Przyjmująca Developresu po zwycięstwie z KSZO: Morale na pewno wzrosną

Po trzech z rzędu porażkach po zwycięstwo w ORLEN Lidze sięgnęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W poniedziałek na zakończenie 8. kolejki pokonały w Rzeszowie AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Przełamałyśmy serię trzech z rzędu porażek. Przeciwnik był zdecydowanie w naszym zasięgu i cieszy to, że wygrałyśmy za trzy punkty. Pomimo tego pierwszego seta, który nie do końca nam wyszedł. W kolejnych było już lepiej. Pokazałyśmy się z lepszej strony i zasłużenie wygrałyśmy - skomentowała poniedziałkową wygraną Ewa Śliwińska, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów.

Podopieczne Marcina Wojtowicza spotkanie z KSZO rozpoczęły od porażki w pierwszym secie do 20. Rzeszowianki nie miały pomysłu na dobrą grę blokiem rywalek, które w tym elemencie zdobyły w premierowej odsłonie 8 z 16 punktów w meczu. - Ten blok drużyny z Ostrowca w pierwszym secie napsuł nam sporo krwi. Dziewczyny z Ostrowca dobrze grają blokiem i zdawałyśmy sobie sprawę, że będzie ciężko. Dobrze, że udało się nam znaleźć receptę na blok rywalek w kolejnych setach. Takim bardziej cwaniactwem, kiwaniem, obijaniem bloku punktowałyśmy - mówiła Śliwińska, która mecz zakończyła z dorobkiem 14 punktów.

Developres trzy kolejne partie wygrał do 20, 13 i 22. Pewnie sięgnął po drugą wygraną w ORLEN Lidze. Czasu na świętowanie jednak nie ma, bo w już w niedzielę drużynę z Rzeszowa czeka wyjazd na ligowe spotkanie do Bielska-Białej. - Morale po zwycięstwie z KSZO na pewno wzrosną, co jest bardzo dobre przed meczem z Bielskiem. Jesteśmy dobrej myśli - zakończyła przyjmująca Developresu.