Developres - Pałac 3:0. Zagrywka kluczem do zwycięstwa beniaminka [STATYSTYKI]

W ostatnim meczu sezonu ORLEN Ligi Developres SkyRes Rzeszów pokonał przed własną publicznością Pałac Bydgoszcz 3:0. Kluczem do zwycięstwa beniaminka okazała się zagrywka rzeszowianek, z którą nie mogły poradzić sobie siatkarki z Bydgoszczy.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zespół Developresu SkyRes Rzeszów w środę przypieczętował 11. miejsce na koniec sezonu w ORLEN Lidze. Dzięki dobrej zagrywce i słabym przyjęciu siatkarek Pałacu Bydgoszcz wygrał rewanżowe spotkanie 3:0. Rzeszowianki posłały dziewięć asów serwisowych (3 Pałac). Ich trudna zagrywka odrzuciła rywalki od siatki, które w przyjęciu miały zaledwie 31 procent skuteczności (52 proc. Developres). W ataku też lepiej prezentowały się gospodynie, które kończyły 34 procent wystawionych piłek przy 26-procentowej skuteczności bydgoszczanek.

Pałac wprawdzie popełnił mniej błędów (15-25) i lepiej blokował (8-5), ale nie wystarczyło to, by w Rzeszowie doprowadzić do "złotego seta" i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W ekipie Developresu najlepiej punktującą zawodniczką była Emilia Mucha. Przyjmująca zdobyła 16 punktów przy 32-procentowej skuteczności. Posłała dwa asy serwisowe i zanotowała blok punktowy. Z dobrej strony pokazały się Ewa Śliwińska i Paulina Głaz. Zdobyły odpowiednio 15 i 13 punktów. Ta druga trzy razy punktowała bezpośrednio z zagrywki.

Rzeszowianki wygraną zawdzięczać mogą również rozgrywającej Karolinie Filipowicz. W pierwszym secie kapitan Developresu zmieniła Adriannę Budzoń i poprowadziła zespół do zwycięstwa. Za dobrą postawę Filipowicz, która odchodzi po sezonie z drużyny beniaminka, została nagrodzona statuetką MVP.