ORLEN Liga. Bielszczanki zablokowały Developres [STATYSTYKI]

Porażką 0:3 Developresu SkyRes Rzeszów zakończył się niedzielny wyjazdowy mecz 9. kolejki Orlen Ligi z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Gospodynie świetnie w tym spotkaniu zagrały blokiem. Zdobyły 17 punktów w tym elemencie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBlok był kluczowym elementem, który zdecydował o zwycięstwie BKS-u Aluprof Bielsko-Biała z Developresem SkyRes Rzeszów 3:0. Drużyna Leszka Rusa rzeszowianki blokowała 17 razy, przy siedmiu skutecznych akcjach na siatce rywalek. U gości szwankowała również skuteczność w ataku. Kończyły zaledwie 25 procent wystawionych piłek. Niewiele lepiej w tym elemencie spisały się bielszczanki, które atakowały z 30-procentową skutecznością.

Podopieczne Marcina Wojtowicza popełniły też więcej błędów - 24, przy 20 oddanych punktach gospodyń. Po równo było natomiast punktów z zagrywki. Obie drużyny zanotowały po pięć asów serwisowych. Jeśli chodzi o przyjęcie, lepiej prezentowały się przyjezdne. Rzeszowianki przyjmowały z 48 procentową skutecznością, przy 44 procentach miejscowych.

Wśród gospodyń najlepiej punktującą zawodniczką była Helena Horka, która zdobyła 17 punktów (29 procent skuteczności w ataku). Czeszka cztery razy skutecznie blokowała rywalki na siatce. Posłała też jednego asa serwisowego. 12 oczek zapisała na swoim koncie z kolei Małgorzata Lis. Środkowa BKS-u połowę punktów zdobyła blokiem.

Po stronie Developresu najwięcej punktów zdobyła Paula Szeremeta - 13. Atakująca kończyła 34 procent wystawionych piłek. Drugą najlepiej punktującą zawodniczką zespołu z Rzeszowa była środkowa Magdalena Hawryła, która mecz skończyła z 9 punktami na koncie. Na to złożyły się dwa asy serwisowe i dwa bloki.