A. Budzoń, rozgrywająca Developresu: Nie byłyśmy w stanie przełamać Muszyny

Ósmej porażki w jedenastym meczu w ORLEN Lidze doznały siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W spotkaniu 11. kolejki beniaminek musiał uznać wyższość wicelidera, Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Muszyna.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLFaworytem sobotniego starcia w Muszynie były gospodynie. Zespół Bogdana Serwińskiego nieoczekiwanie po 10 kolejkach zajmował drugie miejsce w tabeli. Na koncie miał tylko dwie porażki i tracił trzy punkty do lidera, mistrza Polski, Chemika Police. Skazywane na pożarcie rzeszowianki w starciu z wyżej notowanym rywalem zagrały ambitnie, ale sił, by prowadzić równorzędną walkę z przeciwnikiem, starczyło tylko na pierwszego seta. W nim podopieczne Marcina Wojtowicza były bliskie sprawienia niespodzianki. W końcówce doprowadziły do remisu po 21, ale w kolejnych akcjach stanęły. Więcej zimnej krwi wykazały "mineralne", które najpierw zablokowały kontrę, a następnie dopełniły formalności.

W drugim i trzecim secie różnica była już bardziej widoczna. Miejscowe na wiele nie pozwoliły beniaminkowi z Rzeszowa. Pewnie wygrały do 19 oraz do 18 i mogły dopisać do swojego dorobku komplet punktów. - Spełniłyśmy większość elementów taktycznych przygotowanych przez trenera. Jednak nie wyzbyłyśmy się błędów własnych, co znacznie utrudniło nam zdobywanie punktów. Mimo tego, że podeszłyśmy do meczu bardzo zdeterminowane, nie byłyśmy w stanie przełamać zespołu z Muszyny i pokusić się o sprawienie niespodzianki - powiedziała po meczu rozgrywająca Developresu, Adrianna Budzoń.Rzeszowski zespół w starciu z Muszynianką oddał rywalkom 23 punkty po błędach własnych (17 błędów Muszynianki). Do tego kluczowa okazała się gra blokiem. Gospodynie 16 razy blokowały siatkarki beniaminka, przy sześciu skutecznych akcjach w tym elemencie Developresu.

Spotkaniem w Muszynie drużyna Wojtowicza zakończyła pierwszą część sezonu. Za tydzień w ORLEN Lidze rozpocznie się runda rewanżowa sezonu zasadniczego. Developres zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski, Chemikiem Police.