Przyjmująca Developresu po porażce w Bielsku-Białej: Mecz mógł ułożyć się inaczej

Zespół Developresu SkyRes Rzeszów przegrał w dziewiątej kolejce Orlen Ligi w Bielsku-Białej z BKS Aluprofem 0:3. - Nasze bardzo dobre przyjęcie znowu nie przełożyło się na grę w ataku - powiedziała po spotkaniu Emilia Mucha, przyjmująca rzeszowianek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kluczem do zwycięstwa drużyny z Bielska-Białej z Developresem SkyRes Rzeszów był blok. Gospodynie w tym elemencie zdobył 17 punktów, przy siedmiu blokach beniaminka z Rzeszowa. Różnicę na siatce widać było już w pierwszym secie, który dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. Rzeszowianki objęły trzypunktowe prowadzenie (8:5), ale po pierwszej przerwie technicznej siatkarki BKS podkręciły tempo. Za sprawą Małgorzaty Lis, która najpierw zablokowała Dominikę Nowakowską, a za chwilę skutecznie zagrała "z krótkiej", był remis po 13. Wyrównana walka trwała do stanu 22:21 dla Developresu. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Helena Horka. Jej dwa z rzędu punkty i atak w aut Pauli Szeremety sprawiły, że bielszczanki miały piłkę setową. Tę zepsuły przyjezdne i było po secie. - Dobrze rozpoczęłyśmy to spotkanie. Gdybyśmy wygrały pierwszego seta, to myślę, że może ten mecz ułożyłby się całkiem inaczej - mówiła po spotkaniu w Bielsku Emilia Mucha, przyjmująca Developresu, który w drugiej partii zagrał słabo. Zespół z Rzeszowa oddał rywalkom 13 punktów po błędach własnych. Nie pomogło nawet dobre przyjęcie (w całym meczu 48 proc.). Ostatecznie skończyło się porażką do 17. - Nasze bardzo dobre przyjęcie znowu nie przełożyło się na grę w ataku [w całym meczu 25 proc. skuteczności - przyp. red.]. Byłyśmy słabsze w bloku, co było widoczne. Zespół z Bielska też bardzo dobrze bronił - dodała Mucha.

Rzeszowianki z Bielska-Białej wróciły na tarczy. Trzecią partię po walce do końca przegrały do 21. To siódma porażka Developresu w dziewiątym meczu w ekstraklasie. W najbliższy piątek beniaminek we własnej hali podejmie ostatni w tabeli Pałac Bydgoszcz. W rzeszowskiej drużynie nikt nie ukrywa, że w tym spotkaniu liczy się tylko komplet punktów.