Muszynianka lepsza od Developresu. Blok kluczem do zwycięstwa z beniaminkiem [STATYSTYKI]

Aż 16 bloków zanotowały w spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Muszyna. Wicelider ORLEN Ligi pokonał beniaminka 3:0.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKluczem do zwycięstwa "mineralnych" nad Developresem SkyRes Rzeszów była skuteczna gra na siatce gospodyń. Siatkarki Bogdana Serwińskiego 16 razy blokowały rywalki z Rzeszowa. Beniaminek popisał się tylko sześcioma blokami. Niewielkie różnice były natomiast w ataku i przyjęciu. Miejscowe kończyły 41 procent wystawionych piłek, przy 38 procentach skuteczności rzeszowianek. Gospodynie nieznacznie lepsze były też w przyjęciu (42 procent do 40 procent skuteczności). Drużyna z Muszyny miała również więcej zagrywek punktowych - 5, przy dwóch asach serwisowych Developresu.

Najwięcej punktów dla Muszynianki zdobyła Natalia Kurnikowska. Zapisała ona na swoim koncie 13 oczek, w tym trzy zdobyła blokiem. Kurnikowska atakowała z 47-procentową skutecznością. Po 10 punktów zdobyły z kolei Katie Carter i Sylwia Wojcielska. Ta druga sześć razy skutecznie blokowała rywalki z Rzeszowa.

Po stronie drużyny Marcina Wojtowicza najlepiej punktującą zawodniczką była Paula Szeremeta. Atakująca mecz zakończyła z 13 punktami. Jej skuteczność w ataku wyniosła 44 procent. Osiem oczek, w tym blok i as serwisowy, zanotowała natomiast Magdalena Hawryła. Punkt mniej zdobyła Magdalena Olszówka.