Szeremata vs. KSZO. Developres lepszy od KSZO w pojedynku beniaminków Orlen Ligi

Drugie zwycięstwo w Orlen Lidze odniosły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W poniedziałek w ramach ósmej kolejki rzeszowianki pokonały innego beniaminka ekstraklasy, AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Developres do zwycięstwa poprowadziła Paula Szeremeta, najlepsza zawodniczka tego meczu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Spotkanie źle rozpoczęło się dla rzeszowianek. Po pierwszej przerwie technicznej podopieczne Marcina Wojtowicza kompletnie stanęły i od stanu po 9 straciły siedem punktów z rzędu. Nie funkcjonowało przyjęcie (25 proc. Developresu w tym elemencie). W dodatku świetnie blokiem grały rywalki, które w pierwszej partii aż osiem razy blokowały gospodynie, w tym trzykrotnie robiła to Kamila Ganszczyk. To był kluczowy moment seta. Wypracowana przewaga była na tyle duża, że miejscowe nie zdołały jej odrobić. Nie pomógł nawet zryw Pauli Szeremety (osiem punktów w tej partii), która gdy weszła na zagrywkę, sprawiła, że Developres zniwelował straty do zaledwie czterech "oczek" (18:22). Ostatecznie premierową odsłonę wygrały siatkarki KSZO do 20.

Po pierwszym przegranym secie gospodynie wyciągnęły wnioski. Poprawiły przyjęcie (50 proc. skuteczności) i nie popełniały tylu błędów co w poprzedniej odsłonie. W dodatku w swoich szeregach rzeszowianki miały świetnie tego dnia dysponowaną Szeremetę. Atakująca w tym secie dopisała kolejne siedem punktów do swojego dorobku i to głównie dzięki jej dobrej grze Developres odrobił straty.

Siatkarki Wojtowicza od początku wypracowały sobie niewielką przewagę. Po bloku Ewy Śliwińskiej na Katarzynie Brojek rzeszowianki prowadziły 13:9. Za chwilę skutecznie zaatakowała Szeremeta i na drugiej przerwie technicznej Developres prowadził czterema punktami (16:12). Wtedy na zagrywkę weszła Marta Wójcik i zaczęła posyłać piłki na libero Paulinę Filipowicz. Opłaciło się, bo zespół z Ostrowca odrobił straty i doprowadził do remisu po 16. Młodszą z sióstr Filipowicz zmieniła wówczas Lucyna Borek. Zmiana od razu zaowocowała lepszym przyjęciem. Developres znów odskoczył na cztery punkty i przewagi już nie oddał. Seta zakończyła najlepsza na boisku Szeremeta i mieliśmy remis po 1.

Wygrana partia jeszcze bardziej zmobilizowała siatkarki Developresu. Po podopiecznych Wojtowicza widać było większy luz, co miało przełożenie na grę. Dobra zagrywka (cztery asy), szczególnie Magdaleny Olszówki i Magdaleny Hawryły, do tego skuteczność w ataku Szeremety (siedem punktów) i świetna gra na siatce sprawiły, że zespół z Ostrowca nie miał w tej odsłonie praktycznie nic do powiedzenia. Jeszcze na pierwszej przerwie technicznej strata do rzeszowianek wynosiła trzy punkty (5:8), ale już na kolejnym czasie było 16:7 dla miejscowych. Te nie zwalniały tempa. Dwa asy z rzędu Olszówki dały prowadzenie 19:7. Za chwilę dwie z rzędu akcje w ataku zakończyła Szeremeta i było 22:10. Atakująca zakończyła też seta, w którym Developres wygrał do 13.

Gospodynie poszły za ciosem i na początku czwartej partii prowadziły 6:1. Prowadzenia jednak nie utrzymały. W kolejnych minutach lepiej zaczęły grać bowiem siatkarki KSZO. Trener Dariusz Parkitny zdecydował się wpuścić pod siatkę Anetę Dudę. Zmiana okazała się trafiona. Do tego dobrze prezentowała się Ralitsa Vasileva. Po ataku na kontrze tej atakującej przyjezdne objęły pierwsze w tym secie prowadzenie 14:13.

W kolejnych minutach mieliśmy wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Po szczęśliwym ataku Olszówki Developres prowadził 21:19. Za chwilę potężnym atakiem na kontrze popisała się Szeremeta i rzeszowianki były trzy punkty od wygrania tego pojedynku. Szansy tej nie wypuściły z rąk. Piłkę meczową zdobyła Olszówka, a za chwilę błąd popełniła Wasiljewa i skończyło się wygraną do 22.