Kontuzja przyjmującej Developresu. Emilia Mucha nie zagra w Pile

Pech nie omija Developresu SkyRes Rzeszów. W poniedziałkowym, przegranym meczu z Impelem Wrocław kontuzji doznała Emilia Mucha. Uraz nie jest bardzo poważny, ale może ją wykluczyć z gry na najbliższy tydzień.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrener Developresu SkyRes Rzeszów, Marcin Wojtowicz nie ma ostatnio powodów do radości. Jego zespół przegrał cztery z rzędu spotkania i w dodatku boryka się z kontuzjami. Po tym jak urazu barku w listopadzie doznała Magda Jagodzińska drużyna Wojtowicza została z jedną atakującą Paulą Szeremetą. Wspomnianą Jagodzińską czeka zabieg, podobnie jak środkową Katarzynę Warzochę, która narzeka od początku sezonu na uraz pleców. Jakby tego było mało, w ostatnim, przegranym meczu z Impelem Wrocław (0:3) na początku pierwszego seta kontuzjowana została Emilia Mucha. Przyjmująca w jednej z akcji niefortunnie spadła na stopę przez co ucierpiał staw skokowy zawodniczki. Na szczęście uraz nie jest tak poważny jak w przypadku Jagodzińskiej czy Warzochy. - Emilia ma naciągnięte więzadła w stawie skokowym. Nie jest to bardzo poważna kontuzja. Od wtorku zaczynamy proces rehabilitacji. Przypuszczalnie za tydzień zawodniczka będzie stopniowo wchodzić w trening - powiedziała Justyna Nowak, fizjoterapeuta Developresu.

Mucha nie zagra więc w czwartkowym meczu Pucharu Polski w Pile z tamtejszą PGNiG Naftą. Pod znakiem zapytania stoi również jej występ we wtorkowym pojedynku w lidze z Legionovią Legionowo. To spotkanie może okazać się kluczowe, jeśli chodzi o awans rzeszowskiej drużyny do fazy play-off. W przypadku porażki szanse Developresu na grę w najlepszej "ósemce" ORLEN Ligi znacznie spadną. - Pech nas nie omija. Musimy przeorganizować naszą grę, co staramy się robić od dwóch tygodni. Do tego teraz kontuzja Emilii Muchy. Bardzo ciężko nam rywalizować, mając do dyspozycji tak naprawdę jedną zmianę - nie ukrywał po przegranym meczu z Impelem trener rzeszowskiego zespołu. Developres po 14 kolejkach w ekstraklasie z dorobkiem 9 punktów zajmuje 10. pozycję w tabeli.

Co wiesz o podkarpackim sporcie w 2014 roku? [QUIZ]