Sprawić niespodziankę w Legionowie. Trudne zadanie Developresu

Zwycięstwo 3:0 lub 3:1, a następnie wygrany tzw. złoty set z zespołem SK bank Legionovii Legionowo zapewni drużynie Developresu SkyRes Rzeszów ósme miejsce w ORLEN Lidze. We wtorek rewanżowe spotkanie obu drużyn w Legionowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowskie siatkarki do Legionowa wyjechały w bojowych nastrojach. Przed nimi jednak bardzo trudne zadanie. A wszystko przez porażkę w pierwszym meczu. Przed własną publicznością Developres SkyRes Rzeszów przegrał z SK bank Legionovią 1:3. O porażce zadecydowała słabsza postawa beniaminka w ataku. Rzeszowianki nie kończyły też kontr. - Nie było ryzyka - przyznaje trener Developresu Mariusz Wiktorowicz, którego zespół znacząco oddalił się od zdobycia co najmniej ósmego miejsca na koniec sezonu. - Nadal jesteśmy w grze. Jestem przekonany, że dziewczyny się nie poddadzą. Jeśli poprawimy element skuteczności ataku, to nie jesteśmy bez szans. Postaramy się sprawić niespodziankę we wtorek - dodaje szkoleniowiec beniaminka.

By sprawić niespodziankę, Developres musi wygrać 3:0 lub 3:1. Wtedy doprowadzi do "złotego seta", który wyłoni zwycięzcę rywalizacji o ósmą lokatę. Gdyby udało się go wygrać, rzeszowski zespół mógłby mówić o sporym sukcesie w pierwszym w historii sezonie w ekstraklasie.

W Legionowie beniaminek, podobnie jak w pierwszym meczu, będzie musiał radzić sobie bez najlepszej zawodniczki - Pauli Szeremety. Atakująca nie zagra już do końca sezonu, bo jest w ciąży. To druga siatkarka Developresu, która w obecnych rozgrywkach ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Szeremetę w ataku zastąpi Paulina Głaz. Nominalna przyjmująca, która niedawno przedłużyła o rok kontrakt z klubem, nieźle z tego zadania wywiązała się w starciu z Legionovią. Była najlepiej punktującą zawodniczką drużyny (19 pkt). - Dla mnie to nic nowego. Już grałam na tej pozycji. Taki wariant ćwiczymy na treningach od dłuższego czasu. Do tego wspierają mnie dziewczyny i jest łatwiej. W Legionowie na pewno tanio skóry nie sprzedamy, choć zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudny pojedynek - zaznaczyła Głaz.

W przypadku zwycięstwa Developres będzie walczył o miejsca 5-7. Porażka natomiast sprawi, że po raz kolejny w tym sezonie rzeszowianki zmierzą się z PGNiG Naftą Piła. Wtedy rywalizować będą o miejsca 9-12. W stawce są już drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Pałac Bydgoszcz.

Początek meczu we wtorek o godz. 19.