Sport.pl

Porażka Developresu w Dąbrowie Górniczej. Błędy zmorą rzeszowianek [STATYSTYKI]

28 błędów popełniły w przegranym meczu w Dąbrowie Górniczej siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Beniaminek przegrał 0:3, co jest szóstą porażką tej drużyny w obecnym sezonie w ORLEN Lidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBłędy rzeszowianek stają się prawdziwą zmorą w tym sezonie w rozgrywkach ORLEN Ligi. Po raz kolejny zespół Marcina Wojtowicza popełnił ich stanowczo za dużo, przez co musiał uznać wyższość rywala. Developres oddał drużynie z Dąbrowy Górniczej aż 28 punktów po własnych błędach. Tylko trzynaście razy myliły się natomiast siatkarki Tauron Banimex MKS-u. Gospodynie lepiej też prezentowały się w ataku i bloku. Kończyły 41 procent wystawionych piłek przy 32-procentowej skuteczności gości. 11 razy blokowały rywalki, które osiem razy skutecznie zatrzymały na siatce zespół z Dąbrowy Górniczej.

Beniaminek mógł natomiast pochwalić się lepszym przyjęciem. Siatkarki z Rzeszowa przyjmowały z 44-procentową skutecznością przy 35 procentach dobrego przyjęcia miejscowych.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Developresu była przyjmująca Magdalena Olszówka. Zdobyła 17 punktów (35 procent skuteczności w ataku) i miała aż 5 asów serwisowych. 11 oczek na swoim koncie zapisała natomiast atakująca Paula Szeremeta (53 procent skuteczności w ataku), która dwukrotnie skutecznie zaskoczyła rywalki zagrywką.

Po stronie gospodyń 16 punktów zdobyła Katsiaryna Zakreuskaja, najlepsza zawodniczka sobotniego meczu. Zakreuskaja atakowała z 67-procentową skutecznością. Punkt zdobyła blokiem, miała też asa serwisowego. Drugą najlepiej punktującą zawodniczką z Dąbrowy Górniczej była Gina Mancuso. Zdobyła 10 oczek (30 procent w ataku), w tym dwa bloki.Więcej o: