Trener Marcin Wojtowicz odchodzi z Developresu. Z przyczyn osobistych

Sobotni mecz Developresu SkyRes Rzeszów z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ma być ostatnim Marcina Wojtowicza w roli szkoleniowca rzeszowskiej drużyny. Jak dowiedział się serwis rzeszow.sport.pl trener postanowił rozwiązać kontrakt z klubem z przyczyn osobistych.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMarcin Wojtowicz przed meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który rozpocznie się w sobotę o godz. 17), o powodach swojej decyzji nie chciał rozmawiać. Wiadomo jedynie tyle, że po spotkaniu opuszcza on zespół, z którym w ubiegłym sezonie wywalczył historyczny awans do ORLEN Ligi.

Wojtowicz trenerem Developresu został przed niespełna dwoma laty. Po tym jak drużyna awansowała na zaplecze ekstraklasy przejął obowiązki po Tomaszu Kamudzie. W I lidze rzeszowianki zajęły trzecie miejsce. W półfinale przegrały z Karpatami Krosno, co było sporym rozczarowaniem. Developres dostał jednak szansę walki o ORLEN Ligi. W turnieju barażowym w Bydgoszczy zespół trenera Wojtowicza zrewanżował się Karpatom i zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W ORLEN Lidze beniaminek z Rzeszowa nie miał już tak lekko. Mimo transferów zespół Developresu zdołał w 18. kolejkach wygrać cztery spotkania. Punkty stracił m.in. ze słabo spisującą się PGNiG Naftą Piła czy ostatnim w tabeli Pałacem Bydgoszcz. Częściowo na to złożyły się problemy kadrowe. W trakcie rozgrywek ze składu wypadła atakująca Magda Jagodzińska. Kontuzji nabawiła się też środkowa Katarzyna Warzocha, która w lutym wraz ze wspomnianą Jagodzińską ma poddać się operacji. W dodatku niedawno z grą pożegnać się musiała najlepsza przyjmująca Developresu, Magdalena Olszówka, która poinformowała, że jest w ciąży.

Mimo problemów drużyna zajmuje 10. miejsce. A takie za cel w obecnych rozgrywkach wyznaczył zarząd Developresu trenerowi Wojtowiczowi. Ten jednak zdecydował, że nie dokończy sezonu w Rzeszowie. Z przyczyn osobistych postanowił rozwiązać kontrakt z klubem.

Z naszych informacji wynika, że w najbliższych spotkaniach Wojtowicza na ławce trenerskiej ma zastąpić dotychczasowy asystent Stanisław Pieczonka. Działacze Developresu rozpoczęli poszukiwania nowego szkoleniowca.