mocny charakter. Asia jest wojowniczką na boisku i doskonale pasuje do naszego zespołu - chwalił nową podopieczną szkoleniowiec, który dodał, że Kapturska była numerem jeden na liście życzeń trenera Wiktorowicza, jeśli chodzi o atak.

29-letnia atakująca to piąta zawodniczka, która dołączyła do Developresu po zakończonym niedawno sezonie. Wcześniej podpisy pod kontraktami złożyły atakująca Aleksandra Wańczyk, środkowa Ewelina Janicka, przyjmująca Agata Skiba oraz środkowa Ana Otasević. Kolejne nowe nazwiska poznamy niebawem. Rzeszowski klub liczy na zakontraktowanie przyjmującej i rozgrywającej. - Do połowy czerwca chcemy mieć kadrę kompletną - zakończył trener Wiktorowicz.Więcej o:
Komentarze (1)
Joanna Kapturska nową atakującą Developresu SkyRes Rzeszów
Zaloguj się
  • jawor-swierk

    Oceniono 4 razy 0

    Same hity transferowe Developresu !! Gwiazda za gwiazdą, które pogania kolejna gwiazda !! Żenada, śmiech. Nawet nie upubliczniajcie takich "wzmocnień".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX