Developres na oparach. Ostatni mecz sezonu w ORLEN Lidze. Z Pałacem Bydgoszcz

W środę siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zakończą trwający osiem miesięcy sezon w ORLEN Lidze. W rywalizacji o 11. miejsce zagrają rewanż z Pałacem Bydgoszcz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL



- To już sama końcówka, gramy dziewiąty mecz w play-offach. Nasz zespół jedzie na bardzo mocnych oparach, bo już nawet nie na rezerwie - nie ukrywa przed ostatnim meczem sezonu trener Developresu SkyRes Rzeszów Mariusz Wiktorowicz.

Rzeszowianki po tym, jak w Bydgoszczy pokonały Pałac 3:1, w środę w spotkaniu rewanżowym potrzebują dwóch wygranych setów, by zakończyć zwycięsko rywalizację i na koniec rozgrywek zająć 11. miejsce. Sezon dla beniaminka okazał się bardzo wyczerpujący. Niemalże od początku zespół musiał borykać się z kontuzjami. Urazy dopadły środkową Katarzynę Warzochę, a następnie atakującą Magdę Jagodzińską. Jakby tego było mało, ze składu wypadły też przyjmująca Magdalena Olszówka i atakująca Paula Szeremeta. Obie w trakcie trwania rozgrywek oznajmiły, że spodziewają się dziecka.

W środowym starciu z Pałacem, podobnie jak w pierwszym meczu, trener Wiktorowicz będzie miał do dyspozycji zaledwie dziewięć siatkarek. Od pewnego czasu szkoleniowiec ma ograniczone pole manewru. Może jedynie skorzystać z sióstr Filipowicz, rozgrywającej Karoliny i libero Pauliny. - Walczymy z przeciwnikiem, walczymy ze sobą, z przeciwnościami losu, ale wytrzymamy. Damy z siebie wszystko, żeby zakończyć zwycięstwem spotkanie w Rzeszowie - mówi trener Developresu.

Dla obu drużyn środowy pojedynek będzie szóstym spotkaniem Developresu z Pałacem. Do tej pory wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami rzeszowskiego beniaminka.

Początek spotkania o godz. 17 w hali Podpromie.