Impel Wrocław zablokował Developres SkyRes Rzeszów [STATYSTYKI]

Błędy własne i blok - te elementy zadecydowały o porażce Developresu SkyRes Rzeszów w meczu 14. kolejki ORLEN Ligi z Impelem Wrocław. Beniaminek przegrał z wicemistrzem Polski przed własną publicznością 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W starciu z Impelem Wrocław siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów faworytem nie były. Mimo to dzielnie przez dwa sety stawiały opór wicemistrzyniom Polski. Niewiele brakło, by w drugiej partii doprowadzić do remisu. Rzeszowianki miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie górą były przyjezdne, które w tym spotkaniu świetnie zagrały blokiem.

Wrocławianki 14 razy zatrzymały na siatce rywalki z Rzeszowa, którym ta sztuka udała się tylko trzy razy. Warto dodać, że pierwszy skuteczny blok podopieczne Marcina Wojtowicza zanotowały dopiero w trzecim secie przy stanie 14:8 dla gości. Beniaminek popełnił też więcej błędów. Siatkarki Developresu oddały 26 punktów przyjezdnym, przy 14 błędach własnych Impelu.

W innych statystykach zespół Tore Aleksandersena lepszy był nieznacznie w zagrywce i ataku. Wicemistrzynie Polski pięć punktów zdobyły bezpośrednio z serwisu. Trzy asy serwisowe posłały natomiast rzeszowianki. W ataku 39 procent wystawionych piłek skończyły siatkarki Impelu, przy 38-procentowej skuteczności Developresu. Gospodynie lepiej z kolei przyjmowały (46 procent przy 44 procentach skutecznego przyjęcia gości).

Na najlepszą zawodniczkę meczu wybrana została Monika Ptak z Impelu. Środkowa zdobyła 13 punktów, w tym miała 5 bloków i raz zapunktowała bezpośrednio z zagrywki. Ptak atakowała z 70-procentową skutecznością. Drugą najskuteczniejszą siatkarką wrocławskiego zespołu była Joanna Kaczor. Kapitan wicemistrzyń Polski mecz zakończyła z 10 punktami na koncie.

Po rzeszowskiej stronie najwięcej punktów zdobyła Paula Szeremeta. Do 13 punktów w ataku dołożyła trzy bloki. Atakująca Developresu skończyła 33 procent wystawionych piłek. Dwa punkty mniej zapisała na swoim koncie Ewa Śliwińska, a 11 oczek zdobyła inna przyjmująca, Magdalena Olszówka.