Juniorki Developresu SkyRes Rzeszów powołane do kadry Polski

Siatkówka

Siatkówka (Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta)

Aleksandra Kazała i Kinga Stronias, na co dzień trenujące z pierwszą drużyną Developresu SkyRes Rzeszów, po raz kolejny otrzymały powołanie do kadry Polski juniorek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLObie zawodniczki, które ogrywają się w Młodej Lidze Kobiet w barwach Developresu SkyRes V LO Rzeszów, zostały powołane do 26-osobowej kadry Polski juniorek przez trenera Wiesława Popika. Biało-czerwone od 13 grudnia będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata, który odbędzie się początkiem stycznia w Szczyrku.

Aleksandra Kazała i Kinga Stronias są kluczowymi zawodniczkami w swoim zespole, który w Młodej Lidze Kobiet wywalczył awans do najlepszej "szóstki" rozgrywek. Ponadto obie przyjmujące włączone zostały do kadry pierwszej drużyny Developresu SkyRes Rzeszów. Beniaminek ORLEN Ligi po 10 kolejkach w ekstraklasie zajmuje 9. miejsce.

Kadra reprezentacji Polski juniorek:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Justyna Kubica, Dominika Mras, Julia Nowicka, Aleksandra Druciak

Przyjmujące: Aleksandra Kazała, Kinga Stronias, Monika Bociek, Magdalena Damaske, Weronika Fojucik, Klaudia Grzelak, Dominika Mikołajewska, Karolina Piśla, Monika Fedusio

Środkowe: Klaudia Alagierska, Kornelia Moskwa, Joanna Pacak, Małgorzata Śmieszek, Julia Piotrowska, Bożena Wylężek

Atakujące: Justyna Antosiewicz, Magda Stysiak, Malwina Smarzek, Aleksandra Wańczyk

Libero: Klaudia Kulig, Aleksandra ŻurawskaZobacz także
  • Asseco Resovia Rzeszów nie dała żadnych szans Zaksie Kędzierzyn-Koźle Męskie rozmowy w Asseco Resovii. "Wierzymy w tę drużynę"
  • Stal Rzeszów w rundzie wiosennej chce powalczyć o awans do II ligi. Terminy spotkań Stali Rzeszów w rundzie wiosennej
  • Zespół Stali Mielec awansował do I ligi Pierwsze ruchy kadrowe w Stali Mielec. Pomocnik na testach w Koronie Kielce