Developres SkyRes Rzeszów przegrał w Pile. Po tie-breaku

Od porażki rywalizację o 9. miejsce w Orlen Lidze z PGNiG Naftą Piła rozpoczął zespół Developresu SkyRes Rzeszów. Beniaminek choć prowadził w setach 2:1 przegrał po tie-breaku 2:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów i PGNiG Nafty Piła w sobotę zmierzyły się po raz piąty w tym sezonie. W sezonie zasadniczym obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu. Tak też było w rundzie wstępnej play-off. W marcu rzeszowianki po porażce w Pile 2:3 w rewanżu pokonały Naftę 3:1 i w rywalizacji o dziewiąte miejsce zmierzyły się z Pałacem. Ten dwumecz podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza również rozstrzygnęły na swoją korzyść i mogły skoncentrować się na walce o miejsca 5-8. Beniaminek nie sprostał jednak Legionovii Legionowo i według bezsensownego regulaminu Orlen Ligi znów musiał zmierzyć się z pilankami o miejsca... 9-12.

Rzeszowski zespół mecz w Pile rozpoczął od porażki w pierwszym secie. Zadecydowała o niej głównie skuteczność w ataku. W tym elemencie lepiej radziły sobie gospodynie (43-33 proc. skuteczności), których grę trzymała Caroline Jarmoc. Środkowa pilanek w premierowej odsłonie zdobyła 7 pkt, przy 75-procentowej skuteczności. W ekipie przyjezdnych wynik starały się odwrócić Ewa Śliwińska i Emilia Mucha. Obie w tej partii zanotowały po 4 pkt. W końcówce jednak chłodniejszą głowę zachowały rywalki, które wygrały do 22.

Porażka tylko podrażniła siatkarki trenera Wiktorowicza. W kolejnym secie zespół gości nie pozwolił na zbyt wiele miejscowym. Już na początku rzeszowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i mogły spokojnie kontrolować przebieg tej partii. Skuteczna gra Developresu (46 proc. w ataku), a także sporo błędów i tylko 17-procentowe przyjęcie po stronie Nafty sprawiły, że na drugiej przerwie technicznej beniaminek prowadził 16:8. Dobrze spisywały się Śliwińska z Muchą, które dołożyły do swojego dorobku po 3 punkty. Na środku siatki nieźle też pracowały Magdalena Hawryła i Dominika Nowakowska. W efekcie rzeszowski zespół szybko rozprawił się z Naftą, wygrywając do 16.

Wyrównany był natomiast trzeci set. W nim wyrównana walka trwała do stanu 18:18. Dla pilanek punktowała Jarmoc. Po stronie Developresu nie do zatrzymania był duet Śliwińska - Mucha. Rzeszowianki dobrze zagrywały, przez co problemy w przyjęciu miały rywalki. To pozwoliło odskoczyć w końcówce na 3 punkty. Po skuteczny ataku Aleksandry Kazały beniaminek prowadził 21:18. Gospodynie próbowały gonić wynik. Dobrze funkcjonował u nich blok, ale gorzej było z atakiem. W efekcie przyjezdne utrzymały przewagę i wygrały seta do 22.

Developres był o krok od zwycięstwa w pierwszym meczu. Ale pilanki nie chciały ułatwiać zadania. Rozpoczęły od prowadzenia 4:0, jak się później okazało, i nie oddały już go do końca. W tej odsłonie oprócz Jarmoc rzeszowianki miały problem z zatrzymaniem Magdaleny Wawrzyniak. Dobra postawa atakującej Nafty, szczególnie w końcówce, pozwoliła doprowadzić do tie-breaka. Beniaminek za sprawą Śliwińskiej, Muchy i Nowakowskiej próbował gonić wynik. Dziewięć błędów własnych zrobiło jednak swoje. O losach meczu zadecydować miał piąty set.

W nim lepsze okazały się siatkarki Nafty. Zadecydowała skuteczna gra blokiem. Tym elementem gospodynie zdobyły 4 punkty. Nie do zatrzymania była Wawrzyniak, która w całym meczu zdobyła 24 punkty. Po przeciwnej stronie przeciwstawić się próbowała Nowakowska. Jednak to pilanki od początku były na lekkim plusie. Rozpoczęły od prowadzenia 2:0 i z minuty na minutę powiększały przewagę. Po ataku Natalii Krawulskiej Nafta miała 4 pkt więcej (8:4). Za chwilę dwa proste błędy, atak w aut Muchy i dotknięcie siatki sprawiły, że Developres przegrywał 7:12. Wynik ustaliła MVP spotkania Wawrzyniak, która skutecznym atakiem przypieczętowała zwycięstwo miejscowych.

Rewanżowe spotkanie Developresu SkyRes Rzeszów z PGNiG Naftą Piła rozegrane zostanie 3 maja w Rzeszowie.