KSZO ogrywa Developres w meczu beniaminków ORLEN Ligi. Wojtowicz odchodzi

W meczu 19. kolejki ORLEN Ligi zespół Developresu SkyRes Rzeszów przegrał na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3. Po spotkaniu decyzję o rozstaniu się z drużyną z Rzeszowa ogłosił trener Marcin Wojtowicz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie

Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMecz Developresu SkyRes Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO był pożegnalnym spotkaniem trener Marcina Wojtowicza. Szkoleniowiec rzeszowskiego beniaminka w piątek poinformował zespół oraz działaczy o tym, że chce rozwiązać kontrakt z przyczyn osobistych. Pod jego wodzą Developres awansował do ORLEN Ligi. W ekstraklasie w 18 kolejkach wywalczył 12 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa. Piątego spotkania w ekstraklasie nie udało musi się wygrać.

Pierwszy set rozstrzygnęła końcówka. Zespół z Ostrowca, który w sobotę chciał zrewanżować się rzeszowiankom za listopadową porażkę w hali Podpromie 1:3, prowadził już trzema punktami. Przewagę udało się wypracować po błędach Developresu. To właśnie ten element zaważył na porażce w premierowej odsłonie do 23. Rzeszowianki w pierwszym secie, mimo dobrego przyjęcia (64 procent) i ataku (52 procent), oddały rywalkom dziewięć punktów. Gdy w aut zaatakowała Ewa Śliwińska KSZO miało dwa punkty więcej (17:15). Za chwilę arbiter odgwizdał błąd ustawienia rzeszowskiej drużyny i było 20:17. Straty udało się odrobić dzięki dobrej grze blokiem. Najpierw zatrzymana została Ralitsa Vasileva, a następnie Kamila Ganszczyk i był remis po 20. Końcówka należała jednak do siatkarek Dariusza Parkitnego, które po skutecznym ataku Barbary Bawoł wygrały do 23.

Fatalnie dla Developresu rozpoczął się natomiast drugi set. Beniaminek z Rzeszowa już od początku tej partii miał problemy ze skończeniem akcji. Do tego spadło wyraźnie przyjęcie. W tej odsłonie rzeszowianki przyjmowały na poziomie 39 procent, przy 73-procentowej skuteczności rywalek w tym elemencie gry. Siatkarki z Ostrowca lepiej też radziły sobie w bloku. Tym elementem zdobyły pięć punktów.

Gdy asem serwisowym popisała się Vasileva beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego miał dziewięć punktów więcej (12:3). Szybko wypracowana przewaga została równie szybko zniwelowana przez rzeszowski zespół. Po tym, jak o czas poprosił trener Wojtowicz, siatkarki Developresu włączyły wyższy bieg i zaczęły odrabiać straty. Od stanu 15:8 dla KSZO przyjezdne zanotowały serię pięciu z rzędu punktów. Po skutecznym obiciu bloku przez Szeremetę, najlepiej punktującą gości w tym meczu, Developres miał tylko trzy punkty mniej i trener Parkitny poprosił o czas. W kolejnej akcji po przerwie kontrę wykorzystała środkowa, Dominika Nowakowska, czym zmniejszyła straty do dwóch oczek (13:15). To jednak wszystko, na co stać było siatkarki trenera Wojtowicza w tym secie. Po drugiej przerwie technicznej znów zaczęła zawodzić skuteczność w ataku. Proste piłki posyłane były w aut. W dodatku dobrze blokiem grały siatkarki KSZO. To miało przełożenie na wynik. Kiedy zablokowana została Śliwińska, gospodynie prowadziły 19:14. Za chwilę to samo spotkało Aleksandrę Kazałe. Wygranego do 18. seta, podobnie jak pierwszą odsłonę skutecznie zakończyła Bawoł.

Podrażnione wysoką porażką w drugiej partii rzeszowianki zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w trzecim secie. Poprawiły przede wszystkim przyjęcie (57 procent). Dołożyły też blok i od stanu 15:13 nie oddały już prowadzenia. Dobrze radziły sobie Szeremeta z Dominiką Nowakowską. Ta druga w końcówce trzymała grę Developresu. Kroku dotrzymywała jej Szeremeta, po której ataku przyjezdne prowadziły 23:21. Ostrowiczanki nie dawały za wygraną. Praktycznie nie myliła się w tej części gry Katarzyna Brojek. To było jednak za mało, by doprowadzić do remisu. Piłkę setową dała drużynie z Rzeszowa Śliwińska, a po chwili trzecią odsłonę zakończyła skutecznym atakiem Szeremeta.

Wygrana partia i dobra gra Developresu nie przełożyła się na kolejną odsłonę. W niej nie do zatrzymania była Brojek. To głównie dzięki atakującej KSZO gospodynie zdołały odskoczyć na wysokie, sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Rzeszowianki nie mogły poradzić sobie z atakami tej zawodniczki, do tego same nie kończyły swoich akcji. Wypracowanej szybko przewagi zespół z Ostrowca już nie oddał. Mimo że w końcówce obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt, to skończyło się zdecydowanym zwycięstwem KSZO do 17. Mecz zakończyła Brojek, wybrana po ostatniej piłce najlepszą zawodniczką spotkania.

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI3
DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW1
Sety: 25:23, 25:18, 23:25, 25:17

KSZO: Wójcik, Kuligowska, Godfrey, Bawoł, Ganszczyk, Brojek i Nowakowska (libero) oraz Vasileva, Stefańska,

Developres: Nowakowska, Hawryła, Śliwińska, Szeremeta, Budzoń, Mucha i Borek (libero) oraz Głaz,

MVP: Brojek