Developres bez zmian w tabeli. Beniaminek stracił szansę na play-offy?

Porażka Developresu SkyRes Rzeszów z PGE Atomem Trefl Sopot nie zmieniała sytuacji w tabeli rzeszowskiego beniaminka. Zmniejszyła i to do minimum szanse tej drużyny na awans do fazy play-off.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianki w sobotni wieczór zanotowały szóstą z rzędu porażkę w ORLEN Lidze. Przed własną publicznością przegrały 1:3 z PGE Atomem Trefl Sopot 1:3. Beniaminek po raz pierwszy od pięciu spotkań ugrał seta. - Doszło do takiej sytuacji, że nawet z tego wygranego seta trzeba się cieszyć - mówił po meczu trener Developresu SkyRes Rzeszów, Marcin Wojtowicz. Jego drużyna po 16. kolejkach wciąż zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Na koncie ma dziewięć punktów - dziesięć mniej od ósmej, dającej awans do fazy play-off lokaty. Wszystko wskazuje więc na to, że w pierwszym sezonie Developresu w ekstraklasie nie zobaczymy tego zespołu w rundzie pucharowej. Są oczywiście matematyczne szanse na awans, ale trudno przypuszczać, by beniaminek w sześciu ostatnich meczach fazy zasadniczej odrobił stratę do ósmej Legionovii Legionowo, z którą niedawno przegrał 0:3.

Wyniki 16. kolejki:

Developres SkyRes Rzeszów - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 16:25), Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:18), Chemik Police - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 19:25, 15:9), Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier MKS Muszynianka Muszyna 1:3 (11:25, 15:25, 25:19, 15:25), Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:15, 25:21, 25:14), PGNiG Nafta Piła - Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 16:25, 16:25).