KSZO ogrywa Developres w meczu beniaminków ORLEN Ligi. Wojtowicz odchodzi

W meczu 19. kolejki ORLEN Ligi zespół Developresu SkyRes Rzeszów przegrał na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3. Po spotkaniu decyzję o rozstaniu się z drużyną z Rzeszowa ogłosił trener Marcin Wojtowicz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie

Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mecz Developresu SkyRes Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO był pożegnalnym spotkaniem trener Marcina Wojtowicza. Szkoleniowiec rzeszowskiego beniaminka w piątek poinformował zespół oraz działaczy o tym, że chce rozwiązać kontrakt z przyczyn osobistych. Pod jego wodzą Developres awansował do ORLEN Ligi. W ekstraklasie w 18 kolejkach wywalczył 12 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa. Piątego spotkania w ekstraklasie nie udało musi się wygrać.

Pierwszy set rozstrzygnęła końcówka. Zespół z Ostrowca, który w sobotę chciał zrewanżować się rzeszowiankom za listopadową porażkę w hali Podpromie 1:3, prowadził już trzema punktami. Przewagę udało się wypracować po błędach Developresu. To właśnie ten element zaważył na porażce w premierowej odsłonie do 23. Rzeszowianki w pierwszym secie, mimo dobrego przyjęcia (64 procent) i ataku (52 procent), oddały rywalkom dziewięć punktów. Gdy w aut zaatakowała Ewa Śliwińska KSZO miało dwa punkty więcej (17:15). Za chwilę arbiter odgwizdał błąd ustawienia rzeszowskiej drużyny i było 20:17. Straty udało się odrobić dzięki dobrej grze blokiem. Najpierw zatrzymana została Ralitsa Vasileva, a następnie Kamila Ganszczyk i był remis po 20. Końcówka należała jednak do siatkarek Dariusza Parkitnego, które po skutecznym ataku Barbary Bawoł wygrały do 23.

Fatalnie dla Developresu rozpoczął się natomiast drugi set. Beniaminek z Rzeszowa już od początku tej partii miał problemy ze skończeniem akcji. Do tego spadło wyraźnie przyjęcie. W tej odsłonie rzeszowianki przyjmowały na poziomie 39 procent, przy 73-procentowej skuteczności rywalek w tym elemencie gry. Siatkarki z Ostrowca lepiej też radziły sobie w bloku. Tym elementem zdobyły pięć punktów.

Gdy asem serwisowym popisała się Vasileva beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego miał dziewięć punktów więcej (12:3). Szybko wypracowana przewaga została równie szybko zniwelowana przez rzeszowski zespół. Po tym, jak o czas poprosił trener Wojtowicz, siatkarki Developresu włączyły wyższy bieg i zaczęły odrabiać straty. Od stanu 15:8 dla KSZO przyjezdne zanotowały serię pięciu z rzędu punktów. Po skutecznym obiciu bloku przez Szeremetę, najlepiej punktującą gości w tym meczu, Developres miał tylko trzy punkty mniej i trener Parkitny poprosił o czas. W kolejnej akcji po przerwie kontrę wykorzystała środkowa, Dominika Nowakowska, czym zmniejszyła straty do dwóch oczek (13:15). To jednak wszystko, na co stać było siatkarki trenera Wojtowicza w tym secie. Po drugiej przerwie technicznej znów zaczęła zawodzić skuteczność w ataku. Proste piłki posyłane były w aut. W dodatku dobrze blokiem grały siatkarki KSZO. To miało przełożenie na wynik. Kiedy zablokowana została Śliwińska, gospodynie prowadziły 19:14. Za chwilę to samo spotkało Aleksandrę Kazałe. Wygranego do 18. seta, podobnie jak pierwszą odsłonę skutecznie zakończyła Bawoł.

Podrażnione wysoką porażką w drugiej partii rzeszowianki zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w trzecim secie. Poprawiły przede wszystkim przyjęcie (57 procent). Dołożyły też blok i od stanu 15:13 nie oddały już prowadzenia. Dobrze radziły sobie Szeremeta z Dominiką Nowakowską. Ta druga w końcówce trzymała grę Developresu. Kroku dotrzymywała jej Szeremeta, po której ataku przyjezdne prowadziły 23:21. Ostrowiczanki nie dawały za wygraną. Praktycznie nie myliła się w tej części gry Katarzyna Brojek. To było jednak za mało, by doprowadzić do remisu. Piłkę setową dała drużynie z Rzeszowa Śliwińska, a po chwili trzecią odsłonę zakończyła skutecznym atakiem Szeremeta.

Wygrana partia i dobra gra Developresu nie przełożyła się na kolejną odsłonę. W niej nie do zatrzymania była Brojek. To głównie dzięki atakującej KSZO gospodynie zdołały odskoczyć na wysokie, sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Rzeszowianki nie mogły poradzić sobie z atakami tej zawodniczki, do tego same nie kończyły swoich akcji. Wypracowanej szybko przewagi zespół z Ostrowca już nie oddał. Mimo że w końcówce obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt, to skończyło się zdecydowanym zwycięstwem KSZO do 17. Mecz zakończyła Brojek, wybrana po ostatniej piłce najlepszą zawodniczką spotkania.